Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Łazienka przystosowanie dla osoby o dwóch kulach

łazienka przystosowanie likwidacja barier

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 18 maj 2021 - 16:30

Witajcie

 

Nie pytam o dofinansowanie. Pytam  kwestie techniczne.

 

Jaki prysznic, jakie są wasze patenty na przystosowaną łazienkę dla osoby poruszającej się o dwóch kulach. Choć bardzo relaksująca jest kąpiel w wannie to coraz trudniej do niej wchodzić, dlatego poważnie mam zamiar zamienić wannę na prysznic.

 

Będę wdzięczna za wasze wskazówki w praktyce. Wszystkie zdjęcia w Internecie wyglądają ładnie . Zdjęcie, a rzeczywistość to często dwie różne rzeczy.

 

Na co zwrócić uwagę, jakie płytki, poręcze a może jeszcze coś, żeby było bezpiecznie.

Krzesełko wolnostojące czy dokręcane do ściany. Wydaje mi się, że wolnostojące lepsze bo z dokręcanego bym zjechała 


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 18 maj 2021 - 17:13

Nie pytam o dofinansowanie. Pytam  kwestie techniczne.

 

Cześć Marta.

Od razu po przeczytaniu Twojego postu skojarzyło mi się, że Monia i Bolkiem robili remont łazienki. Zaczęłam szukać tego wątku i znalazłam:

https://www.ipon.pl/...ej/#entry224632

 

Osobiście jeszcze jestem przed remontem łazienki, ale już teraz mam trzy uchwyty w łazience, (w tym dwa pod prysznicem) i idealnie się sprawdzają. Dodatkowo korzystam z maty antypoślizgowej i chodniczka łazienkowego. Więcej doświadczeń nie mam. 

 

Krzesełko wolnostojące czy dokręcane do ściany. Wydaje mi się, że wolnostojące lepsze bo z dokręcanego bym zjechała 

 

Krzesełko wolnostojące, to musisz o nim pamiętać (czasami trzeba go zabrać spod prysznica). Zapomnisz o nim i jest problem. Zaś dokręcone do ściany można na świeżo spłukać i jak nie jest już potrzebne "złożyć" ku ścianie. Pozdrawiam, M.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 18 maj 2021 - 17:19

jakie płytki,

Pytaj w sklepie budowlanym o antypoślizgowe. Kiedy z @Monia74 remontowaliśmy łazienkę, o mało nie zrobiliśmy sobie z niej pułapki, bo płytki które przeznaczyliśmy na podłogę, po zwilżeniu robiły się bardzo śliskie. Na szczęście mieliśmy dobrego fachowca, który zwrócił nam na to uwagę.

 

Wydaje mi się, że wolnostojące lepsze bo z dokręcanego bym zjechała

Zjechać można i z wolnostojącego. Dokręcane ma ten plus, że  się nie przewróci :)

Skoro będziesz brać prysznic siedząc, przyda Ci się też poręcz w kabinie. Bo z krzesełka wstać trzeba, a z poręczą łatwiej.

 

Teraz kolejna kwestia, czyli brodzik. Najlepiej zrobić kabinę bez brodzika. Jeżeli nie ma możliwości wgryźć się z rurą odpływową w podłogę (bo mieszka się w bloku) można o kilka centymetrów podnieść poziom podłogi w łazience. Zobacz sobie jak  wygląda to u nas: https://www.ipon.pl/...fin#entry224632


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łazienka, przystosowanie, likwidacja barier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych