Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Rok 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 16:04

Mamy nowy rok, dlatego może warto dokonać jakiegoś podsumowania :)

 

Zastanówmy się nad kilkoma rzeczami:

 

  1. Jakie według Ciebie było najważniejsze wydarzenie minionego roku?
  2. Jaka była najlepsza/najważniejsza książka jaką przeczytałeś/aś w minionym roku?
  3. Jaki był najlepszy/najważniejszy film jaki widziałeś/aś w minionym roku?

 

 

Dla mnie:

 

1. Nobel Olgi Tokarczuk

2. "Sapiens Od zwierząt do bogów" Harari Noah

3. "Tylko nie mów nikomu"


  • 0

I'm pickle Rick :devil: :cool:


#2 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 19:34

Trudne, ale zarazem ciekawe pytania zdałeś :D .

Zacznę od końca i przewrotnie :P . Filmów nie oglądam, bo mnie nudzą (nawet, jeśli są super hiper chwalone i oscarowo-orłowe). Za to mogę polecić przedstawienie "Koszt życia" w Teatrze Śląskim. Sztuka napisana przez Martynę Majok, Ślązaczkę mieszkającą USA, została nagrodzona Pulizerem. Mocna rzecz, dotyka aspektów bycia niepełnosprawnym i życia, relacji z niepełnosprawnymi.

Książka? Postawię na reportaże: Artur Domosławski "Śmierć w Amazonii" oraz Wojciech Tochman " Pianie kogutów, płacz psów". Mocne rzeczy i niestety, prawdziwe.

Wydarzenie... Jako książkolub, też postawię na Nobla pani Olgi Tokarczuk.


  • 2

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 styczeń 2020 - 21:11

W takim razie idziemy w szczerość:

1. Z perspektywy osoby niepełnosprawnej - osoba z zespołem Downa została modelką (wcześniej) i teraz twarzą światowej marki kosmetycznej, a chłopak z zespołem Tourette'a wygrał TOP MODEL Polska. Co to oznacza? Wszystko, co niedoskonałe też może być piękne. Dla mnie tak powinno być od zawsze, ale lepiej teraz, niż nigdy!

2. Baśnie i bajki ze względu na córeczkę - wspaniały powrót do wspomnień z czasów dzieciństwa.

3. Na pierwszy plan Olga Tokarczuk. Potem "Tylko nie mów nikomu" i "Dwóch Papieży".

 

P.s. Kocham teatr, może kiedyś jeszcze... ;)


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3580 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 03 styczeń 2020 - 18:54

Wydarzenie: Może będę trochę odstawał od innych, ale trudno. Dla mnie, najistotniejszym wydarzeniem jest odnotowany niedawno spadek jasności Betelgezy. Betelgeza to czerwony nadolbrzym w gwiazdozbiorze Oriona. Gwiazda ta może w każdej chwili eksplodować jako supernowa (astronomowie oszacowali, że nastąpi to w ciągu najbliższych 100 000 lat). Możliwe że spadek jasności, jest preludium do eksplozji. Będzie to wydarzenie bez precedensu w historii ludzkości, Betelgeza jest położona około 640 lat świetlnych od Układu Słonecznego, nigdy jeszcze supernowa nie eksplodowała tak blisko (na dobrą sprawę, ona mogła eksplodować już dawno, tylko światło wybuchu jeszcze nie dotarło do Ziemi - pamiętajmy, 640 lat świetlnych).

 

Książka: Ciężki wybór. Zbyt wiele czytam, aby wybrać jedną konkretną książkę. Niech będzie "Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku" Geoffreya Parkera

 

Film: Praktycznie nie oglądam filmów. Jednym z nielicznych które obejrzałem był "Tylko nie mów nikomu". Uważam że to był najważniejszy film roku, jeśli nie dekady. Film który dokonał znacznego wyłomu w barierze milczenia otaczającej pedofilię wśród kleru.


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#5 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 04 styczeń 2020 - 12:18

1) Nobel w dziedzinie medycyny dotyczący utlenowania komórek m.in. w kardiologii

2) "Danuta Szaflarska Jej czas"-biografia. Teraz czytam "Księgi Jakubowe' (trzeba być ambitnym :) ).

3) Czekam na "Mowę ptaków" na dvd, "Motyl i skafander" jako ogólnie b. dobry film, a najgorszy (pisze o tym bo uważam, że trzeba to podkreślać, aby takich filmów nie było) "Chce się żyć".


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 05 styczeń 2020 - 10:49

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#6 Golda

Golda

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • Skąd:Pleszew

Napisano 04 styczeń 2020 - 19:37

W moim przypadku wygląda to następująco:

 

1. Przeprowadzka na nowe mieszkanie / Rozpoczęcie procesu wydawniczego moich książek.

 

2. Co do książek, to skromnie mówiąc moje... ;) zwłaszcza "Kroniki...", z których jestem dumna, zwłaszcza, że powstały zupełnym przypadkiem.

A poza tym to może seria Czysta Krew Charlaine Harris oraz Lisa Gardner cykl o detektyw D. D Warren.

Szczerze mówiąc, gdybym najpierw obejrzała serial, to po serię Czysta Krew bym nie sięgnęła...

Zrezygnowałam po pięciu minutach pierwszego odcinka.

 

3. Tu jestem w kropce, bo filmów nie oglądam, ale jak już musi być akcent filmowy to nowy "Wiedźmin".

Przede mną zapoznanie się z wersją książkową... jak tylko dojdę do księgarni ;)


  • 0

Tak sobie wpadłam do Krainy Fantazji i robię za sekretarkę Lenny'ego i spółki :)
Mam nawet własną chmurkę za rogiem obłoku...



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych