Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Strach, lęk przed ludźmi, koronowirus


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#141 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 5709 postów
 • Skąd:home

Napisano 15 maj 2020 - 11:23

Myślenie raczej nie jest powodem tej decyzji. Chodzi raczej o to, że krewny i znajomy ministra już zarobił, więc można poluzować rygor noszenia maseczek. A ponieważ przekręt z kiepskimi maseczkami się wydał, minister skierował sprawę do prokuratury. Teraz wszyscy w ministerstwie będą twierdzić że to nie oni zajmowali się tym zakupem, a jak sprawa przycichnie, to prokuratura bez rozgłosu umorzy śledztwo.


Zawsze ktoś za czymś stoi, zawsze chodzi o pieniądze i mało kiedy o przyzwoitość. Polityk nigdy przyzwoity nie będzie, bo samych pokus koło nosa jest zbyt wiele. Od początku pandemii miałam przeczucie, że maseczki to tylko początek wielkiej góry lodowej. Niestety coraz więcej przepływa informacji i są one bardzo niepokojące, a wręcz nawet, jakby z jakiegoś filmu science-fiction.

Polska liderem w profesjonalnej hodowli ludzi. Monitorowanie stanu całej populacji w czasie rzeczywistym za pomocą implantów. Już niebawem :( Umowa z 10 maja 2020 r. I to niestety nie jest żadna teoria spiskowa ani fejk.

"Celem JV będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym.
JV prowadzić będzie badania _R&D_ w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie "in vivo" będzie się odbywać w czasie rzeczywistym.
Testy wczesnego wykrywania zostaną opracowane przy użyciu technik biologii syntetycznej oraz nano- i biotechnologii, oraz skupią się na monitorowaniu zmian RNA i DNA użytkowników, którymi mogą być pacjenci, pracownicy wszelkiego typu firm, czy nawet cała populacja, jak również systemy opieki zdrowotnej, użytkownicy obiektów wojskowych i wiele innych.
Oczekuje się, że po opracowaniu i uzyskaniu odpowiednich rejestracji implantu jako urządzenia medycznego, system zapewni użytkownikom nowe opcje długoterminowego ciągłego monitorowania stanu zdrowia, umożliwiając transmisję sygnału wczesnego ostrzegania do aplikacji mobilnej, która z kolei może być monitorowana w czasie rzeczywistym bezpośrednio przez użytkowników systemu, jak również ich lekarzy, czy też instytucje opieki zdrowotnej, agencje monitorujące zdrowie czy też szpitale badawcze."
Więcej: https://m.bankier.pl..._ELvTJlVENLUPA4
Oraz: https://blogi.bossa....gledny-realizm/

Jeśli to wszystko się potwierdzi, (bo sama nie chcę w to wierzyć.., ale nigdy i do końca nie można niczego być pewnym) to jesteśmy w jednej czarnej ....
 • 0

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —


#142 Ryzen

Ryzen

  Milczek

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 22 postów

Napisano 12 czerwiec 2020 - 06:30

Liczba zachorowań znów wzrasta. Ciekawe czy w związku z tym zostaną wprowadzone obostrzenia?
 • 0

*****

***


#143 kuba

kuba

  Narrator

 • Super Moderator
 • 1648 postów

Napisano 12 czerwiec 2020 - 09:28

Obawiam się, że nie. A jeśli już, to nie takie jak na początku z zamrażaniem branż. 

Popełniony został grzech zaniechania na pierwszym etapie epidemii. Zamiast przebadać max wiele osób i wyeliminować osoby potencjalnie niebezpieczne i pozwolić pracować innym, zrobiono jak zrobiono. To się będzie mścić. Tym bardziej, że wiele osób jest nieświadomymi nosicielami bezobjawowymi... Nieoficjalnie mówi się, że obecne statystyki trzeba przemnożyć nawet x10. Także szczyt zachorowań dopiero przed nami :(    


 • 1

#144 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 5709 postów
 • Skąd:home

Napisano 12 czerwiec 2020 - 10:27

Liczba zachorowań znów wzrasta. Ciekawe czy w związku z tym zostaną wprowadzone obostrzenia?

 

Uważam, że nie i czas ten minął. Przede wszystkim dlatego, że gospodarka dostała mocno w dupę (nie chcę zamieniać na inne słowo, bo w tym przypadku jest stosowne). Zresztą wystarczy spojrzeć na rynek pracy, gdzie jest źle. Jeśli, coś wróci to być może większy reżim sanitarny, a może i maseczki (nie zdziwię się, tyle tutaj wersji było, więc dlaczego nie kolejna; przepraszam, że trochę złośliwie, ale nie mogę inaczej), a na pewno większe kary. Na pewnych etapach popełniono istotne błędy i skorygowanie teraz tego jest już niemożliwe. Za późno i musimy za to zapłacić - taką, a nie inną liczbą zachorowań.


 • 0

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —


#145 marder

marder

  evil admin

 • Administrator
 • 3118 postów
 • Skąd:/home/marder

Napisano 13 czerwiec 2020 - 06:05

Ciekawe czy w związku z tym zostaną wprowadzone obostrzenia?

 

Na pewno nie przed wyborami, z przyczyn o których już pisałem w tym wątku. Poza tym, tak jak napisali moi przedmówcy, nie wchodzi już w rachubę zamrożenie gospodarki tak jak zrobiono to w marcu i kwietniu. Po prostu, nie byłoby już czego odmrażać.


 • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 


#146 Ryzen

Ryzen

  Milczek

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 22 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 19:58

Ludziom z rządu będzie chyba smutno, kiedy epidemia się skończy. Tyle okazji do robienia kasy przeminie. Te 5 baniek na bezużyteczne maseczki to nic w porównaniu z kasą na nieistniejące respiratory. A winnych jak zwykle nie ma. Ośmiorniczki przy tym to małe miki
 • 1

*****

***


#147 kuba

kuba

  Narrator

 • Super Moderator
 • 1648 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 21:05

Tak szybko epidemia się nie skończy. Zaczyna się nieoficjalnie mówić o powrocie wirusa na Półwyspie Iberyjskim... U nas na dobrą sprawę jeszcze nie rozwinęła się na dobre i lepiej aby tak się nie stało. Ale aktualne rozluźnienie rygorów, okres wakacyjny i wędrówki niezdiagnozowanych, cichych nosicieli raczej ograniczeniu epidemii nie pomoże... Także nie chcę krakać, ale... ;)
 

Tyle okazji do robienia kasy przeminie. [...] Ośmiorniczki przy tym to małe miki


Nie doceniasz "dojnej zmiany"... Spokojna Twoja czaszka - znajdą jeszcze niejeden sposób... Ostatnio Prezesi Energii dostali milionowe premie za zawierzenie Energii Opatrzności Boskiej... Można? Można!!


 • 0

#148 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 5709 postów
 • Skąd:home

Napisano 08 sierpień 2020 - 12:12

Muszę się przyznać, że takie myśli siedziały w mojej głowie od jakiegoś czasu, ale za bardzo nie miałam odwagi ich przelać na papier. Teraz to czynię, zostawiając to tutaj. Gościu ma dużo racji i uderza w sedno. Inne choroby się nie zatrzymały, bo jest koronawirus..... Do namysłu:
Damian Garlicki, ratownik medyczny z Piły. "Jestem wolnym człowiekiem, nie pozwolę się zniewolić. Ale do sedna sprawy. Zaczynam:

Ostatnio widziałem pożar ale bez dymu , ognia i temperatury. Miałem pacjenta ze złamaną nogą ale nie było bólu, pęknięcia, deformacji itp. Widziałem człowieka chorego, który miał katar ale nic z nosa nie wypływało. Miałem pacjenta z raną szarpaną, zniszczonymi naczyniami ale nie było widoku czerwonej krwi, bólu, uszkodzonych tkanek.
„Musiałem jednak mówić im że jest krew, że jest ból, że jest ogień itd., mimo, że tego nie widzieli i nie czuli. Ale im wmówiłem, że jest.”
Widziałem bezmyślność lekarzy na SOR-ach I NAS pozostałych medyków, którzy wszędzie widzieli Covid-19 i zaniedbywali leczenie pacjentów, dzieci z ranami odsyłane były do szpitala zakaźnego odległego o 150 km od domu, bo ojciec wrócił z zagranicy i….. może mieć wirusa. Ludzie z udarami mózgu, zawałem mięśnia sercowego nie byli od razu przyjmowani na oddział udarowy, kardiologii tylko w pierwszej kolejności wymaz, testy, czekanie,... bo mieli ……. temperaturę itd, itd.
Zobaczyłem naszą głupotę i widzę ją nadal. Zobaczyłem jak nigdy wcześniej, niepotrzebną śmierć ludzi bo wmówiono nam szereg nieprawidłowych zachowań i większość nadal ich przestrzega. Już zrozumieliście !!!
….I jest wirus SARS CoV 2, korona-wirus, choroba z dziwną nazwą COVID 19, która może nie dawać objawów!!!! Ludzie przechodzą chorobę bezobjawowo. Cud medycyny. Pierwsza choroba w moim 22 letnim stażu pracy w ratownictwie medycznym, która jest bez objawów i nazywa się ją chorobą !!!!! Nie neguje obecności korona-wirusa, obecnego w naszym środowisku od lat 60-tych ubiegłego stulecia bo już wtedy go Świat poznał, nie neguję prawdziwych objawów, które występują i występowały u osób chorych.
Ja po prostu nie znoszę kłamstwa, w tym medycznego, pseudo polityków, zastraszania i ogłupiania społeczeństwa, niszczenia gospodarki, życia społeczno-kulturalnego.
Jesteśmy nosicielami wielu wirusów, grzybów, bakterii itp. przez całe nasze życie. Jesteśmy nosicielami, powtórzę jesteśmy nosicielami. Dopiero gdy nasz organizm osłabnie, układ odpornościowy zawodzi zaczynamy chorować na różne choroby i to co mamy na sobie w sobie, może być dla nas groźne!!!!

Nie boję się fali krytyki przez tych, którzy wierzą w to co się dzieje i żyją w swoim telewizyjnym świecie. Mają prawo do wypowiedzi tak samo, jak ja. Ale ja mówię stanowczo NIE!!! na to co się teraz dzieje!!!! Pomiar temperatury! Ściema totalna. Przypomina to strzał w głowę i powoduje strach wśród ludzi. Wszyscy na to zezwalają i nie analizują, że jest to kompletnie nieefektywne, niepotrzebne i nie ma dowodów naukowych na to, że ta czynność zwiększa wykrywanie nagłośnionej choroby.
Totalna bzdura, marnotrawstwo pieniędzy na zawyżone cenowo termometry i narażanie społeczeństwa, firm i instytucji na niepotrzebny wydatek. Od kiedy temperatura > 38 st. C jest jedynym wyznacznikiem groźnej choroby!!!! Bzdura. Mając zawał mięśnia sercowego, udar, ból zęba możesz mieć podwyższoną temperaturę!!!! Stres też może wywołać wzrost temperatury, przebywanie w nasłonecznionym terenie także!!!!!! Strach pogłębia choroby, nasila złe samopoczucie, pogłębia depresję…. Strach blokuje skutecznie normalne życie i zniewala.
Gdy co roku jest fala sezonowej grypy, to czy mierzyli Ci temperaturę przed wejściem do szkoły, urzędu, na basen, gdziekolwiek!!!! NIE!!!! Czy zamykali przychodnie zdrowia? NIE !!!! Ludzie siedzieli na korytarzach bez masek kasłając, plując dotykając wszystko dookoła i co? NIC!!!!! Zero reakcji, masek i innych kłamstw.
Grypa też jest chorobą zakaźną!!!! Ludzie z AIDS mają wirusa HIV itd., itd. Czy tych ludzi pozamykano w domach, czy im pozamykano kościoły…… zakazano wejścia do LASU, zabroniono dzieciom bawić się na placach zabaw!!!!!!!!!
NIE!!!!!Przypominam - że w sezonie epidemicznym 2019/2020 w Polsce, odnotowano ponad 3,2 mln zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Jak wynika z meldunków Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, od września 2019 r. na grypę zmarły w Polsce 43 osoby, a od początku 2020 r. do początku marca tego roku - 40 osób. W Polsce rocznie umiera ponad 400.000,00 osób!!!

Dziennie w Polsce umiera na wszystkie choroby ,w wyniku wypadków, morderstw itd. ponad 1000 osób dziennie. Ludzie umierają z rożnych przyczyn. Teraz umierając przykładowo z powodu udaru mózgu czy innych chorób, będąc nosicielami wirusa SARS-(koronawirusa) to otrzymujemy złowieszczą informację, że zmarł z powodu korona-wirusa.
Na ostatnim swoim 48h dyżurze, byłem sam przy 2 zgonach, nie związanych z tą paranoją a w powiecie, w którym miałem dyżur łącznie było 6 zgonów.
W mediach podano informacje, że tego dnia zmarło z powodu tzw. koronawirusa 9 kolejnych osób w Polsce. Współczucia dla wszystkich rodzin i bliskich zmarłych ale w naszym kraju dziennie umiera ok. 1000 osób dziennie!!!!!!!!!!!

Czy gdy miałeś katar, zakasłałeś lub psiknąłeś to wyrzucali Cię z samochodu i przerywali egzamin na prawo jazdy? NIE!!!!
A teraz pozwalamy na to. Za chwilę każą Wam skakać na główkę z 10 piętra bo to rzekomo uchroni przed chorobami to ludzie zaczną to robić!!!!! Dla wielu jedyną prawdą jest to co usłyszą od tzw. ekspertów telewizyjnych i radiowych.
Jak mantrę, powtarzają wymyślone bzdury nie poparte badaniami naukowymi. Przepraszam, oni nazywają to badaniami ale nic nie pokazują. Stworzone przez nich symulacje komputerowe pokazują to co macie zobaczyć, bo chcieli i wywołali na całym Świecie PANDEMIĘ ale strachu, złowrogości międzyludzkiej, braku empatii, współczucia.

Mam dość kłamstw WHO, latającego nietoperza i łuskowca. Panie ministrze zdrowia - wycofuje swoje poparcie dla Pana. Okłamał mnie Pan. Skoro mówi Pan, że nie nosi maski, bo jest zdrowy, to ja też jaj nie noszę, od samego początku! Jak można siłą, pod przymusem „wyszczepić wszystkich ludzi!!!!!”.
Nie ma stanu nadzwyczajnego w Polsce, a ograniczają moje swobody obywatelskie. Jest to niezgodne z konstytucją. Poprzez rozporządzenia do ustawy o COVID wprowadzono szereg zakazów.

Gdzie są Ci „wielcy politycy, obrońcy konstytucji”, którzy potrafili krzyczeć, wyzywać. Dlaczego teraz nic nie robią? Może też w tym uczestniczą?
Martwi mnie to, że tak mało ludzi zachowało myślenie. A może to strach przed niewolą albo już jesteśmy niewolnikami systemu.
Kiedyś Pani Kopacz, mimo że nie przepadałem za jej poglądami, nie zgodziła się na kupienie szczepionek na ptasią grypę. Uratowała Nasze dupy i uchroniła przed powikłaniami i śmiercią spowodowaną nieprzebadaną szczepionką. Nie zgodziła się, aby „wyszczepić wszystkich Polaków”.
Jestem ratownikiem medycznym. Nie szczepiłem się nigdy na grypę i jestem z tego zadowolony. Byłem wielokrotnie przeziębiony, może nawet zachorowałem na grypę sezonową. I co? Poradziłem sobie bez szczepionki.

Nie namawiam Was do nie przyjmowania szczepionek. Niech każdy sam podejmuje decyzje, niech każdy sam ma do tego prawo. Niech każdy sam decyduje o swoim życiu i zdrowiu.
W naszym kraju mówi się dużo o nietolerancji, rasizmie itd., ale tylko gdy chodzi o inny kolor skory, orientację seksualną itp.

Czy prezydenci miast wprowadzający ograniczenia w przyjmowaniu dzieci niezaszczepionych na jakieś choroby do przedszkoli są tolerancyjni w stosunku do rodziców i dzieci?
Czy wprowadzanie na siłę tzw. PASZPORTÓW EPIDEMICZNYCH A WŁAŚCIWIE ICH BRAK powodujący izolację, zakaz podróżowania nie jest rasizmem i nietolerancją!!!!!!
Dlaczego, nie zakaże się przykładowo produkcji papierosów, dlaczego nie ma przymusu nie palenia skoro są takie szkodliwe!!! Bo to jest biznes dla rządu, polityków itp. Dlaczego macie się „wyszczepić”? Bo to jest zajebisty biznes dla wszystkich, popierających teorię pandemii i kontrolę nad ludźmi.
Lekarze, medycy w przychodniach zdrowia, szpitalach

Jak można pozwolić im na zamykanie POZ, nie przyjmowanie pacjentów bo jest choroba- upssss wirus!!!. A od czego my jesteśmy jak nie od pomagania ludziom w chorobie!!!!!!
Jak można pozwolić na nie przyjmowanie pacjentów do placówek medycznych (izby przyjęć, SOR, przychodnie) tylko dlatego, że ktoś ma temperaturę 38 st. C i kaszel. Absurd, absurd i łamanie prawa. To nie są medycy tylko zaprogramowani karierowicze, którzy przestali być empatyczni, logiczni, przestali robić to do czego się kształcili i dodatkowo pobierają za to pieniądze.
Czy kiedyś przykładowo za pracę z chorymi na AIDS, grypę i inne choroby zakaźne płacono lekarzowi na SOR ogromne kwoty za godzinę pracy. Nie!!!!!
Czy takich pacjentów nie przyjmowano do szpitala, przychodni? NIE!!!!!!
A teraz jest to normą. Praca w nagle szczególnych warunkach, nikt tego nie komentuje a oni mają gdzieś leczenie. Liczy się mamona i tzw. bezpieczeństwo.
Dlaczego ubieram się nadal na dyżurze w kombinezon? Bo muszę.
Zaawansowany trening małp.

Bo lekarz wymyśli sobie, że to może być COVID, mimo, że nie ma potwierdzenia, poinformuje sanepid, a ten wyśle mnie na przymusową bezpłatną izolację gdybym tego nie miał ubrane!!!!!!
Zamknięte szkoły.
Tu nie chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci, tylko o ogłupienie i rozwój analfabetyzmu wśród rosnącego młodego społeczeństwa. Społeczeństwa, które pozbawione będzie konstruktywnego myślenia, rozwoju umysłowego, życia społecznego. Nie ma żadnych badań naukowych na to, że przebywanie w szkołach zwiększy zachorowalność, śmiertelność!!!!
W Europie są kraje, które nie zgłupiały i dzieci, młodzież kształcą się aby rozwijać silne, mocne i mądre społeczeństwo.
Zarażaliśmy się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową wszędzie. Macie jednak wierzyć, że szkoły są bardziej niebezpieczne w przeciwieństwie do zatłoczonych marketów, kolejek przed budką z lodami czy brodzeniu w morzu obok siebie!

Rozwijać się będzie społeczeństwo telewizyjne, które nie będzie dociekać prawdy tylko przekazywać kłamstwo narzucone, które dla nich będzie prawdą. Marginalne „nauczanie” ma doprowadzić do wyszkolenia młodego społeczeństwa, które podatne będzie/ jest na manipulację. Sterowanie ludźmi, „programowanie ich”, ogłupianie młodego społeczeństwa, niszczenie karier sportowych, to jest cel większości obecnych tzw. polityków.
Im głupsze społeczeństwo tym łatwiej się nami będzie rządzić!!!!!

Systematycznie powtarzane kłamstwo staje się PRAWDĄ". (znalezione w sieci)

POLITYCY mówią to, co dla nich w danym momencie jest wygodne i daje wymierną korzyść. I jeszcze jedno - jestem jedną z tych osób, gdzie szczepionka na grypę mi nie pomagała. Kiedyś się szczepiłam. Dzisiaj z perspektywy czasu bez szczepionki czuję się zdrowsza i to dosłownie! I dobrze mi z tym. Nie chcę niczego zmieniać, a tym bardziej być przymuszana do tego. Wzbudza to we mnie bunt. Żadne laboratorium na świecie nie ma pełnego obrazu genomu wirusa. W związku z tym, co jest testowane i przeciw czemu ma działać szczepionka? Takie pytanie samo się nasuwa....
Oczywiście nie mam też na myśli tego, że od teraz to powinniśmy przestać szczepić dzieci od urodzenia i zaprzestać podawania im witamin i innych farmakologicznych wspomagaczy. Nie, to nie tak. Po prostu nie zawsze szczepionka jest dobrym rozwiązaniem. Co organizm, to inna reakcja. Dlatego nie chce coś musieć, tylko chce mieć wybór. Nikt inny, jak tylko my sami wiemy, co jest dla nas dobre, a co nie. A nie jakiś tam polityk, który przy okazji zbije na tym kasę. Na jesień „planowana” jest kolejna fala wirusa. Czas pokaże, co nas czeka w przyszłości…


 • 1

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —


#149 Hircyn

Hircyn

  Milczek

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 44 postów
 • Skąd:Szczecin

Napisano 07 wrzesień 2020 - 10:27

Hej. Czy ktoś z Was miał może zaproszenie na jakieś imprezy okolicznościowe, typu wesele, chrzciny, komunie, albo ogólnie większe spotkania z bliskim, oczywiście w okresie pandemii? Jak to rozwiązaliście i jak wyszło? Goście mogli przyjeżdżać z dalszych stron? A co z bliskimi znajomymi, czy ktoś się spotkał z odmową uczestnictwa w uroczystościach? Wreszcie jak sam przebieg imprezy w dobie koronawirusa? Czy na sali panował jakiś reżim, goście siedzieli blisko siebie czy jednak trzeba było zachować pozory odstępu? Co z tańcami i zabawą? Pytam ponieważ ciągle coś się zmienia. Wesela uznano za ogniska wirusowe. Warto się decydować na uczestnictwo, czy może bezpiecznie jest odmówić udziału? Powiedzcie proszę. 


 • 0

"Noszenie w sercu urazy prędzej zabije ciebie niż tych, którzy są jej powodem." - Robert J. Szmidt


#150 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 5709 postów
 • Skąd:home

Napisano 07 wrzesień 2020 - 15:22

Po okresie izolacji w domu jesteśmy spragnieni kontaktów towarzyskich. Wesela, czy komunie, zbierają wokół siebie rodzinę z różnych stron Polski. Wszystko zależy od podejścia - jedni goście rezygnują z imprezy, a inni uczestniczą w weselu przy zastosowaniu wszystkich zasad (przynajmniej na początku uroczystości). U nas z rozmów między sąsiadami wyłania się jeden obraz: Państwo Młodzi starają się, aby dzieci nie uczestniczyły w weselu wraz z rodzicami ze względów bezpieczeństwa. Nie ma "kącików dla dzieci", "zabaw dla dzieci", itd. Pociechy pozostają pod opieką innego członka rodziny. Również z tego samego powodu, bardzo często goście uczestniczą w samym ślubie w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego, a unikają przyjęć weselnych. W większości przypadków być może z tego względu, że niemal wszyscy mamy świadomość, iż po "kilku głębszych kieliszkach" w dużej mierze zaczynamy się integrować, całować i obejmować, zapominając całkowicie o zdrowym podejściu. Przecież bez tego da się przeżyć, ale nie w każdej sytuacji jest to oczywiste i nie dla wszystkich.

Istnieje także spora grupa ludzi, która odkłada samo wesele, bądź też świętowanie po nim oraz potupanie sobie na potem i w mniejszym gronie, nie chcąc nikogo narazić na ryzyko zarażenie się wirusem.


 • 0

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —


#151 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 5709 postów
 • Skąd:home

Napisano 17 wrzesień 2020 - 11:13

Przerażające. Nie mam normalnie słów....Bezprawnymi zaleceniami zniewolili ludzi. Oni nie walczą z covid tylko z ludźmi. Jeszcze kilka miesięcy temu najlepsze miasto na świecie jest teraz najgorszym miastem na świecie do życia. Tam teraz nie ma prawa, prawo nie istnieje, jest prawo przemocy, strachu i głupoty:


 • 0

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —


#152 marder

marder

  evil admin

 • Administrator
 • 3118 postów
 • Skąd:/home/marder

Napisano 17 wrzesień 2020 - 17:35

Aniołku, u nas też może się zrobić ciekawie. Wszak trwają prace nad ustawą zapewniającą bezkarność urzędnikom i szeroko rozumianym funkcjonariuszom państwa, jeżeli bezprawne działania podejmowane przez miały związek ze zwalczaniem epidemii....


 • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 


#153 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 5709 postów
 • Skąd:home

Napisano 17 wrzesień 2020 - 18:11

Aniołku, u nas też może się zrobić ciekawie. Wszak trwają prace nad ustawą zapewniającą bezkarność urzędnikom i szeroko rozumianym funkcjonariuszom państwa, jeżeli bezprawne działania podejmowane przez miały związek ze zwalczaniem epidemii....


Zgadzam się jak najbardziej. Tylko Australia zawsze była uznawana za kraj otwarty, tolerancyjny, bezpieczny (również pod względem prawnym), a o Polsce od jakiegoś czasu przestała mieć dobrą prasę. Skoro tam jest tak źle, to aż trudno wyobrazić sobie, co może czekać nas tutaj; to wszystko wszak w ramach walki z pandemią (w ten sposób mam "gotową odpowiedź", "wymówkę", "podkładkę" na późniejszy okres). Przy czym nie śmiem negować samej walki z wirusem. Z wszelakimi chorobami i wirusami trzeba walczyć, ale w tej walce nikt nie może sobie myśleć, że ma "prawo do wszystkiego". Granice się zacierają, a wirus jak był, tak z nami zostanie. Zmiany, jakie zachodzą, na pewno będzie bardzo trudno zmienić, a tym bardziej kogokolwiek pociągnąć do odpowiedzialności. Wszystko to jest "śliskie" i bardzo niebezpieczne, bo daje ogromne pole władzy do nadużyć w każdym zakątku globu. Dotyczy to szeroko rozumianych polityków z różnych frakcji, którzy jeszcze nie tak dawno "afiszowali się" ze swoją walką o przestrzeganie prawa w każdej dziedzinie życia swoich obywateli. Dzisiaj są po drugiej stronie barykady, zupełnie zapominając o swoich "ideałach". Wirus pomógł?! W takim razie ma niebywałe zdolności...


 • 0

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —


#154 Slavco

Slavco

  Podpowiadacz

 • Użytkownik
 • PipPipPipPipPip
 • 196 postów

Napisano 27 wrzesień 2020 - 23:09

Przerażające. Nie mam normalnie słów....Bezprawnymi zaleceniami zniewolili ludzi. Oni nie walczą z covid tylko z ludźmi. Jeszcze kilka miesięcy temu najlepsze miasto na świecie jest teraz najgorszym miastem na świecie do życia. Tam teraz nie ma prawa, prawo nie istnieje, jest prawo przemocy, strachu i głupoty:

Serio Aniołku? Uważasz ten film za godne źródło informacji? Stek bzdur i propagandowa TV naszej ukochanej partii rządzącej.

Następnym razem zweryfikuj informacje zanim w nie uwierzysz :)


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 28 wrzesień 2020 - 08:15
usunięto filmik, zmniejszając cytat.

 • 0

#155 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 5709 postów
 • Skąd:home

Napisano 28 wrzesień 2020 - 08:10

Serio Aniołku? Uważasz ten film za godne źródło informacji? Stek bzdur i propagandowa TV naszej ukochanej partii rządzącej.

Następnym razem zweryfikuj informacje zanim w nie uwierzysz :)

 

Slavco nie potrzebnie się przejmujesz, bo nie ma czym. Nie interesuje mnie propagandowa TV, ani żadna inna z nazwy telewizja. Na wstępie chciałabym to w jakiś sposób podkreślić. Jeśli już ją usłyszę, bo rzadko patrzę, a może się tak zdarzyć, to jest ona tłem (wszystko inne dookoła jest ciekawsze), a nie źródłem. Częściej siedzę na internecie i przeglądam różne kanały YT.  Jakbyś chciał sam zauważyć, to korzystam z różnych źródeł. Ogólnie rzecz ujmując, mam bardzo negatywne zdanie o pandemii, ale nie chcę tego publicznie wygłaszać, bo mogłabym wywołać sporą burzę, a do szczęścia nie jest mi ona potrzebna. Zdanie to zmieniało się z biegiem czasu, ale ogólnie jest negatywne. Od dłuższego czasu stałe jest to, że dużo rzeczy mi się nie podoba i wiele pytań pozostanie w mojej głowie. Jednak poza tą cholerną pandemią jest normalne życie. Normalne problemy, zmartwienia i troski, a przede wszystkim ludzie. Oni bardziej mnie potrzebują i ja ich niż ten cały syf w jakim przyszło nam żyć. A teraz myśl i wierz sobie, w co chcesz, ja już nie ma na to wpływu. Napisałam tylko to, co myślę, jednak skracając wypowiedź do minimum. Pozdrawiam, M.


 • 1

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —


#156 marder

marder

  evil admin

 • Administrator
 • 3118 postów
 • Skąd:/home/marder

Napisano 28 wrzesień 2020 - 17:27

Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym, były minister zdrowia, niejaki  Łukasz S. zachorował sam na covid-19. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jeśli będzie z nim źle, zostanie podłączony do jednego z respiratorów, które kierowane przez niego ministerstwo zakupiło od handlarza bronią. :devil: :devil:


 • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 


#157 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 5709 postów
 • Skąd:home

Napisano 11 październik 2020 - 12:39

Pan Maciej Pawlicki, dziękuję za te słowa:


 • 0

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych