Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Samotność

samotność

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 michov12

michov12

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 luty 2020 - 19:44

Cześć, jestem Michał mam 21 lat choruję na SMA. W ubiegłym roku skończyłem technikum oraz zdałem maturę. Kilka dni po maturze znalazłem pracę. Teoretycznie wszystko to co postanowiłem w technikum udało mi się osiągnąć(matura, praca). Przez kilka miesięcy po rozpoczęciu pracy było ok. Jednak ostatnio zaczęła mi bardzo doskwierać samotność. Wcześniej gdy się uczyłem to przychodzili do mnie do domu nauczyciele i nie odczuwałem tak samotności. Teraz codziennie jest to samo, 8:00=15:00 praca po 15 nie wiem co ze sobą zrobić w, 90% mój kolejny dzień wygląda jak poprzedni. Oczywiście rodzina mnie bardzo wspiera i pomaga we wszystkim. Chciałbym poznać nowe osoby, ale nie wirtualne. Kiedyś nauczycielka zaproponowała, żebym wybrał się z chłopakami z jej klasy na pizze. Z dziewczynami w moim wieku łatwiej mi rozmawiać, według mnie są bardziej empatyczne od chłopaków. Propozycja mojej nauczycielki wydaje się być fajna, ale co mam napisać, "że wolę iść z dziewczynami na pizze niż z chłopakami"? Doradźcie proszę. 


  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 07 luty 2020 - 21:50

Możesz poznać kogoś ze swoich okolic tutaj, na naszych Randkach, a później przenieść tę znajomość do świata realnego. :)


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 08 luty 2020 - 10:56

Samotność nie popycha tylko do randek. Michov wejdź na forum tematyczne, tego czym się interesujesz. Przejrzyj strony lokalne swojego miasta i może po pracy wyskoczysz na jakieś ciekawe wydarzenie.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 luty 2020 - 12:57

Możesz poznać kogoś ze swoich okolic tutaj, na naszych Randkach, a później przenieść tę znajomość do świata realnego. :)

Marder ma rację, od czegoś trzeba zacząć, a to zawsze jakiś początek :) Michale myślę, że wypad na pizzę nie jest złym pomysłem. Nic nie tracisz, a jeśli towarzystwo nie będzie Ci odpowiadało, to następnym razem grzecznie odmówisz. Ewentualnie możesz uprzedzić, że jak "źle się poczujesz" (nie ważne, kto i co pod to podciągnie, ma prawo się tak zdarzyć) to chcesz mieć możliwość szybszego powrotu do domu. Zawsze to jakieś rozwiązanie, z którego możesz skorzystać, jak uznasz to za stosowne.
Rozumiem Twoje odczucia, że lepiej i bardziej komfortowo czujesz się wśród dziewczyn. Jednak nigdy nie można wykluczyć takiej sytuacji, że wśród tych dziewczyn znajdzie się taka, co będzie mniej empatyczna. Zwyczajnie nie ma na to reguły, a nikt za kogoś "oczami świecić nie będzie". Chłopaki mogą się okazać z czasem fajnymi gośćmi i trzeba temu dać po prostu szansę. Ze swojej perspektywy to zdarzało mi się, że żałowałam zmarnowanych okazji i sytuacji, gdzie byłam na stanowcze "nie". Teraz postąpiłabym zupełnie inaczej, ale to już minęło i nie wróci więcej...
Fajnie mieć rodzinę i bliskich, ale oni nie zastąpią Ci potrzebnych relacji, emocji i kontaktów z osobami w podobnym do Twojego wieku. Próbuj, bo tylko wtedy masz szansę na zmiany, o których myślisz i pragniesz, by z czasem nastąpiły.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 08 luty 2020 - 15:09

Doradźcie proszę. 

 

Mam zupełnie inną dysfunkcję i –naście lat więcej na karku. Poniżej luźne uwagi – może coś z tego Ci się przyda:

 

- Piszesz, że Twoim źródłem kontaktów byli wcześniej nauczyciele. W zasadzie powinieneś mieć / poszukiwać znajomych w mniej więcej swoim wieku. Jak wyglądały dotychczas Twoje relacje z rówieśnikami?

 

- Spotkania zasugerowane lub zaaranżowane przez kogoś (np. nauczyciela) nie są całkiem naturalne, ale mimo wszystko bywają udane. Nie sposób przewidzieć tego naprzód, bo to zależy od charakterów tych konkretnych osób, które się spotykają. Na takie spotkanie warto ewentualnie pójść (jeśli chcesz) na takiej zasadzie, że nie wiesz co się wydarzy – może nic, może coś interesującego.

 

- O ile w wieku nastoletnim różnice psychologiczne między dziewczynkami i chłopcami są znaczące, o tyle w grupie +20 mogą już spokojnie być jacyś sensowni goście. Nie ma takiej gwarancji, ale nie trzeba się z góry nastawiać, że to banda dzikusów. :)

 

- Jeśli chcesz mieć więcej wstępnej kontroli nad tym, z kim się spotykasz, to musisz przejąć inicjatywę, czyli sam sobie możliwości kontaktu szukać. Tu sporo zależy od tego gdzie mieszkasz i na ile możesz wychodzić z domu, a więc jakie są opcje kontaktu poza szkołą i pracą.

 

Z tej perspektywy zastanowiłabym się nad zaangażowaniem się w jakieś towarzyskie hobby, uczestnictwem w działaniach jakiejś organizacji społecznej (jeśli coś sensownego jest w okolicy), czy np. w ruchach dla młodych dorosłych w parafii, jeśli ktoś jest religijny. Chodzi o znalezienie takiej przestrzeni, w której ludzie się w miarę regularnie spotykają i mogą zawierać znajomości, a jednocześnie nie ma takiego "przymusu".


  • 1

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 08 luty 2020 - 16:19

Jeśli chcesz mieć więcej wstępnej kontroli nad tym, z kim się spotykasz, to musisz przejąć inicjatywę, czyli sam sobie możliwości kontaktu szukać.

 

I to właśnie jest najważniejsze. :)


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 24 maj 2020 - 21:35

Rozwijaj też swoje zainteresowania, by mieć znajomym coś do opowiedzenia czy na owych randkach. Nie ma nic gorszego niż usłyszeć pytanie: 

"Czym się interesujesz?"

W odpowiedzi jest tylko: "eeee yhhh itp.odgłosy, a potem cisza i po chwili przyznanie się, że w zasadzie nie interesuje Cię nic szczególnego"

Może z tego się potem coś fajnego rozwinie jakieś wspólne spotkania z paczką :) lub ta jedyna osoba w twoim życiu!

 

Ja choć obecnie pracuję (do sierpnia) staram się pielęgnować zainteresowania i się kształcić by nie wypaść z rytmu i nie popaść w stagnacje jestem też wolontariuszem mimo sporych ograniczeń. 


  • 0
Majka_Cz



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: samotność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych