Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Moje wielkie marzenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dallas

dallas

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 styczeń 2021 - 17:47

Moje wielkie marzenie to praca Mimo wielu prób nie udało mi się nic znaleźć

Może podzielicie się patentami jak Wam się udalo .  


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 styczeń 2021 - 18:45

Witaj na forum :) Rozgość się na dobre :)

Na podstawie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że gotowych patentów nie ma. Choćby dlatego, że każdy pracodawca jest inny, oczekuje czegoś innego, zadaje inne pytania i ma odmienne podejście. Pewne w tym wszystkim jest tylko jedno: trzeba szukać, aż do skutku. Niech niepowodzenia Cię nie zniechęcają. Nie skupiaj się na tym, tylko rób dalej swoje.

Parę tygodni temu pewna osoba również szukała pracy. Zmieniła miejsce zamieszkania i zmierzała się z wieloma przeciwnościami losu, jak to bywa na początku. Przeszła niełatwą drogę i pewnie nieraz czuła bezsilność, ale swoją ogromną determinacją, zaangażowaniem i nieustępliwością w końcu znalazła pracę i teraz się z niej cieszy ;) Oby na dużo dłużej. Można bardzo wiele, tylko potrzeba czasu i cierpliwości. W końcu cele są po to, by je osiągać. Powodzenia!


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 04 styczeń 2021 - 07:44

Może podzielicie się patentami jak Wam się udalo .

 

Szukanie pracy to też praca i to na pełen etat :) . Miałam pracę stabilną, ale przeprowadziłam się do innego miasta, do Narzeczonego i tu szukałam pracy przez blisko rok. Co trzeba zrobić, by móc liczyć na sukces? Oto kilka sugestii z mojego doświadczenia:

1. wiedzieć, jakiej pracy się szuka. Musisz wiedzieć, co potrafisz i co możesz zaoferować pracodawcy. Mam wykształcenie humanistyczne, więc nie odpowiadałam na ogłoszenia związane np. z księgowością :D .

2. Profesjonalnie zrobione CV to podstawa. Teraz są kreatory CV, np. na bodajże praca.pl, czy pracuj.pl. Ja zleciłam zrobienie swojego CV profesjonalnej firmie.

3. Szukanie pracy, to też praca i to na pełen etat. Zrób sobie bazę stron z ogłoszeniami, zapisz się na newslettery i każdego dnia, naprawdę każdego sprawdzaj, czytaj ogłoszenia i aplikuj.

4. Ważne jest posiadanie orzeczenia wydane przez powiatową komisję ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności. Istotne są kody, które się tam znajdują, za którymi idą konkretne pieniądze dla pracodawcy. Ja dopiero we wrześniu otrzymałam takie orzeczenie, wcześniej miałam tylko zusowskie, i to był jeden z kluczy do sukcesu.

5. Zobacz, czy w Twoim mieście są stowarzyszenia, fundacje pomagające ON w szukaniu pracy. W Poznaniu, gdzie mieszkam wspierał mnie BIZON Agencja Zatrudnienia Wspomaganego. Co prawda pracy mi nie znaleźli, ale spotkania z psychologiem, doradcą zawodowym, czy trenerem pracy sporo dają. Mnie pomogły i były przydatnym doświadczeniem symulacje rozmów kwalifikacyjnych. W zależności od programu realizowanego w danym roku przez takie organizacje, możesz liczyć na praktyki i staż. Mnie wysłali na praktyki, ale zrezygnowałam po dwóch dniach, bo szefowa była osobą bardzo toksyczną i nie widziałam możliwości współpracy z nią.

 

Ponadto upór, konsekwencja i nie zrażanie się porażkami. W ciągu prawie roku poszukiwania pracy odbyłam sporo rozmów kwalifikacyjnych, napisałam też kilka testów sprawdzających wiedzę. Każda rozmowa to kolejne doświadczenie, które uczy czegoś nie tylko o tym, jak wygląda rekrutacja, ale też o sobie samym.

 

Zatem bierz się do roboty! Powodzenia! :)


  • 3


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych