Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zniżka dla studentów niepełnosprawnych

Student Zniżka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bumbleble98

bumbleble98

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 grudzień 2020 - 18:15

Dzień dobry. Na wstępnie chciałbym powiedzieć, że szukałem już informacji w internecie, jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Chciałbym zapytać o zniżkę 78%, która przysługuje:

dzieciom i młodzieży dotkniętym inwalidztwem lub niepełnosprawnym do ukończenia 24 roku życia oraz studentom dotkniętym inwalidztwem lub niepełnosprawnym do ukończenia 26 roku życia, wyłącznie przy przejazdach z miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu do przedszkola, szkoły, szkoły wyższej, placówki opiekuńczo - wychowawczej, placówki oświatowo-wychowawczej, specjalnego ośrodka szkolno - wychowawczego, specjalnego ośrodka wychowawczego, ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, ośrodka rehabilitacyjno - wychowawczego, domu pomocy społecznej, ośrodka wsparcia, zakładu opieki zdrowotnej, poradni psychologiczno - pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, a także na turnus rehabilitacyjny - i z powrotem.

Chciałbym zapytać czy ta zniżka obowiązuje tylko podczas przejazdu dom-uczelnia, czy na drodze z uczelni do domu też? Interpretacje "i z powrotem" są różne, czasem są odnoszone do turnusu, czasem do wszystkich podróży, a nie chciałbym płacić kary za niewłaściwy bilet.

Czy ktoś z Państwa ma wiedzę na ten temat i mógłby mi powiedzieć jak to jest?
Pozdrawiam, Piotr

Ps. Oczywiście jestem studentem i mam legitymację ON

Użytkownik bumbleble98 edytował ten post 19 grudzień 2020 - 18:24

  • 0

#2 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 grudzień 2020 - 21:44

Rozumiem, że pytanie dotyczy zniżki PKP. W związku z tym najprościej będzie zapytać o to na infolinii przewoźnika kolejowego, z którym zamierzasz jeździć z / na uczelnię.

 

Oni powinni wiedzieć, jak ten przepis interpretują i ich opinia jest znacznie ważniejsza niż całe Internety (bo to oni wydają polecenia swoim pracownikom, w tym kontrolerom biletów).

 

Pytanie zadałabym w miarę możliwości pisemnie, nie ustnie (żeby w razie jakichkolwiek nieporozumień była „podkładka”).


  • 1

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 grudzień 2020 - 22:29

Witam na forum :) Odpowiedź istnieje na stronie PKP, bo "miejsce zamieszkania lub miejsce pobytu nie muszą być tożsame z adresami wskazanymi w dokumentach poświadczających prawo do ulgi. W przypadku korzystania z przejazdów ulgowych przez dzieci i młodzież dotknięte inwalidztwem lub niepełnosprawne oraz ich opiekunów wystarczy ustne oświadczenie osoby uprawnionej o jej aktualnym miejscu zamieszkania lub pobytu". Źródło: https://www.intercit.../ulgi-ustawowe/

 

Gdzie można przeczytać również, że "dzieci i młodzież dotknięte inwalidztwem lub niepełnosprawne do ukończenia 24 roku życia oraz studenci dotknięci inwalidztwem lub niepełnosprawni do ukończenia 26 roku życia – wyłącznie przy przejazdach z miejsca zamieszkania lub z miejsca pobytu (za aktualne miejsce pobytu uznaje się każde miejsce deklarowane przez podróżnego) do przedszkola, szkoły, szkoły wyższej, placówki opiekuńczo– wychowawczej, placówki oświatowo– wychowawczej, specjalnego ośrodka szkolno–wychowawczego, specjalnego ośrodka wychowawczego, ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, ośrodka rehabilitacyjno-wychowawczego, domu pomocy społecznej, ośrodka wsparcia, zakładu opieki zdrowotnej, poradni psychologiczno– pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, a także na turnus rehabilitacyjny – i z powrotem". Pozdrawiam, M.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 bumbleble98

bumbleble98

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 grudzień 2020 - 23:25

Rozumiem, że pytanie dotyczy zniżki PKP. W związku z tym najprościej będzie zapytać o to na infolinii przewoźnika kolejowego, z którym zamierzasz jeździć z / na uczelnię.
 
Oni powinni wiedzieć, jak ten przepis interpretują i ich opinia jest znacznie ważniejsza niż całe Internety (bo to oni wydają polecenia swoim pracownikom, w tym kontrolerom biletów).
 
Pytanie zadałabym w miarę możliwości pisemnie, nie ustnie (żeby w razie jakichkolwiek nieporozumień była „podkładka”).


Dodzwoniłem się do nich, pani na infolinii potwierdziła że w obie strony.

Witam na forum :) Odpowiedź istnieje na stronie PKP, bo "miejsce zamieszkania lub miejsce pobytu nie muszą być tożsame z adresami wskazanymi w dokumentach poświadczających prawo do ulgi. W przypadku korzystania z przejazdów ulgowych przez dzieci i młodzież dotknięte inwalidztwem lub niepełnosprawne oraz ich opiekunów wystarczy ustne oświadczenie osoby uprawnionej o jej aktualnym miejscu zamieszkania lub pobytu". Źródło: https://www.intercit.../ulgi-ustawowe/
 
Gdzie można przeczytać, że "dzieci i młodzież dotknięte inwalidztwem lub niepełnosprawne do ukończenia 24 roku życia oraz studenci dotknięci inwalidztwem lub niepełnosprawni do ukończenia 26 roku życia – wyłącznie przy przejazdach z miejsca zamieszkania lub z miejsca pobytu (za aktualne miejsce pobytu uznaje się każde miejsce deklarowane przez podróżnego) do przedszkola, szkoły, szkoły wyższej, placówki opiekuńczo– wychowawczej, placówki oświatowo– wychowawczej, specjalnego ośrodka szkolno–wychowawczego, specjalnego ośrodka wychowawczego, ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, ośrodka rehabilitacyjnowychowawczego, domu pomocy społecznej, ośrodka wsparcia, zakładu opieki zdrowotnej, poradni psychologiczno– pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, a także na turnus rehabilitacyjny – i z powrotem". Pozdrawiam, M.


Hej ;)
Tak, widziałem to, ale nie byłem pewien czy to "z powrotem" interpretować do wszystkich poprzednich punktów czy tylko do turnusu. Ale zadzwoniłem na infolinię i tak jak już opisałem wyżej, otrzymałem potwierdzenie, że działa to w obie strony.

Dzięki za odpowiedzi
  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Student, Zniżka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych