Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Depresja - reumatyzm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_smutna1989_*

Gość_smutna1989_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2021 - 12:22

Hej. Od dawna choruję na depresję. W szkole chodziłam do poradni i leżałam w szpitalu. Nie wychodziło mi z ludźmi, potem nie mogłam się uczyć. Trafiłam do technikum, które po roku zmieniłam na liceum prowadzone przez zakonnice. Tam też nie czułam się dobrze. Operowano mi kręgosłup i trwałam tam byle do końca. Potem były studia, powtarzanie egzaminu, semestru, skreślenie, reaktywacja, toksyczny związek. Powrót do domu i bezrobocie, krótki staż. Diagnoza reumatyzmu. I tak się zastanawiam dziś, po co to wszystko, skoro i tak nie wierzę w siebie, nie mam się czym pochwalić.


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 sierpień 2021 - 15:35

Witaj smutna na forum. Rozgość się tu u nas. Zaczęłam się zastanawiać, dlaczego chwalenie się jest tak ważne? I przyszły mi do głowy dwie możliwe odpowiedzi:

- jak się komuś czymś pochwalę, to i sama poczuje się lepiej. Może i tak, ale są lepsze sposoby na poprawienie sobie humoru, czy samopoczucia.

- bo inni się chwalą, to ja też powinnam. Bez sensu, to nie jest jakiś wyścig, na to kto jest lepszy i w czym. Więc na dobrą sprawę chwalenie się można sobie odpuścić i umilić inaczej czas.

 

Każdy z nas ma za sobą jakieś niepowodzenia. Coś, co mu nie wyszło. Ba, nawet czasami nie da się tego zmienić. Więc nie odbiegasz od większości i nie dzieje się nic czego byśmy nie rozumieli. Jako osoba wysoce wrażliwa, jeszcze nie tak dawno bardzo ciężko znosiłam własne niepowodzenia. Cóż, gorycz porażki nie należy do miłych odczuć, a już w ogóle jak Ci zależy, to kaplica. W życiu trzeba umieć dwie rzeczy: odpuszczać coś i sobie wybaczać. Wtedy jest łatwiej i nieco lżej. Jasne, że nie jest to łatwe, nie zawsze, ale przynajmniej trzeba próbować. Tak na dobrą sprawę, zadręczając się też nic nie wskórasz. Sobie na pewno nie pomożesz. 

 

Osoby z depresją mają bardzo często niską samoocenę, a sama depresja to niełatwa choroba, dlatego tutaj potrzebna jest pomoc specjalisty. Przed Tobą praca nad sobą, ale warto. Nic stracone nie jest, nic nie tracisz, możesz jedynie zyskać. Brak wiary w siebie, niska samoocena, to tematy, które były już poruszane na tym forum. Bardzo trafne są posty @Boginki, zachęcam do lektury:

https://www.ipon.pl/...dę/#entry229571

 

Może jeszcze ten wątek:https://www.ipon.pl/...gnać-samotność/

 

Ażeby uwierzyć w siebie trzeba mieć dużo siły i odwagi w sobie. Jednak, skoro napisałaś ten post, to znaczy, że chcesz i próbujesz, a to już coś. Pamiętaj, dyplomy nie są najważniejsze, w życiu. One mogę ewentualnie pomóc Ci znaleźć lepszą pracę, ale nie stanowią o Tobie samej.

Pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych