Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czcionki w Libre Office


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 10 październik 2019 - 20:25

W jaki sposób mogę doinstalować czcionkę Arial do Libre Office w Linux Mint?
Przydałyby się też inne typowe dla MS Office, ale najbardziej zależy mi na arialu.
  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 11 październik 2019 - 04:03

Otwórz terminal i wpisz:

sudo apt-get install msttcorefonts

  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 12 październik 2019 - 21:06

Podłączę się pod ten temat. A da się jakoś zmienić ikonki w interfejsie Libre Office? Bo te które mam, są trochę zbyt minimalistyczne.


  • 0

I'm pickle Rick :devil: :cool:


#4 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 13 październik 2019 - 09:49

Zawsze możesz je nieco powiększyć. Wchodzisz w menu Narzędzia -> Opcje. Rozwijasz LibreOffice i wybierasz Widok. Tu przechodzisz do ustawień Interface użytkownika - Rozmiar ikon paska narzędziowego wybierasz Bardzo duży. Powinno pomóc.
Chyba, że chcesz podmienić na ikony podobne do Microsoft Office. Wtedy musisz doinstalować coś takiego: http://charliecnr.de...ffice-512127527
Po ściągnięciu, zgodnie z instrukcją należy zmienić nazwę i przekopiować do katalogu libreoffice’a:
sudo cp office_2013_theme_for_libreoffice_by_charliecnr-d8gwo4n.zip /usr/lib/libreoffice/share/config/images_office2013.zip
Następnie należy uaktywnić zestaw ikon w Libreoffice: Narzędzia -> Opcje -> Widok -> Rozmiar i styl ikon
  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#5 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 13 październik 2019 - 12:51

Nie do końca o to mi chodziło. Pisząc "minimalistyczne" chodziło mi o taki surowy, prosty wygląd. Chodzi mi o zmianę samych ikon na inne, a nie ich rozmiaru.

Przepraszam za wcześniejszy brak precyzji.

Microsoftowe ikonki pobrałem i już działają. Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś ciekawe motywy do Libre Office, to też chętnie ich użyję :)


  • 0

I'm pickle Rick :devil: :cool:


#6 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 13 październik 2019 - 19:11

Wyszukaj sobie w Synapticu pakiety libreoffice-style-XXXX gdzie iksy to nazwa stylu. Potem tylko aktywujesz motyw w ustawieniach i masz inny wygląd.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych