Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jakie świadczenia mi przysługują?

Świadczenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 jedrekxy

jedrekxy

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 25 lipiec 2021 - 14:41

Dzień dobry, Mam 39 lat, jestem osobą niepełnosprawną od 13 roku życia, Od 2008 roku został mi orzeczony Umiarkowany Stopień niepełnosprawności. Pobieram rentę z KRUS oraz zasiłek pielęgnacyjny. Szanowni Państwo, chcę się dowiedzieć, czy jeszcze przysługuje mi jakieś świadczenia? Dziękuję za odpowiedź...


  • 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 26 lipiec 2021 - 10:49

Na początek przeczytaj ten wątek i ten wątek i jeszcze ten,ten i link-stopień umiarkowany


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 lipiec 2021 - 11:10

Witaj na forum :) Na wstępie ogólne informacje. Istnieje szczególny przypadek, tzw. "zbieg rent" i dotyczy to możliwości pobierania dwóch rent jednocześnie:
- socjalnej (która należy się na całe życie - jeżeli osoba zachorowała do 18 lat lub 26 ale pod warunkiem, że była w trakcie nauki);
- rodzinnej po zmarłym rodzicu (takie same warunki otrzymania chyba, również należy się na całe życie, jeśli zachorowałeś w wieku 18 lat). 
Zbieg rent nie występuje, kiedy jedna z rent jest wypracowana. Także o dodatkowej rencie, w Twoim przypadku nie ma mowy. Jednak posiadając umiarkowany stopień niepełnosprawności masz prawo do ulg i zniżek, o których mowa jest tutaj: http://www.niepelnos.../ledge/x/298746

 

Pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Świadczenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych