Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Udało się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2019 - 13:51

Złota rybko. Nawet nie wiedziałem, że to takie proste. Udało się i wydałem dwa malutkie tomiki alternatywnych piosenek. Przyszedł czas na trzeci i bajeczki dla najmłodszych, ale to będzie trochę kosztowało - bajeczki. Bo bajeczki bez ilustracji i ładnej okładki nie prezentują się jak należy. Czas uzbierać na nowy projekt. Mam nadzieję, że też się uda.

 

Jan Kuff


  • 1

#2 Golda

Golda

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • Skąd:Pleszew

Napisano 02 październik 2019 - 07:22

Gratulacje. Trzymam kciuki :) 


  • 1

Tak sobie wpadłam do Krainy Fantazji i robię za sekretarkę Lenny'ego i spółki :)
Mam nawet własną chmurkę za rogiem obłoku...


#3 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 11 grudzień 2019 - 22:26

Gratulacje. Trzymam kciuki :)

 

Bardzo dziękuję wziętej debiutantce za miłe słowa. Odrobina wsparcia zawsze się przyda. Ja nie miewam jednak weny tak często, ale mogę się pochwalić małym sukcesem. "Alternatywne Teksty", które ukazały się całkiem niedawno są już nawet w Empiku i księgarni Gandalf. Wierszyki dla maluchów jednak poszły bez ilustracji, ale ciesze się, że mają przyjemne okładki. Ukazał się nawet malutki zbiór opowiadań z cyklu fantasy "Przemierzacz Świata".

 

Wszystkim którzy chcą się wydać, a ich na to nie stać serdecznie polecam wydania elektroniczne wraz z wydawcą, u którego sam wydałem. Zaś Pani Ewie jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę powodzenia we własnych próbach literackich - chyba całkiem niepotrzebnie, bo już udowodniła, że na wiele ją stać.


  • 1

#4 Golda

Golda

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • Skąd:Pleszew

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:16

Dziękuję Panu za miłe słowa.

Wena to bardzo kapryśna Pani i trzeba na nią chuchać i dmuchać.

Przekonałam się o tym na własnej skórze, jednak pomaga regularność i systematyczność.

 

Poza tym wychodzę z założenia, że jeżeli nie uda się wejść drzwiami to zostają okna, kominy i wszystkie inne dziury w ścianach ;)

A ja się chyba przez mysią dziurę przeciskałam przy "Czekoladowym...", przy dwóch kolejnych poszło (chyba) łatwiej.

 

pozdrawiam 

Ewa


  • 0

Tak sobie wpadłam do Krainy Fantazji i robię za sekretarkę Lenny'ego i spółki :)
Mam nawet własną chmurkę za rogiem obłoku...


#5 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2019 - 20:29

O dziwota

Miałem kota

Który luźne

Teksty prawił

 

Tak języczkiem

Swym się bawił

"Alternatywne Teksty"

W PWN zostawił


  • 0

#6 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2020 - 21:05

Ktoś tam pisał, że spełniamy własne marzenia, że wkładamy wysiłek i otrzymujemy efekty. Ja moje malutkie już spełniłem. Alternatywne Teksty i Alter Natywa są w PWN, Zagłuszadło niestety się nie przebiło, ale to nic nie szkodzi.

Mam ponad 40 stron wierszyków dla dzieci. Wydałem dwa małe zbiory po 10 wierszyków, ale bez świetnej oprawy w postaci ilustracji zainteresowanie jest żadne - i to mimo bardzo niskiej ceny. Nowe wydanie z najlepszymi wierszykami Janka Kuffa czeka w szufladzie. Ograniczają mnie tylko fundusze, których ostatnimi czasy ciągle mi brak. Mam kilka kolejnych rozpoczętych projektów, ale i tak nikt się nie pokusi, choćby by to ocenić, bo kto by czytał pisajdła chorego mentalnie człowieka. Rzeczywistość jest taka, że bez świetnej okładki, z moją postacią w roli autora, bez ilustracji mogę sobie pisać w powietrze. Prawda jest taka, że sprzedałem zaledwie może 10 sztuk swoich wszystkich wydań i cieszę się, że nie zainwestowałem w druk (gdybym miał taki fundusz), bo książki zapchałyby mi wszystkie szafy w domu. Może nie wszystkie są super, ale może jednak są warte 2 zł za sztukę. Chciałbym mieć taka nadzieję, ale czasem rzeczywistość mnie przygniata. Po co mi książki w najlepszych księgarniach, skoro i tak nikt ich nie czyta. Teraz piszę już tylko dla rodziny. Będę dalej wydawał, gdy skończę następne projekty, ale bez przekonania, bez nadziei na dotarcie do czytelnika.


  • 0

#7 Golda

Golda

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • Skąd:Pleszew

Napisano 01 maj 2020 - 12:00

sprzedałem zaledwie może 10 sztuk swoich wszystkich wydań

 

już dwie więcej. Kupiłam w wolnej chwili poczytam.

 

polecam wydania elektroniczne wraz z wydawcą, u którego sam wydałem

 

mogę prosić o namiary? Chętnie wydam swoje wiersze :)

 

 

pozdrawiam

Ewa


  • 0

Tak sobie wpadłam do Krainy Fantazji i robię za sekretarkę Lenny'ego i spółki :)
Mam nawet własną chmurkę za rogiem obłoku...


#8 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 01 maj 2020 - 12:29

już dwie więcej. Kupiłam w wolnej chwili poczytam.

Bardzo dziękuję za wsparcie. To dużo znaczy dla takich, jak ja.

 

mogę prosić o namiary? Chętnie wydam swoje wiersze :)

Nie wiem czy to nie reklama, ale ja wydaje wraz z Ridero. To darmowa platforma z darmowym składem, trzeba tylko dodać okładkę, a jak się nie ma to generują taką sobie. W pełni za darmo, i zachowuje się prawa autorskie. Oczywiście w formie ebooka, ale z możliwością druku na życzenie.

Jak to skreślą to niech Pani odezwie się na priv to podam więcej szczegółów. Ale pocztę sprawdzam sporadycznie.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 01 maj 2020 - 14:04
połączono ze sobą posty, proszę nie pisać post pod postem tylko go edytować.

  • 0

#9 Golda

Golda

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • Skąd:Pleszew

Napisano 01 maj 2020 - 14:20

Dziękuję bardzo

 

Wiem gdzie szukać ;)


  • 0

Tak sobie wpadłam do Krainy Fantazji i robię za sekretarkę Lenny'ego i spółki :)
Mam nawet własną chmurkę za rogiem obłoku...


#10 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 01 maj 2020 - 15:52

Jak to skreślą

 

Nie skreślą :) Beðą życzyć powodzenia w pracy twórczej :)


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#11 Golda

Golda

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • Skąd:Pleszew

Napisano 01 maj 2020 - 16:59

Oj Mardi, Mardi...

Dziękujemy, ale będziemy dziękować jeszcze intensywniej jak coś kupisz...

PS: czytanie nieobowiązkoweacz mile widziane ;) 


  • 1

Tak sobie wpadłam do Krainy Fantazji i robię za sekretarkę Lenny'ego i spółki :)
Mam nawet własną chmurkę za rogiem obłoku...


#12 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 01 maj 2020 - 17:44

Wiesz Goldzia, ja to raczej książki historyczne... :cool: :D


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#13 Golda

Golda

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • Skąd:Pleszew

Napisano 01 maj 2020 - 19:06

Mardi a w ucho chcesz?

Nie czytałeś moich książek, więc nie wiesz :P

 

Dla Twojej (i nie tylko Twojej) informacji... 

wszystkie książki są historyczne, ale nie wszystkie są oparte na faktach.


  • 1

Tak sobie wpadłam do Krainy Fantazji i robię za sekretarkę Lenny'ego i spółki :)
Mam nawet własną chmurkę za rogiem obłoku...


#14 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 02 maj 2020 - 07:09

Mnie interesują te oparte na faktach :)  Jeżeli napiszesz coś np. o Wojnie Trzydziestoletniej, to daj proszę znać :cool:


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#15 Golda

Golda

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • Skąd:Pleszew

Napisano 02 maj 2020 - 13:12

Mardi to za kilkanaście lat... jak będę obchodzić (dookoła) trzydziestą rocznicę ślubu ;)


  • 2

Tak sobie wpadłam do Krainy Fantazji i robię za sekretarkę Lenny'ego i spółki :)
Mam nawet własną chmurkę za rogiem obłoku...


#16 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 02 maj 2020 - 14:57

Mardi to za kilkanaście lat... jak będę obchodzić (dookoła) trzydziestą rocznicę ślubu

 

salut.gif

 

 

Jeszcze jedno pytanie, odnośnie Ridero. Czy oni zajmują się też dystrybucją wydanych u siebie książek w formacie epub? Bo jeżeli nie, to czy nie łatwiej jest zrobienie tego samemu, np przy pomocy programu Sigil?


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#17 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 02 maj 2020 - 23:08

Zajmują się dystrybucją. Dzięki nim moje dwie książki ukazały się w kilkunastu księgarniach internetowych. Każda z nich ustala własną cenę Twojego wydania, ale jak książka kosztuje 2,70 zł w Ridero to sprzedają ją za 3,50 czy 4 zł. Im jest droższa w Ridero, tym droższa będzie w innych księgarniach. Jak napisał mi jeden wydawca: "Księgarze biorą książki, które chcą", co znaczy, że nie wszystkim uda się dalej dojść niż do Ridero i Przeczytaj. Z kilku moich wydań tylko 2 poszły dalej. Wciąż możesz poszukiwać innego wydawcy będąc w Ridero. Masz pełne prawa autorskie. W regulaminie napisali tylko, że proszą aby ich informować o wszystkich zmianach dotyczących wydania. W każdej chwili można też zrezygnować, ale nie wiem czy nie obciążają Cię jakimiś kosztami. Ja rozdałem już za darmo kilka moich wydań. Oczywiście wśród rodziny i znajomych w formie epub. Ale wysłałem też pierwszą część Przemierzacza Świata pewnej pani co na facebookowej grupie pisała, że szuka wszystkiego z fantasy. Pewnie się trochę zdziwiła jeżeli w ogóle odebrała te wiadomość. I tak nic nie sprzedaje, to przynajmniej w taki sposób mogę kogoś zachęcić do lektury. Mam pełne prawa autorskie i dostałem od nich pliki za darmo. W pewnym momencie chciałem zmienić wydawcę, bo wydawało mi się, że coś jest nie tak, ale przecież w księgarniach internetowych jest tysiące pozycji. Ridero raczej nie zapewnia reklamy, a dwie malutkie ksiażeczki łatwo znikają w tłumie tysięcy innych i to z ładnymi okładkami. Ponadto poezji czyta chyba najmniej osób, a w dodatku alternatywnej. Nie ma też recenzji, artykułów w sieci itp. Ale jednak wszystko jest całkowicie za darmo, chyba, że chcesz korzystać z dodatkowych usług, jak asystent, korektor, druk itd.


  • 1

#18 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 03 maj 2020 - 09:15

Dziękuję za wyjaśnienie :)


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#19 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2020 - 18:58

Nowe wydanie już w opracowaniu. 20 wierszyków dla dzieci, szczególnie chłopców. około 60 rymowanych stron z piękną okładką Jagi Jarockiej. "W dębowej fajce" niebawem w księgarni Ridero. Kilka wierszyków znacie, wiele jest jeszcze niepublikowanych. Zrobiłem tu zestaw najlepszych dotychczasowych tekstów dla dzieci autorstwa Janka Kuffa. Cena: 6 do 8 zł. Jeżeli będą jakieś zyski ze sprzedaży to postaram się je zainwestować w ilustracje do tego wydania.

Kolejne marzenie spełnione (choć połowicznie)

Serdecznie polecam,

Jan Kuff


  • 1

#20 Gość_goslaw_*

Gość_goslaw_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2020 - 13:02

Złota rybko. 3 z kilku moich wydań ukazały się na szeroka skalę w internetowych księgarniach. Mam nadzieję, że w tym roku będzie to jeszcze o 2 więcej. Właśnie do księgarni wchodzi i weszło nowe wydanie - największe objętościowo i chyba wystarczająco dobrej jakości. Zarobek z wszystkich moich wydań to chyba łącznie 15 zł. I tu zwracam się do Ciebie, bo choć wszystko to zrobiłem całkowicie za darmo, i kosztowało mnie to tyle, co wysiłek włożony w pisanie - według wielu żaden. To przydałoby się trochę funduszu na reklamę. Może spadnie z nieba, bo z mojej pracy Copywritera to ledwo wyciągam na razie na życie. Może znalazłby się wydawca do wydań ksiażkowych, który by zainwestował, albo jakiś, który chciałby przejąć Opowiadania fantasy z cyklu Przemierzacz Świata, których kontynuacja już niebawem w nowym wydaniu. A może by wydać drukiem bajki dla dzieci - 60 stron wierszyków, które można znaleźć na razie w ebooku w Ridero. Ridero jest dotychczas na tyle dobre, że pozwala mi zaistnieć w księgarniach, pozwala zachować pełnię praw autorskich, ale daje znikome możliwości reklamy. Reklamy, na którą mnie na razie nie stać - ledwo uzbieram 200 zł na redakcję "Pierwszego Dnia Wiosny" i "Przydziału" - dwóch pierwszych części z cyklu Przemierzacz Świata. To wszystko i tak już nieważne, bo choć połowicznie, dopiąłem swego. Mam 3 wydania w Empiku i PWN, być może pragnę jeszcze zbyt wiele. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych