Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ankieta - aplikacja mobilna do zawierania znajomości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szyszka123

Szyszka123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 17:58

Drodzy,
Obecnie zdobywam nowe umiejętności i uczę się projektować aplikacje na telefon, wkładam w to wiele serca i jest to aplikacja do nawiązywania znajomości. Aby taka aplikacja była użyteczna i spełniała różne potrzeby ludzi, to zbieram opinie i przygotowałam ankietę, z prośbą o wypełnienie. Mam do Was serdeczną prośbę o pomoc i wypełnienie tej krótkiej ankiety. Pozdrawiam Was serdecznie i z góry dziękuję. Magdalena Malinowska. Link do ankiety: https://forms.gle/h25GVcvzPASdPm4L8


Użytkownik kuba edytował ten post 26 styczeń 2021 - 19:59
Usunięto zbędne znaki

  • 0

#2 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:10

Rzuciłem okiem na ankietę. Założenia mniej więcej takie jakie oferują strony randkowe, ale że to ma być apka na telefon zapomniałaś, bądź pominęłaś w ankiecie kwestię bezpieczeństwa, poufności danych i tysiąc innych rzeczy. Wiele danych podpada pod RODO (zwłaszcza te dotyczące niepełnosprawności - dane szczególnie wrażliwe) i bez mechanizmów je chroniących daleko nie zajedziesz. Dziś te kwestie są bardzo ważne. Ogólnie mówiąc sporo przed Tobą pracy...

Zapraszam na PW do rozmowy jak Ty to widzisz?

Pozdrawiam


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#3 Szyszka123

Szyszka123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:43

Założenia mniej więcej takie jakie oferują strony randkowe, ale że to ma być apka na telefon zapomniałaś, bądź pominęłaś w ankiecie kwestię bezpieczeństwa, poufności danych i tysiąc innych rzeczy. Wiele danych podpada pod RODO (zwłaszcza te dotyczące niepełnosprawności - dane szczególnie wrażliwe) i bez mechanizmów je chroniących daleko nie zajedziesz. Dziś te kwestie są bardzo ważne. Ogólnie mówiąc sporo przed Tobą pracy...

Zapraszam na PW do rozmowy jak Ty to widzisz?

Dziękuję za cenne uwagi, masz rację, sprawy o których piszesz są bardzo ważne i każda firma wytwarzająca software musi mieć to na względzie. Jednak celem mojego projektu i ankiety na tym jej etapie jest jedynie zbadanie potrzeb użytkowników w zakresie funkcjonalności aplikacji mobilnej i celowo tylko tego zakresu dotyczą pytania. Jestem też zainteresowana dodatkowymi opiniami i potrzebami użytkowników, którzy swoje wszelkie uwagi mogą wpisać w przedostatnim pytaniu otwartym z możliwością długiej wypowiedzi. Od pomysłu do wdrożenia projektu jest dość długa droga, ale mam nadzieję na pozytywne efekty! :)


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 27 styczeń 2021 - 17:53
poprawiony cytat.

  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 styczeń 2021 - 16:59

Witaj na forum :)

Przede wszystkim wypełniłam ankietę, bo nie chcę Cię całkowicie zniechęcić :) Poza tym zrobiłam coś jeszcze, a dokładniej to wykorzystałam "Sklep Play" i wpisałam w wyszukiwarkę "aplikacja mobilna do zawierania znajomości". Pierwsza aplikacja, jaka mi się ukazała, to "ZaadoptujFaceta", rozbawiło mnie to kompletnie ;) Nie spodziewałam się takiego rezultatu. Jednak do rzeczy. Postanowiłam zasięgnąć opinii innych użytkowników w kontekście, z czym mają najwięcej problemów w przypadku aplikacji mobilnych do zawierania znajomości. I tak wyszło mi, że:

- niemożliwość zarejestrowania się i akceptacji maila;

- aplikacja to złodziej czasu i kasy (konto płatne), nikogo nie można znaleźć;

- strona i aplikacja kradną dane, brak opcji usunięcia danych z poziomu strony i aplikacji;

- aplikacja się resetuje i zawiesza, co chwilę;

- atakowanie przez fikcyjne konta i spam;

- brak możliwości ustawienia odległości, (np.: do 30 km);

- trudno kogoś sensownego znaleźć, a twórcy nastawieni są tylko na kasę. Ten zarzut pojawia się najczęściej i jest bardzo często powielany. Po przeczytaniu tych wszystkich opinii bardzo trudno jest się pozbyć takiego wrażenia. Przepraszam, ale przede wszystkim stawiam na szczerość. 


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Szyszka123

Szyszka123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 styczeń 2021 - 17:42

Przede wszystkim wypełniłam ankietę, bo nie chcę Cię całkowicie zniechęcić :) Poza tym zrobiłam coś jeszcze, a dokładniej to wykorzystałam "Sklep Play" i wpisałam w wyszukiwarkę "aplikacja mobilna do zawierania znajomości". Pierwsza aplikacja, jaka mi się ukazała, to "ZaadoptujFaceta", rozbawiło mnie to kompletnie ;) Nie spodziewałam się takiego rezultatu. Jednak do rzeczy. Postanowiłam zasięgnąć opinii innych użytkowników w kontekście, z czym mają najwięcej problemów w przypadku aplikacji mobilnych do zawierania znajomości. I tak wyszło mi, że: (...).

Witaj, serdecznie Ci dziękuję za feedback to są naprawdę cenne dla mnie informacje. Bardzo doceniam i nie czuję się zniechęcona, wręcz przeciwnie :D zobacz ile rzeczy do poprawy wskazałaś ! Jest nad czym pracować :) Super!


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 27 styczeń 2021 - 17:52
zmniejszony cytat.

  • 0

#6 Solin

Solin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 27 styczeń 2021 - 18:45

Co to je ***** "feedback", czy wy już całkiem po Polsku nie umiecie???


  • 0

#7 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 27 styczeń 2021 - 19:19

Co to je ***** "feedback", czy wy już całkiem po Polsku nie umiecie???

Inaczej informacja zwrotna.


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#8 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 15:27

Witam :)

 

Wrzucę coś od siebie jako że w pewnym senie mnie temat dotyczy a ostatnio szukam wymówek aby robić cokolwiek tylko nie to co powinienem :)

 

 

 

a twórcy nastawieni są tylko na kasę. Ten zarzut pojawia się najczęściej i jest bardzo często powielany.

Nie wyobrażam sobie aby ...

- po opłaceniu studiów informatycznych,

- zakupie drogiego sprzętu,

- siedzeniu tysięcy godzin nad projektem i implementacją aplikacji randkowej,

- przedarciu się przez wyśrubowane reguły i papierologię aby taka aplikacja trafiła np. do Google Play i w niej pozostała. Jeden błąd i twoje konto zostaje dożywotnie zablokowane bez możliwości stworzenia kolejnego a wszystkie twoje aplikacje usunięte! Tym samym tracisz źródło dochodu na które pracujesz całe życie.

- Spędzeniu kolejnych tysięcy godzin na serwisowaniu aplikacji aby działała ona na każdej wersji API i marce telefonu. Tu dodam że jest już tyle wersji Androida ze zaraz zabraknie liter w alfabecie :)

- Po prawie zdublowaniu wszystkich powyższych wysiłków aby aplikacja trafiła na telefony IOS!

- Po opłaceniu AWS / Google Cloud / Azure itd. Na tym etapie już nie ma mowy o wizji aplikacji darmowej ponieważ wysokość opłat jest wprost proporcjonalna do popularności aplikacji i ruchu jaki ona generuje oraz jest ona tak wysoka że jest nieprawdopodobne aby utrzymać się tylko z reklam!

- lista jest dłuższa niż wam się wydaje! Wystarczy spojrzeć na IPON i rolę administratorów i opiekunów w poszczególnych działach. Sami widzimy jak wiele jest do zrobienia na serwisie IPON i niestety heroiczna postawa programistów pro bono nijak ma się do rzeczywistości w której muszą prosić o datki aby utrzymać serwer który kosztuje znacznie mniej niż narzędzia, wykorzystywane w aplikacji mobilnej.

 

...Tworzyć coś za darmo :)

 

Gdy zaczynałem przygodę z aplikacjami mobilnymi rozważałem dorzucić swoją cegiełkę do rozwoju serwisu w postaci stworzenia aplikacji mobilnej IPON ale szybko się z tej myśli wyleczyłem :D

Pozdrowienia dla ekipy!

 

Co do ankiety i ogólnie wizji powstania kolejnej aplikacji randkowej to się nie wypowiem bo nigdy nie używałem. Jednakże po obejrzeniu dokumentu na jednej z brytyjskich stacji zgaduję, że prędzej czy później będzie podobna do całej reszty. Koszty utrzymania są jakie są co zmusza autorów do przymykania oka na wszelkie szemrane transakcje, prostytucję, handel i nabijanie ilości kont bo nie oszukujmy się ta liczba ba istotne znaczenie na przychód z reklam itd.

 

 

- niemożliwość zarejestrowania się i akceptacji maila; - aplikacja to złodziej czasu i kasy (konto płatne), nikogo nie można znaleźć; - strona i aplikacja kradną dane, brak opcji usunięcia danych z poziomu strony i aplikacji; - aplikacja się resetuje i zawiesza, co chwilę; - atakowanie przez fikcyjne konta i spam; - brak możliwości ustawienia odległości, (np.: do 30 km);

Odchodząc trochę od programowania czegoś nowego mam wskazówkę dla tych co mogą coś na IPONie zrobić aby uatrakcyjnić serwis niskim kosztem i wyeliminować wspominane przez Aniołka wady istniejących aplikacji na rynku.

W zeszłym roku z racji pandemii grupa umożliwiająca naukę języka angielskiego w Krakowie i w Katowicach Shut Up and Speak przeniosła się na jakiś czas do sieci i przy użyciu funkcji pokoi w aplikacji ZOOM z powodzeniem kontynuowała zabawę jaką jest przyswajanie obcego języka i poznawanie nowych ludzi poprzez sparowanie ich na 5 - 7 min w 2 - 3 osobowych pokojach gdzie mogli ćwiczyć język angielski poprzez rozmowę na jakiś konkretny temat bądź nie :)

Zoom nie wymaga instalacji ani rejestracji. Nie wpływa na obciążenie serwerów IPON. Pomysł jest taki aby poszerzyć możliwości IPON o regularnie bądź nie, spotkania wideo :) Tu jest spore pole do popisu dla prowadzących bo mogą być to zarówno spotkania grupowe jak i wideo randki w ciemno :)

Czym by się to różniło od tych wszystkich aplikacji mobilnych? Ano tym że mamy infrastrukturę w postaci forum i działu randek. Wystarczy poszukać chętnych którzy by to prowadzili. Ich rolą było by

- organizowanie cyklicznych spotkań na ZOOM

- weryfikacja zgłoszeń. Chętni musieliby mieć konto na forum IPON i za pośrednictwem wideokonferencji porozmawiać przez chwilę z organizatorem, który mając jakąś wiedzę nt uczestników adekwatnie mógłby ich przydzielać do pokoi podczas spotkań.

Uff, to tyle :) Powodzenia i pozdrawiam :)


Użytkownik Slavco edytował ten post 28 styczeń 2021 - 15:32

  • 0

#9 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 styczeń 2021 - 16:48

Slavco skoro wywołałeś mnie do tablicy, to również się wypowiem :)

 

...Tworzyć coś za darmo :)

 

Nigdzie nie pisze, że masz tworzyć, coś za darmo. Jednak jak już coś "wypuszczasz" w przestrzeń publiczną to niech to chociaż w minimalnym stopniu będzie przyzwoite. Tymczasem takie aplikacje randkowo-towarzyskie mają masę wad, a opłaty premium miesięczne, nie roczne, (aby nie mylić) wahają się w granicach od 40 zł do 100 zł (może komuś się zamarzyć więcej; wszystko możliwe, ale to już nie na mój portfel). Przy czym uwaga, nie milkną komentarze w stylu: jeśli ktoś korzysta z takich aplikacji, to musi być nieziemsko zdesperowany, bo tam najczęściej siedzą same "zboki" - koniec cytatu. Poza tym aplikacja mobilna na telefon i tu niemal każda ma dostęp do Twoich zdjęć, aparatu, kontaktów, smsów, czyli praktycznie do wszystkiego, czego ja bym na "dzień dobry" nie chciała. Zawsze mnie to zniechęca i mam minimalną ilość aplikacji na telefonie. Tutaj należy podkreślić, że przy zwiększonej ilości aplikacji w telefonach, telefony się grzeją i bywa, że zawieszają (bardzo skrajne problemy są rzadkością, ale wykluczyć ich nie można). Puenta: cieszę się, że strona IPON ode mnie, aż tyle nie wymaga i zapewnia mi pewien komfort i swobodę w tym zakresie. Dla mnie tutaj duży plus! :)

Rozumiem, że idziemy z duchem czasu i pewne rzeczy wydają się nieuniknione. Może ja jestem staroświecka, ale jak mam do wyboru - korzystanie za pomocą strony www, czy aplikacji, zawsze wybieram stronę. Nie umiem i chyba nie chcę na ten moment kolejnego kroku w przód. Całość, jako całość zwyczajnie mnie nie porywa. Czy kiedyś porwie? Tego jeszcze nie wiem. Na koniec Twoje propozycje są bardzo ciekawe i z miłą chęcią chciałoby się ujrzeć ciąg dalszy. Zobaczymy, co będzie dalej i czy będzie w ogóle jakieś dalej :) Pozdrawiam.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#10 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 31 styczeń 2021 - 15:09

Nie miałem zamiaru wywoływać cię do tablicy a co najwyższej skorzystać z twojej listy trafnie określonych argumentów użytkowników opiniujących takie aplikacje :P aby pokazać drugą stronę dlaczego jest tak a nie inaczej.

Co do ceny takiej usługi to o ile dla ciebie wydaje się ona za droga to z punktu widzenia singla z USA czy z Europy zachodniej to są groszowe sprawy a każdy kto tworzy aplikacje chce zarobić wiec nastawia się na najbardziej profilowe rynki.

Kwestia bezpieczeństwa to istotna blokada dla wielu aby cokolwiek instalować - i słusznie! Co prawda w nowszych wersjach androida użytkownik ma większą kontrolę nad pozwoleniami dla aplikacji ale to tylko złudzenie. Google Play ma bardzo wyżyłowaną procedurę w tym zakresie ale oni też mają swoje interesy i czasem przymykają oko na pewne nieścisłości lub o zgrozo sami manipulują danymi jak im wygodnie.

Tutaj należy podkreślić, że przy zwiększonej ilości aplikacji w telefonach, telefony się grzeją i bywa, że zawieszają
Małe sprostowanie. Liczba zainstalowanych aplikacji to nie to samo co liczba uruchomionych aplikacji / działających w tle. Wymienione przez ciebie problemy w 99,9% są spowodowane pracą tych aplikacji i w tym miejscu warto jest kontrolować jak się zachowują i adekwatnie działać w przypadku gdy jedna z nich odbiega od normy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych