Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wsparcie społeczne osób z niepełnosprawnością ruchową w czasie pandemii

badania wsparcie społeczne pa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 22 czerwiec 2020 - 11:51

Nazywam się Paulina Korach. Aktualnie jestem doktorantką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Katedrze Pedagogiki Specjalnej. W związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2 piszę artykuł naukowy dotyczący wsparcia społecznego osób z niepełnosprawnością ruchową w czasie pandemii. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością ruchową, masz czas i chęć na uczestnictwo w moich badaniach, to zapraszam Cię do wypełnienia poniższego kwestionariusza ankiety.

Z góry dziękuję za chęć pomocy :)

Pozdrawiam!

 

Link do kwestionariusza badawczego zamieszczam poniżej:

https://docs.google....4N51gigTYg/edit


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#2 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 22 czerwiec 2020 - 15:48

Chciałabym wypełnić a nie do końca wiem jak.

 

O ile klasyczny kwestionariusz o stres („w sytuacjach stresujących zazwyczaj... / w tej sytuacji stresującej...") rozumiem, o tyle z pytaniami o pandemię mam kłopot – rozdzielanie na pandemię „zazwyczaj” i pandemię „obecną” sugeruje, że w „sytuację pandemii” można wchodzić i z niej wychodzić. Jakby już ich kilka było i ta aktualna czymś się różniła od poprzednich. Pandemia jako taka jest zaś obecnie stanem stałym, związanym z ogłoszeniami różnych państw. Jesteśmy właściwie w jednym, ciągłym epizodzie „bycia w pandemii”.

 

Biorąc pod uwagę, że to dla mnie jeden ciągły, trzymiesięczny epizod, gdybym dostała możliwość wolnej odpowiedzi, na większość pytań chciałabym odpowiedzieć  „pandemia nie ma na to istotnego wpływu”. Podchodziłabym również identycznie do pytań z kategorii „Gdy jestem w sytuacji pandemii COVID-19, to zazwyczaj:” oraz „W obecnej sytuacji pandemii COVID-19:” bo to jedna, ciągła sytuacja - nie ma zazwyczaj / obecnie.

 

Te pytania mają dla mnie sens tylko, jeśli je sobie w głowie przeinterpretuję jako „Gdy odczuwam stres w związku z pandemią COVID-19, to zazwyczaj:” oraz „Ostatnio gdy odczuwam stres w związku z pandemią COVID-19”.

 

Odpowiedzieć z założeniem, że to o to chodzi, czy jednak o coś innego?


Użytkownik Boginka edytował ten post 22 czerwiec 2020 - 15:49

  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#3 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 23 czerwiec 2020 - 15:16

Chciałabym wypełnić a nie do końca wiem jak.

 


Biorąc pod uwagę, że to dla mnie jeden ciągły, trzymiesięczny epizod, gdybym dostała możliwość wolnej odpowiedzi, na większość pytań chciałabym odpowiedzieć  „pandemia nie ma na to istotnego wpływu”. Podchodziłabym również identycznie do pytań z kategorii „Gdy jestem w sytuacji pandemii COVID-19, to zazwyczaj:” oraz „W obecnej sytuacji pandemii COVID-19:” bo to jedna, ciągła sytuacja - nie ma zazwyczaj / obecnie.

 

Te pytania mają dla mnie sens tylko, jeśli je sobie w głowie przeinterpretuję jako „Gdy odczuwam stres w związku z pandemią COVID-19, to zazwyczaj:” oraz „Ostatnio gdy odczuwam stres w związku z pandemią COVID-19”.

 

Odpowiedzieć z założeniem, że to o to chodzi, czy jednak o coś innego?

Jeśli Pani tego nie rozumie, proszę sobie darować wypełnianie ankiety. Pozdrawiam. P.S. Tak chodzi o to o czym Pani mówi, ale proszę sobie tym głowy nie zawracać.


Użytkownik Paulla edytował ten post 23 czerwiec 2020 - 15:16

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 23 czerwiec 2020 - 15:42

Dobrnęłam do końca.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 24 czerwiec 2020 - 10:36

Dobrnęłam do końca.

Dziękuję za wytrwałość :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych