Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Tworzę strony internetowe

strony internetowe Wordpress

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 arkoty79

arkoty79

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 październik 2020 - 12:46

Cześć

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Choruje od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe. Moim ostatnim pomysłem na siebie i przy okazji na dorobienie paru groszy jest tworzenie stron internetowych.

Jeżeli któryś z forumowiczów potrzebował by strony internetowej, albo jakieś pomocy w tematach sieci i internetu zachęcam do kontaktu przez forum.   Bardzo chętnie pomogę.

Pozdrawiam  

 

od Moderatora:

Nie podajemy publicznie swoich danych typu adres mailowy, nr telefonu, nr gg, nick komunikatora, itp.... pkt. 15 Regulaminu


  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 16 październik 2020 - 13:45

Widzę że zajmujesz się głównie wordpressem (link usunąłem, żeby nie podejrzewano Cię o kryptoreklamę, ludzie potrzebujący Twojej pomocy mogą zwrócić się do Ciebie poprzez forum).

Wiesz, nie żebym się czepiał, ale Wordpressa, to chyba każdy potrafi postawić, zwłaszcza jeśli wykupuje hosting z Instalatronem, wtedy to kwestia jednego kliknięcia...

Problemy częściej sprawiają te rzadziej używane cmsy, np Drupal, czy Joomla.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 16 październik 2020 - 16:04

No proszę jaka niespodzianka :P  Przeglądam sobie forum i myślę: marder napisał, że na forum nie dajemy ogłoszeń. A tu zwykły post. Nie żebym się czepiała ;)


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 18 październik 2020 - 15:10

Tego nie da się nazwać ogłoszeniem :hehe: :hehe:


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 październik 2020 - 10:47

Tego nie da się nazwać ogłoszeniem :hehe: :hehe:

 

Bardzo trafnie napisane  ;) Aż się boje pomyśleć, co by to było, gdyby tak każdy pomyślał o tej kryptoreklamie, (jak o ogłoszeniu   :hehe:  :hehe:  :hehe: ).

 

Chciałabym tutaj zaznaczyć, że w dobie tak dobrze rozwiniętego internetu tworzenie własnych stron internetowych (wszelakich)* nie jest już tajemnicą poliszynela! O, taka skromna myśl mnie naszła.

 

* Obecnie mamy wystarczającą mnogość serwisów informacyjnych, kanałów, programów, w tym strony internetowych o tematyce informacyjnej. Szczerze nie polecam pakować się w takie bagno (opis powyżej budzi zastrzeżenia). Już wystarczająco jesteśmy zalewani informacjami z wszystkich, możliwych stron. Czytaj: dotyczy także Wordpress.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#6 Gość_Hircyn_*

Gość_Hircyn_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2020 - 12:20

Przyznam się, że nie rozumiem, ale nie widziałem linku z posta, więc pewnie w tym rzecz.

 

Wiesz, nie żebym się czepiał, ale Wordpressa, to chyba każdy potrafi postawić, zwłaszcza jeśli wykupuje hosting z Instalatronem, wtedy to kwestia jednego kliknięcia...

 

no pewnie tak jest, ale z drugiej strony nie widzieliśmy chyba projektów tego usera? może tym jednym kliknięciem instaluje wordpressa, a może robi jakieś strony które są zaawansowane? wordpress mimo że specjalnie go nie używałem jest obecnie najpopularniejszy i chyba dla wielu najprzystępniejszy, chociaż ja zaczynałem na studiach od drupala, a potem długo z joomli korzystałem :)

 

Problemy częściej sprawiają te rzadziej używane cmsy, np Drupal, czy Joomla.

 

no ale to trochę tak jak z Pepsi i Colą, albo PlayStation i Xbox, jak mówiłem znajomemu że operuję joomlą to się mnie pytał czy zatrzymałem się na 2010 roku, teraz tylko wordpress, inny mówił że wp to lipa i tylko joomla :)

 

Chciałabym tutaj zaznaczyć, że w dobie tak dobrze rozwiniętego internetu tworzenie własnych stron internetowych (wszelakich)* nie jest już tajemnicą poliszynela! O, taka skromna myśl mnie naszła.

 

może i nie jest tajemnicą, aczkolwiek ja np. z tego żyję, że są ludzie którzy płacą za takie zlecenia, to lepiej żebym nic nie robił, bo robienie stron to bagno? :) 


  • 1

#7 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 październik 2020 - 13:00

może i nie jest tajemnicą, aczkolwiek ja np. z tego żyję, że są ludzie którzy płacą za takie zlecenia, to lepiej żebym nic nie robił, bo robienie stron to bagno? :)

 

Może i było ostro, ale czasami trzeba mieć swoje zdanie. Nigdzie tutaj nie masz napisane, że bagno = strony internetowe, więc spokojnie, bo źle to zrozumiałeś. Bagnem nazywam mnogość informacyjną, jaka zalewa nas od miesięcy, (teraz akurat jednym tematem, który wychodzi już bokami). Ludzie różnie reagują na informacje, a ich jest już i tak stanowczo za dużo. W tym wszystkim wiele informacji jest fake newsami, byle tylko temat podkręcić. Sorry, ale można mieć dość? A, no można! Mało tego. Z takimi odczuciami nie jestem jedyną osobą, czyli nie robię nic, co mogłoby szokować - kogokolwiek  ;)

Na koniec, jeśli ktoś chce być aktywny zawodowo, to będzie i żadne negatywne opinie go nie zniechęcą do określonego działania, który sobie wcześniej założył. Mnie całość jako całość nie przekonuje, a więc sam post mnie "nie porywa". Niestety... :) Nie będę ściemniać ;)

 

P.s. Uważaj, bo chyba jesteś konkurencją (oczywiście dla autora wątku, nie Iponu ;)).


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#8 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 październik 2020 - 14:17

no ale to trochę tak jak z Pepsi i Colą, albo PlayStation i Xbox, jak mówiłem znajomemu że operuję joomlą to się mnie pytał czy zatrzymałem się na 2010 roku, teraz tylko wordpress, inny mówił że wp to lipa i tylko joomla

 

To ja jeszcze bardziej się wyłamię - z CMSów wolę PHPFusion :) WP to obecnie najbardziej popularny CMS, co nie oznacza że najlepszy. Jego popularność może stać się przekleństwem - wystarczy jeden exploit 0day i wtedy wszyscy zobaczymy masowo padające strony postawione na WP. :devil: :cool:

 

może i nie jest tajemnicą, aczkolwiek ja np. z tego żyję, że są ludzie którzy płacą za takie zlecenia, to lepiej żebym nic nie robił, bo robienie stron to bagno?

 

Hircynie, nie napisałem nigdzie że robienie stron to bagno. Sam też zrobiłem trochę stronek (i postawionych na CMSach i pisanych ręcznie w Bluefishu). Część za darmo, żeby poznać np. framework Zend czy Elgg, ale też czasami za kasę. Więc jeśli robienie stron to bagno, to taplamy się w nim wszyscy trzej - założyciel wątku, Ty i ja. :P

 

P.S. Zachowałem sobie link wrzucony przez założyciela wątku, jeśli będziesz chciał podeślę Ci go na priv. :)


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#9 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2020 - 14:36

Na koniec, jeśli ktoś chce być aktywny zawodowo, to będzie i żadne negatywne opinie go nie zniechęcą do określonego działania, który sobie wcześniej założył.


8 lat temu pracowałem jeszcze za granicą. Od kilki lat pracuję w domu. Gdy dowiedzieli się, że jestem poje..any to zrobili wszystko, żeby się mnie pozbyć. Ponad 90% rodzimych pracodawców nie wie po, co miałby zatrudnić osobę chorą psychicznie. Mieszkam na śląsku, w górniczym mieście. Jak nie jesteś tu górnikiem to jesteś tu nikim. Też chętnie zarobiłbym 8000 zł i wyjechał z dołu o 12:00. Dla mnie praca, oznacza być albo nie być. Nie to, że zaraz zapadnę się pod ziemię, ale nawet wśród rodziny panuje przekonanie, że ciągle jestem ich utrzmankiem, że na mnie pracują, choć są na rencie, że płacą za moje sprawy, chociaż dokładam się do interesu. Mówią, że powinienem więcej zarabiać i co to w ogóle jest za praca pisanie tekstów. A żadne z nich nie pomyśli, że na razie to jedyna praca, jaką jeszcze mi w tym kraju dają. Jestem ciągle pod butem, jadam osobno, bo nie mogę znieść wzroku, który wylicza mi każdy kęs pożywienia. Poza pracą, która nie zawsze jest i która daje mi zaledwie utrzymanie nad powierzchnią, pisuję różne książki. Poezję, prozę. Sprzedałem 10 sztuk z moich 8 wydań. Kto by tam czytał poje...ańca. Ponadto co jakiś czas przychodzą goście, którzy wyzywaja pod oknem, że nic nie robie tylko siedze i gram w gry komputerowe. Przy kasie wyśmiewają się ze mnie jak to podobno ode mnie jebie. Sami sa oczywiście pachnącymi pier..lonymi kwiatuszkami. Każdego ranka (juz od kilku miesięcy) pod oknem przechodzi jakiś gość i tak pluje pod oknem, że zawsze mnie obudzi.

Możecie mnie nienawidzić, możecie ze mnie szydzić a i tak dopóki będę mógł, będę zarabiał przez internet pisząc dla was głupie teksty i projektując stronki. Choć zostałem wychowany w wierze chrześcijańskiej to od dawna już wiem tylko jedno. Za ta całą waszą nienawiść ma tylko dla was to samo.

No i renty też nie dostałem, bo przecież osobie, która jeszcze potrafi sobie podetrzeć tyłek i zrobić zakupy się nie należy.

I lubie sobie czasem zagrać w grę komputerową. Na pewno wole to niż przebywać w towarzystwie normalnych ludzi.

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 21 październik 2020 - 14:50
połączono ze sobą posty.

  • 0

#10 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 październik 2020 - 14:58

Możecie mnie nienawidzić, możecie ze mnie szydzić a i tak dopóki będę mógł, będę zarabiał przez internet pisząc dla was głupie teksty i projektując stronki. Choć zostałem wychowany w wierze chrześcijańskiej to od dawna już wiem tylko jedno. Za ta całą waszą nienawiść ma tylko dla was to samo.


Na cito to nikt nie pisze tutaj, "że piszesz dla nas głupie teksty". Nie idziemy w tym kierunku, bo dopiero zabrniemy w ciemny las. Tak nie jest, kropka! Dodatkowo przemawia przez Ciebie ogrom żalu i to wylewa się w samym tekście. Osoby chore psychiczne, jak i takie, które mają upośledzenie umysłowe nie mają łatwo i nie ma co się oszukiwać.

Do całości - jeszcze raz podkreślę: link mnie nie przekonał i sam wpis również, to wszystko. Nie czarujmy się - nie każda strona internetowa w internecie jest warta uwagi. Nie wszystko jest sprawdzone i dobre jakościowo, jako całość. Zawsze można coś namieszać..., i posuć statystyki bycia przodownikiem (zamienienie nr 1). Dzisiaj zdecydowanie mamy przesyt ilości nad jakością. Smutne to, ale prawdziwe.... Chyba za bardzo mi się to rzuca w oczy. Nie to, żeby mi zależało na tym ;) Samo wychodzi.

Niekiedy wszystko to razem wzięte do kupy nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem i nie ułatwia zadania naprawdę dobrym profesjonalistom. Wystarczy się rozejrzeć i dobrze przyjrzeć temu wszystkiemu.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#11 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 październik 2020 - 17:27

Za ta całą waszą nienawiść ma tylko dla was to samo.

 

Nienawiść?? Gdzie? :blink: :blink:

 

Teraz to już kompletny odlot, coś na zasadzie: "nie wiem o co chodzi ale się wypowiem"  :blink: :blink:

 

rfplm.gif


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#12 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2020 - 18:18

Nienawiść?? Gdzie? :blink: :blink:

Teraz to już kompletny odlot, coś na zasadzie: "nie wiem o co chodzi ale się wypowiem"  :blink: :blink:

Gdzie nienawiść? Na całym moim chorym osiedlu, w całym mieście w kraju i także poza jego granicami. Właśnie mam przykład cogodzinnego plucia pod oknem i wyzywania w ciągu dnia. pozdrowionka


  • 0

#13 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 październik 2020 - 18:37

Na całym moim chorym osiedlu, w całym mieście w kraju i także poza jego granicami. Właśnie mam przykład cogodzinnego plucia pod oknem i wyzywania w ciągu dnia. pozdrowionka

 

A, co my mamy do Twojego osiedla? Do Twojego środowiska? Nie wylewaj swoich żali na wszystkich, bo masz akurat problem. Nie chciałabym Cię blokować, ale jeśli będzie trzeba to użyję odpowiednich przycisków.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#14 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 październik 2020 - 18:39

Gdzie nienawiść? Na całym moim chorym osiedlu, w całym mieście w kraju i także poza jego granicami. Właśnie mam przykład cogodzinnego plucia pod oknem i wyzywania w ciągu dnia. pozdrowionka

 

Nie obraź się, ale nie widzę związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy pluciem pod Twoimi oknami, a wątkiem o tworzeniu stron internetowych. Na Śląsku też ostatnio nie bywam. :hehe: :hehe:


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#15 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2020 - 19:44

A, co my mamy do Twojego osiedla? Do Twojego środowiska? Nie wylewaj swoich żali na wszystkich, bo masz akurat problem. Nie chciałabym Cię blokować, ale jeśli będzie trzeba to użyję odpowiednich przycisków.

Proszę o usunięcie mojego konta, najlepiej z cała zawartością.


  • 0

#16 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 22 październik 2020 - 07:46

Sam to zrób. https://www.ipon.pl/mojekonto kliknij w "usuń trwale konto".


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#17 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 22 październik 2020 - 19:17

P.S. Zachowałem sobie link wrzucony przez założyciela wątku, jeśli będziesz chciał podeślę Ci go na priv. :)

 

Czy można także go poprosić?


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#18 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 23 październik 2020 - 18:12

As You wish. :)


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#19 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 25 październik 2020 - 15:39

As You wish. :)


Dzięki:)
Zacznę od najczęściej stosowanego przepisu na postawienie strony:

Bierzesz cms (najlepiej WP), szukasz skórki do niego najbardziej pasującej (i najlepiej bezpłatnej) pod zamówienie klienta, podobnie szuka się modułów rozszerzających wg potrzeby, wrzuca się treść, optymalizuje wszystko i kasuje klienta... Sprawa się komplikuje, gdy nie ma 1:1 potrzebnego modułu i zachodzi potrzeba stworzenia go od podstaw, czy trzeba dokonać zaawansowanej modyfikacji szablonu, bądź moduły i dane nie chcą współpracować ze sobą, a wiedzy brak... Z jednej strony, skończyły się czasy, gdy tworzenie stron było zarezerwowane dla wąskiej grupy osób. Z drugiej strony, dziś są tysiące czy dziesiątki tysięcy skryptów, cmsów potrzebnych do budowy stron o bezpłatnej czy płatnej licencji powoduje, że każdy może sobie stworzyć stronę i tylko od założeń projektowych zależy jakie klocki zastosuje do budowy strony. Tylko nie każdy powinien i musi. Każda sójka będzie chwaliła swój ogonek i każdy developer będzie chwalił swoje rozwiązanie. Owszem WP może jest i najpopularniejszy, ale złożone projekty i tak realizuje się od podstaw tworząc od nowa bądź poważnie modyfikując określony system zarządzania treścią i nie musi to być WP.
Niestety, konkurencja w tym zawodzie jest ogromna i to trzeba mieć na uwadze. Bez swojej bazy zadowolonych klientów, zdobytego doświadczenia i portfolio zawierającego chwytające za oko projekty, raczej szanse na znalezienie ciekawych realizacji są skromne. Wiem, jest takie zamknięte koło - niewielkie portfolio, to niewielkie szanse na nowe zlecenia - a z kolei potencjalni zleceniodawcy nie decydują się na zlecenia, bo kandydat na zlecenie ma niewielkie doświadczenie. Oczywiście, można konkurować ceną i usługami pobocznymi, ale stosowanie dumpingowych cen w pewnym sensie psuje rynek, na którym tracą wszyscy.

Pozwoliłem sobie poprosić o adres strony autora wątku, by rzucić na nią swoim okiem... Dla mnie - strony są poprawne, ale szału nie ma...


  • 2

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#20 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 25 październik 2020 - 19:28

Kuba, dziękuję. Super komentarz profesjonalne opisany. Sama strona, opis-podejście do reklamowania się, pozostawia wiele do życzenia. Hircyn, przepraszam jeśli poczułeś się się urażony moim bagnem, musiałam to jakoś wyrzucić z siebie. Kilka lat temu partacz stworzył mi stronę internetową i ciągle były jakieś "kwiatki". Zgarnął 2,5 tys. i tyle go widziałam. Dziś zapala mi się zawsze lampa. Jak widzę napisane tak niechlujnie ogłoszenia, to już w ogóle....
W dzisiejszych czasach jest spora ilość takich wpisów, wystarczy wykorzystać wujka Google. Cześć z nich pewnie mało ma wspólnego z profesjonalizmem, a co gorsza uczciwością usługi. W taki sposób łatwo się nadziać i potem żałować. Jestem bardzo ostrożna, jak widzę każde takie ogłoszenie, gdzie ewidentnie nie wiadomo od kiedy ktoś zajmuje się taką działalnością. Czasami samą chęcią pomocy, można więcej zaszkodzić. Takie mamy czasy, trzeba być bardzo powściągliwym i chyba wnikliwym ;)

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych