Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Tętniak mózgu, afazja, operacja i padaczka

tętniak padaczka afazja mózg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 AndrzejCz

AndrzejCz

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 marzec 2020 - 04:01

Cześć,

Mam wielką prośbę.
Miałem pękniętego tętniaka mózgu przy czaszki. Olbrzymi ból głowy, byłem blady, nie miałem siły... zadzwoniłem na pogotowie... karetka, szpital, dość długie czekanie, tomografia komputerowa, operacja 7 godzin (klips). Musiałem podpisać się i miałem 15% życia. Po operacji mając 3 dni w szpitalu zacząłem spać, mniej mówić, rozumieć itd. Okazało się z afazją po operacji mózgu. Rehabilitacja i mogę cokolwiek pisać, troszkę pamiętać, myśleć "jak to się mówi".

Mam wielką prośbę. Po operacji tętniaka do tej pory nie mam rekonstrukcji czaszki. Przez jaki czas... np miesiąc dostaję padaczkę nieokreśloną. Mam leki, bywam u doktora neurologa. Padaczka wygląda tak... że trzymam ręce... trzymam zęby, leciutkie drganie i minuta, 2 minuty nie pamiętam co się stało ale... wiem co to było. Troszkę potu, nerwów i odpoczynek. Czy jest możliwość nie mając rekonstrukcji czaszki? Czy to może być ten problem? Naprawdę mam już dosyć. :-( Mam 41 lata. Z operacją miałem 36 lat.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Andrzej.

 


  • 0

#2 Przemek2020

Przemek2020

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 kwiecień 2020 - 09:30

Cześć Andrzeju padaczka ma bardzo wiele różnych przyczyn, choć jej główne wytłumaczenie
to zaburzenie elektrycznej pracy mózgu. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, ale
rekonstrukcja kości czaszki może nie mieć żadnego związku z padaczką. Myślę, że w Twoim
przypadku kluczowe są badania EEG, próba określenia czynników, które sprzyjają napadom
oraz dobrze dobrana farmakoterapia. O padaczcę piszę na moim portalu dotyczącym
rehabilitacji, możesz zajrzeć. Pozdrawiam Przemek 
 

  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tętniak, padaczka, afazja, mózg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych