Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Szczepionka

covid-19 szczepionka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Szczepionka (22 użytkowników oddało głos)

Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

  1. Głosowano Tak (12 głosów [54.55%])

    Procent z głosów: 54.55%

  2. Nie (5 głosów [22.73%])

    Procent z głosów: 22.73%

  3. Głosowano Nie wiem jeszcze (3 głosów [13.64%])

    Procent z głosów: 13.64%

  4. Szczepionka to spisek masonów i reptilian! :) (2 głosów [9.09%])

    Procent z głosów: 9.09%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61 Masteros

Masteros

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 11 czerwiec 2021 - 22:38

Czyli z tego wynika że ozdrowieńcy NIE POWINNI być w ogóle szczepieni .  Tymczasem to właśnie ozdrowieńcy bardzo często są pchani przez swoich lekarzy do szczepień w pierwszej kolejności  . Idąc dalej tym tokiem myślenia skoro 90 % ludzi  Covida przechodzi w ogóle bez objawowo to KAŻDY z nas może być ozdrowieńcem i nawet o tym nie wiedzieć przez co naraża się na ciężką reakcję poszczepionkową . Czyli przed każdym  szczepieniem każdemu powinno się robić testy na przeciwciała a tych którzy mają udokumentowany Covid dla ich własnego bezpieczeństwa wykluczać przynajmniej na jakiś czas .

 

Czy robi się testy na przeciwciała przy szczepieniu ? Według mojej wiedzy nie nie robi się nawet często podstawowych badań czasem jeśli lekarz czy pielęgniuarka bardziej dociekliwi to zapytają o jakieś choroby zakrzepicę choroby auto immunologiczne i czasem ostrzegą przed jakimiś skutkami ubocznymi czasem jak w przypadku mojej znajomej po covidzie nawet odradzą szczepienie przynajmniej na razie jak jej lekarz powiedział  . Ale zwykle nic z tych rzeczy "głowa jest głowa " byle "zakuć " . Dlatego dla mnie ogólnie służba zdrowia poza nielicznymi wyjątkami jest skompromitowana ! Służba zdrowia powinna stać na straży przede wszystkim zdrowia a nie realizować jakieś plany narzucone przez rząd za wszelką cenę na zasadzie "Macie zaszczepić tyle i tyle ludzi w ciągu tego i tego czasu " albo macie zwiększyć ilość dobowo wykonywanych testów by nam słupki skoczyły albo zmniejszyć liczbę testów by nam spadły . 


  • 0

#62 cv25

cv25

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 12 czerwiec 2021 - 08:20

Czyli z tego wynika że ozdrowieńcy NIE POWINNI być w ogóle szczepieni

 

To Twoja opinia... ja tak nie uważam. Moim zdaniem warto się szczepić.

 

Moja mama przeszła covid z różnymi objawami, a samo szczepienie przebiegło u niej bezobjawowo.


Użytkownik cv25 edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 08:32

  • 1

#63 Masteros

Masteros

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 12 czerwiec 2021 - 10:06

Właśnie każdy ma swoje doświadczenia w mojej rodzinie przechodzono Covid bez objawowo a szczepionki różnie bywało  . Więc może my genetycznie nie jesteśmy kompatybilni z tymi szczepionkami cholera wie każdy człowiek jest inny nie jesteśmy robotami . A jeśli ktoś w telewizji mówi ludziom że jakaś szczepionka NIGDY nikomu nie spowoduje skutków ubocznych  KŁAMIE bo nie może tego wiedzieć skoro ta szczepionka nigdy nie była testowana na ludziach ( mówię o szczepionkach modyfikowanych genetycznie ) a mi się wielka czerwona lamka pali zawsze gdy ktoś mi tak bezczelnie kłamie w oczy ! 


Użytkownik Masteros edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 10:07

  • 0

#64 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 12 czerwiec 2021 - 10:21

To Twoja opinia... ja tak nie uważam. Moim zdaniem warto się szczepić.

 

Też, tak uważam i popieram. Warto zmienić zdanie i się szczepić. Dla innych i siebie. Nic nas to nie kosztuje, a może uchronić przed powikłaniami.

 

ta szczepionka nigdy nie była testowana na ludziach ( mówię o szczepionkach modyfikowanych genetycznie ) a mi się wielka czerwona lamka pali zawsze gdy ktoś mi tak bezczelnie kłamie w oczy ! 

 

Szczepionka modyfikowana genetycznie? :blink: Modyfikowana genetycznie, to może być żywność. Zaszczepiłam się i nic genetycznie we mnie się nie zmodyfikowało ;) Nie mogę zrozumieć, jak ludzie mogą pleść takie bzdury. Braki szkolne się kłaniają, podstawy biologii. P.s. Ochotnicy przyjmowali szczepionki i były robione pierwsze testy na ludziach. Masz nieaktualne informacje.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#65 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 12 czerwiec 2021 - 17:22

Nie boisz się,że nie pójdziesz na piwo?

 

Chyba żartujesz ... a czy ta niby szczepionka chroni przed tym najbardziej medialnym świrusem bodaj w 90% ? Zaszczypawkowani tak samo mogą dalej zachorować (choć podobno łagodniej przez to przejść) i równie dobrze roznoszą wirusa ... więc po co mam się szczepić ??? Nagroda wyjścia na piwo ma być tą marchewką, o ile dam se szprycę z nie wiadomo czego ? to już z pazerności wolałbym wziąć udział w tej idiotycznej loterii za zaszczypawkowanie się, może bym wygrał hulajnogę elektryczną albo jakiś talon na balon, które bym opylił i postawił sobie dużo browarów ;)

Jak najbardziej jestem za dobrowolnością szczepień, każdy swój rozum ma, ale może nim ktoś się zaszczypawkuje, to zechce posłuchać bodaj od 43 minuty ... to nie są oszołomy czy szarlatani, to są wykształceni lekarze i naukowcy, a takich jest wielu, tylko że są niedopuszczani do mediów, gnębieni, zastraszani
https://www.facebook...45017775808556/

Takich materiałów jest multum, tylko w ściekowych mediach tego nie pokażą, tam cwelebryci są autorytetami, a niezależni lekarze czy naukowcy uważani są za foliarzy, płaskoziemców czy innych szurów.

Każdy swój rozum ma ...
 

Ja Cię nie namawiam, choć uważam, że warto się szczepić, ale każdy sam powinien podjąć świadomą decyzję, ale naprawdę świadomą, a nie po konsultacji z "wujkiem Google". Ja swojej nie żałuję, dziś zaszczepiłabym się ponownie.

Pozdrawiam :)


Podaj mi choć jeden rozsądny argument, bym to zrobił ... i przy tym wiarygodny, a nie od tych opłaconych oszołomów, lekarzy, ekspertów od siedmiu boleści i wielu cwelebrytów, którzy wygłaszają swe "rady", "opinie" itp. w mediach głównego ścieku.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 20:15
połączono posty.

  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#66 cv25

cv25

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 12 czerwiec 2021 - 19:54

Podaj mi choć jeden rozsądny argument, bym to zrobił ... i przy tym wiarygodny, a nie od tych opłaconych oszołomów, lekarzy, ekspertów od siedmiu boleści i wielu cwelebrytów, którzy wygłaszają swe "rady", "opinie" itp. w mediach głównego ścieku.

Trudno dyskutować z osobą, która wszędzie widzi teorie spiskowe i raczej nie konsultowała swoich obaw z lekarzem, czy nawet kilkoma lekarzami. Zakładam, że tego nie robiłeś, ponieważ właśnie obraziłeś całe środowisko medyczne, więc nie wiem, czy jakiekolwiek argumenty by tu pomogły, bo nie wiem, kto jest dla Ciebie autorytetem...

 

Ja uważam tak, jak Aniołek, jeśli ktoś nie chce się zaszczepić dla siebie, to mógłby przynajmniej zaszczepić się dla innych... swoich bliskich/przyjaciół/znajomych... To nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie.

 

Ale tak jak mówię, to moje zdanie, szczepienia są w pełni dobrowolne i każdy może zrobić, to co chce i uważa za słuszne... więc nikt nikogo nie powinien obrażać, a Ty właśnie to zrobiłeś, mówiąc o oszołomach itp. Po co? Cokolwiek bym teraz powiedziała, Ty i tak zmieszałbyś to z błotem.

 

Szkoda, że ludzie zapominają o tym, że można się spierać i dyskutować, a  nawet trzeba, ale najważniejszy jest szacunek dla drugiej osoby...


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 20:16
literówki

  • 0

#67 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 13 czerwiec 2021 - 10:29

W Piątek, 11 czerwca zostałem zaszczepiony Pfizerem, w sobotę była pewna senność i stan podgorączkowy 37,2, samopoczucie dobre, ramię w miejscu szczepienia trochę bolało. Jestem ozdrowieńcem, a ozdrowieńcy trochę gorzej przechodzą szczepienie, choć nie wszyscy

 

tomaszek nie strasz Moniki,źle odczuła szczepionkę bo pewnie leki na spastykę nie skorelowały z nią.
Nie boisz się,że nie pójdziesz na piwo?


Kasia, może masz rację, po przy szczepieniu nie wolno brać pewnych leków przeciw zapalnych i przeciwbólowych, takich leków jak Olfen, baklofen itp ,


Użytkownik kuba edytował ten post 13 czerwiec 2021 - 16:22
Połączono posty

  • 1
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#68 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 13 czerwiec 2021 - 14:46

Trudno dyskutować z osobą, która wszędzie widzi teorie spiskowe ....

hehe, jeszcze rok temu ktokolwiek wspomniał o paszportach covidowych był uznawany za siewcę teorii spiskowych ... teraz to są fakty.
Dla "otuchy" dodam, że paszporty mają swoją ważność, również te covidowe, zatem na jednej szczepionce się nie skończy :) Może uznasz to za teorię spiskową, zobaczymy, czas pokaże ...

Jesienią będzie totalna nawalanka na tych, co nie dali się ukłuć, bo wszak 4 fala czeka już w blokach startowych, zatem trzeba będzie na kogoś winę zwalić :)


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#69 cv25

cv25

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 13 czerwiec 2021 - 17:18

o paszportach covidowych był uznawany za siewcę teorii spiskowych

 

Ja się nie szczepiłam dla paszportu i osobiście starać się o niego nie będę, ale jeśli dla kogoś to motywacja, aby się zaszczepić, to się  cieszę, że coś takiego wprowadzają. :)

 

na jednej szczepionce się nie skończy :)

Ja to wiem,  na grypę też się  ludzie szczepią co roku, przynajmniej niektórzy, jakoś nikt nie robi z tego problemu.

 

Jesienią będzie totalna nawalanka na tych, co nie dali się ukłuć, bo wszak 4 fala czeka już w blokach startowych, zatem trzeba będzie na kogoś winę zwalić

 

Ja uważam, że tu się nie ma z czego śmiać, to raczej przykre to, co się dzieje...


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 13 czerwiec 2021 - 18:28
poprawiono cytaty.

  • 0

#70 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 13 czerwiec 2021 - 19:34

Może uznasz to za teorię spiskową, zobaczymy, czas pokaże ...

 

Paradoksem jest to, że planujemy wycieczkowe loty w kosmos i załogowy lot na Marsa, a dziesiątkuje nas i przestawia świat do góry nogami taki mikrob i nie potrafimy zrobić z nim porządku... 

Teorie spiskowe - teoriami spiskowymi, ale chcąc mieć względne bezpieczeństwo epidemiologiczne przy tym wirusie i jego mutacjach czy kolejnych nowszych i bardziej śmiercionośnych wirusach, które dadzą o sobie znać (prędzej czy później) będziemy skazani na szczepionki czy to będzie się nam podobało czy nie. Jeśli szczepionka ma być formą profilaktyki i powodować, że łagodniej przejdzie się infekcję i stosunkowo prostymi metodami da to się wyleczyć, to czemu z tego nie korzystać? Do tej pory jakoś dzięki przymusowym szczepieniom udało się wyeliminować z obiegu pewne choroby, które z racji hurra optymizmu, źle pojmowanej wolności i ślepej wiary w teorie spiskowe oraz pseudonaukę niestety wracają... Nie dla loterii i innych bonusów się szczepiłem, ale dla siebie. Może mi to pomóc, ale nie musi, nie mniej, mimo jednodniowej niedyspozycji warto było.


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#71 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 14 czerwiec 2021 - 10:08

Chyba żartujesz ... a czy ta niby szczepionka chroni przed tym najbardziej medialnym świrusem bodaj w 90% ? Zaszczypawkowani tak samo mogą dalej zachorować (choć podobno łagodniej przez to przejść) i równie dobrze roznoszą wirusa ... więc po co mam się szczepić ??? Nagroda wyjścia na piwo ma być tą marchewką, o ile dam se szprycę z nie wiadomo czego ? to już z pazerności wolałbym wziąć udział w tej idiotycznej loterii za zaszczypawkowanie się, może bym wygrał hulajnogę elektryczną albo jakiś talon na balon, które bym opylił i postawił sobie dużo browarów ;)

 

Masz rację, ja tylko się boje, że ludzie zostaną podzieleni,a podziałów na wyjście gdziekolwiek poza lasem jeszcze nie było :gaah:  (chociaż chyba już były).


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 15 czerwiec 2021 - 10:23

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#72 Masteros

Masteros

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 16 czerwiec 2021 - 18:14

Ja to tu tylko zostawię "foliarze " w natarciu odebrać im prawo do wykonywania zawodu znachorom jednym bo przecież pan Morawiecki i Niedzielski .



O ten też wariat :

https://www.rp.pl/Ko...amantadyna.html

Co prawda Bodnar akurat wyleczył z Covda mojego znajomega na którym rządowi lekarze w Lublinie postawili krzyżyk ale co tam wariat "foliarz " rząd i ich eksperci doskonale wiedzą co robią !



Kolejny "foliarz " dyplom medyczny wygrał pewnie w czipsach . :D

Na poważnie cały mój post to IRONIA gdyby ktoś nie załapał . Sam jestem "foliarzem " i jestem z tego . DUMNY jeśli foliarstwem dla niektórych tutaj jest niechęć do testowania wprowadzonej na szybko szczepionki ( a właściwie 5 różnych ) to tak jestem FOLIARZEM niech inni testują skoro tacy są przekonani JA NIE mnie nie przekonano a różne działa rządów utwierdzają mnie tylko w tym przekonaniu . Nie podawanie do publicznej wiadomości ilości osób z powikłaniami poszczepiennymi czy zmarłych po szczepionce . Brak publicznej dyskusji o szczepieniach tylko próba uciszenia tych którzy mają odmienne zdanie jak np redaktor Pospieszalski w TVP :



Według TVP " (NIE)Warto Rozmawiać . To sprawia że NIE WIERZĘ TVP NIE WIERZĘ RZĄDOWI i NIE ufam TYM KONKRETNYM szczepionkom robionym "na kolanie " byle szybko byle zarobić "Najpierw oj to będzie trudne szczepionka będzie tworzona kilka lat " . Rok później bach mamy chyba z 5 do wyboru . :D
 

To co się dzieje jest CHORE i jeśli ludzie tego nie widzą a wszystko zwalają na "antyszczepionkowców " to mają coś z głową nie boję się tego powiedzieć . Zresztą nie każdy człowiek który nie zamierza dobrowolnie szczepić się na Sars Cov 2 co pół roku ( na tyle teraz dają certyfikaty dowiedziałem się ) jest ANTYSZCZEPIONKOWCEM ludzie no ogarnijcie się tutaj co niektórzy . Nowa nieznana szczepionka stworzona w technologii wcześniej nie stosowanej na szeroką skalę skutki uboczne których ponoć "nie ma " a ludzie męczą się miesiącami po przyjęciu preparatu co niektórzy znikąd pomocy bo lekarze traktują ich jak "problem " mówię o znanych MI osobiście przypadkach wśród mojej rodziny znajomych znajomych znajomych którzy dali się namówić na zastrzyk . I wy się dziwicie że ludzie się boją tego preparatu skoro władze ciągle kłamią na jego temat ? A policja policja i sanepid są narzędziem PROPAGANDY więc cieszy się ogólną pogardą społeczną . Promują agresję, donosicielstwo i POGARDĘ dla siebie nawzajem i to z obu stron . Doniesiesz na sąsiada który się nie zaszczepił BRAWO przykładny z ciebie obywatel ! Niedługo będą strefy gdzie niezaszczepiony w ogóle nie wejdzie . I wiecie co mam to gdzieś ! Bo ja nie będę brał odpowiedzialności za swoje zdrowie samodzielnie NIKT nie zagwarantuje mi co ze mną będzie po zaszczepieniu i NIKT jak na razie nie ma prawa mnie zmuszać do czegokolwiek
  • 0

#73 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3582 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 22 październik 2021 - 16:44

Treść postu koncentruje się bardziej do niechęci autora do szczepienia, niż do tematu wątku. Dlatego wydzielam post i jutro dołączę go do wątku o szczepionce na Covid, łącząc jednocześnie z ostatnim postem, który też został napisany przez tego samego autora. :)

 

Przeniosłem post do wątku o szczepionce, połączyłem go też z poprzednim postem tego samego autora.

 

 

 

Powstrzymam się do komentarza na temat zawartości tegoż posta.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#74 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 październik 2021 - 21:00

Miałam już gotową odpowiedź, ale po przeczytaniu tego, skasowałam wszystko:

Nie podawanie do publicznej wiadomości ilości osób z powikłaniami poszczepiennymi czy zmarłych po szczepionce

 

To mnie tak przekonało, że inaczej nie mogłam postąpić.

 

​P.s. De facto szczepionka nie zabija! Natomiast powikłania poszczepienne bywają groźne dla człowieka, ale możliwe do opanowania, pod kontrolą lekarza. Tutaj jest to istotna różnica. Nie ma w publikacjach medycznych rubryki "dane zmarłych po szczepionce" i nigdy nie będzie!. I Ty piszesz do innych (czytających), by się ogarnęli? Bez komentarza.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#75 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 02 grudzień 2021 - 14:09

Ja byłam szczepiona Pfizerem (dwie dawki). Jedyne objawy dokuczliwe przez parę dni to silny ból ręki, stan podgorączkowy, totalne osłabienie, że aż trudno było wstać zrobić sobie herbatę.... Na szczęście wszystko już za mną ok, owszem otrzymałam nie dawno sms na tel o trzeciej dawce wydłużające moją ochronę przed covid o rok, którą mogę przyjąć 31.01.2022 czy jakoś tak.


  • 0
Majka_Cz

#76 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 02 grudzień 2021 - 14:21

Właśnie przyjęłam trzecią dawkę, czuje się dobrze. Niebawem zamierzam zaszczepić naszą córcię, a wszystko po, to by się chronić wzajemnie. 


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#77 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 09 grudzień 2021 - 18:02

Dodam kilka słów od siebie jako od ozdrowieńca. Na covid zachorowałam na przełomie listopada i grudnia 2020 r. Przeszłam go ciężko ale na tyle lekko że nie musiałam iść do szpitala. Kochany wirusek zostawił mi pamiątkę w postaci zwapnień w płucach. Wiecie jak się czuje człowiek który się wręcz dusi po przejściu kilku kroków brak powietrza nie wiecie i obyście nigdy tego nie poznali. Oprócz tego do dnia dzisiejszego nie odzyskałam ani smaku ani węchu jest to trochę zabawne no chyba że w sklepie chcą ci sprzedać śmierdzące mięso. W marcu robiłam test na przeciwciała miałam 400 jednostek jaka ja byłam szczęśliwa do momentu jak sąsiadka wyprowadziła mnie z błędu że ludzie po chorobie mają po kilka tysięcy tych jednostek (ale to zdrowi tak mają). My niepełnosprawni liche zdrowie to i liche przeciwciała. Jestem już po 3 dawkach szczepionki. Nikogo nie będę namawiać do zaszczepienia się, powiem tylko jedno módlcie się do Boga Allacha czy do białych myszek byście nie zachorowali bo nie każdy będzie miał takie szczęście jak ja i wyżyje. Pozdrawiam niedowiarków


  • 3
Nawet siwa może być szczęśliwa

#78 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 09 grudzień 2021 - 19:10

Madziu, dziękuję Ci za ten post, szczery do bólu. Podpisuje się pod Twoimi słowami. Mam kilka własnych historii. W marcu tego roku mój mąż stracił serdecznego kolegę z powodu covid. Ten "wirusek grypowy", jak nazywają go inni (niedowierzający), zrobił takie spustoszenie w organizmie, że nie było, co zbierać. Kawał chłopa, a zwinął się w tydzień. Napiszę to: on się po prostu udusił.... Dzisiaj pożegnałam kuzynkę, która również miała covid i inne choroby współistniejące. W jej przypadku bardzo utrudnił jej oddychanie i przyśpieszył pewne rzeczy. Wcześniej osłabiona operacjami, problemy pooperacyjne + covid, to przypieczętowało jej los...

 

Ostatnio ze szpitala wróciła również bliska mi osoba, która była na oddziale covidowym. Opis sytuacji tam od środka, co się dzieje, spowodował, że miałam ciarki na plecach. Ludzie umierają w samotności i cierpieniach... Covid niektórym znieczulił serca i zaprogramował mózgi tylko na licznik - czytaj kasa. Nie ma wrażliwości, nie ma empatii, jest totalna znieczulica... Jedna osoba w tą, czy w tamtą stronę - co za różnica....

 

Wiem, wirusy były są i będą z nami. Jednak jeśli zależy Ci na kimś, to zadbaj o siebie i nią/niego najlepiej, jak się da. Jedyne o czym teraz marzę, to pozbierać się, wytrwać ten trudy czas, bez straty kogokolwiek więcej.... Choć to może być trudne, to nadziei nie tracę.... Muszę ją mieć, bo dzięki niej trzymam jeszcze pion.

Zdrowie jest jedno i trzeba je szanować,  bez kompromisów i konsekwentnie. Madziu zdrówka Ci życzę oraz abyś odzyskała smak i węch.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#79 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 04 styczeń 2022 - 21:12

Mam 2 pytania, przed ewentualnym zapisaniem się na 3-cią dawkę.
1. Jestem niepełnosprawna(mpdz, na wózku), ostatnio ze względu na długotrwały stres, pogłębiły mi się objawy (spastyka, ból mięśni). Czy mimo to można mnie zaszczepić, czy powinniśmy poczekać, aż mój stan wróci do jako-takiej normy?
2. Czy istnieje możliwość przyjęcia szczepienia w domu(mogę mieć problem z dowozem)?


  • 0

#80 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 04 styczeń 2022 - 21:57

Jeśli się źle czujesz, to po prostu poczekaj na lepsze samopoczucie. W końcu są widełki czasowe do przyjęcia trzeciej dawki, więc niczego nie tracisz. Odnoście wyjazdowych szczepień, to zostawiam poniższy link:

https://www.gov.pl/w...jentow-lezacych


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: covid-19, szczepionka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych