Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Praca magisterska na temat satyfakcji seksualnej OzN po URK

Uraz rdzenia kręgowego seksualność niepełnosprawni Praca magisterska urk

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 aleksandrafryc

aleksandrafryc

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 kwiecień 2021 - 22:13

Dzień dobry,
Nazywam się Aleksandra Fryc. Jestem studentką na kierunku Psychologia na Uniwersytecie SWPS.
W ramach pracy magisterskiej przeprowadzam badanie, którego celem jest sprawdzenie zależności między satysfakcją seksualną a poczuciem atrakcyjności i samooceną u osób, które doświadczyły urazu rdzenia kręgowego.

Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety.
https://forms.gle/V85BaVX8S1pMPk346
  • 0

#2 Gość_joanna95_*

Gość_joanna95_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2021 - 15:16

Ankieta ma niedociągnięcia, np. wymaga odpowiedzi na pytania o związek osoby samotne ("4. Mam poczucie, że jestem ważny/a dla mojej partnerki/mojego partnera."). Lepiej by było gdyby pytania były nieobowiązkowe.
Kolejna strona dotyczy jakości życia seksualnego, ale tylko W ZWIĄZKU. Wyklucza osoby samotne (wskazując aby pominęły pytania), które również mogą mieć satysfakcjonujące życie seksualne dzięki autoerotyce. Przecież aktywność seksualna to nie tylko seks z partnerem ale także masturbacja. Nie wiem, czy to zabieg celowy, ale trochę dyskryminujący i praca dyplomowa z pewnością była by ciekawsza, gdyby badała większą populację.


  • 1

#3 aleksandrafryc

aleksandrafryc

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:50

Ankieta ma niedociągnięcia, np. wymaga odpowiedzi na pytania o związek osoby samotne ("4. Mam poczucie, że jestem ważny/a dla mojej partnerki/mojego partnera."). Lepiej by było gdyby pytania były nieobowiązkowe.
Kolejna strona dotyczy jakości życia seksualnego, ale tylko W ZWIĄZKU. Wyklucza osoby samotne (wskazując aby pominęły pytania), które również mogą mieć satysfakcjonujące życie seksualne dzięki autoerotyce. Przecież aktywność seksualna to nie tylko seks z partnerem ale także masturbacja. Nie wiem, czy to zabieg celowy, ale trochę dyskryminujący i praca dyplomowa z pewnością była by ciekawsza, gdyby badała większą populację.

Dziękuję bardzo za informację zwrotną! 

Do instrukcji badania została już dodana informacja, że badanie jest skierowane do osób, które mają za sobą doświadczenie seksualne z partnerem. Jeśli ktoś nie jest aktualnie w relacji to proszony jest o odpowiedzi w odniesieniu do wcześniejszych związków. A co do autoerotyzmu to jest to bardzo istotna kwestia jednak w moich badaniach nie jest ona uwzględniona jako zmienna, a termin satysfakcja seksualna w mojej pracy jest zdefiniowany w określony sposób. Niestety ciężko byłoby zbadać wszystkie interesujące tematy na raz, ale na pewno przy ewentualnym pisaniu kolejnej pracy wezmę pod uwagę kwestię samozaspokojenia. 
Pozdrawiam serdecznie!


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Uraz rdzenia kręgowego, seksualność, niepełnosprawni, Praca magisterska, urk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych