Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Staż z UP / PFRON / projektów unijnych

UP PFRON POWER

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ogaruus

Ogaruus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
  • Skąd:Kraków

Napisano 25 lipiec 2019 - 09:28

Posiadam z ZUS całkowitą niezdolność do pracy i ze względu na niepełnosprawność mogę pracować tylko zdalnie z domu. Na otwartym rynku pracy mam nikłe szanse na znalezienie normalnej pracy. Dlatego chcę odbyć płatny staż, ale nie wiem, do której instytucji najlepiej się zgłosić – Urzędu Pracy, Pfronu czy projektów unijnych. 
 
Jak wygląda zgłoszenie się do Urzędu Pracy, długo czeka się na podjęcie stażu? Czy otrzymuje się jakieś wsparcie finansowe?
Gdzie szukać projektów dofinansowanych ze środków PFRON?
W Projektach Unijnych brałam udział i nie jestem z nich za bardzo zadowolona.
 
Mieszkam w Krakowie i szukam projektów stażowych dla osób do 29 r.ż.
Może ktoś z Was bierze udział w jakimś sensownym projekcie?  
 

  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 25 lipiec 2019 - 13:23

Polecam zapoznać się z tym linkiem. Tam jest lista projektów, do których można być może się jeszcze zgłosić. Jeśli nie to zapewne kolejne mają w planach i warto je chociaż poznać ;)

https://www.rpo.malo...-na-rynek-pracy

 

Główny Punkt Informacyjny w Krakowie
ul. Wielicka 72b, 30-552 Kraków

Informacja o dostępności lokalizacji

pn. 8:00-18:00, wt. – pt. 8.00-16.00

Infolinia: (12) 616 0 616

 

Dodatkowo: https://www.bip.krak...id=28&mmi=12063

                         https://www.bip.krak...l/?dok_id=58813

 

Odbyłam kilka staży zawodowych z PUP. Dwukrotnie samodzielnie składałam wniosek o dofinansowanie z PFRON-u na odbycie stażu u konkretnego pracodawcy, wskazanego przeze mnie. Był to dla mnie najkorzystniejszy wariant. Projekty unijne dla osób niepełnosprawnych nie spełniły moich oczekiwań.

Powodzenia! Pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Ogaruus

Ogaruus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
  • Skąd:Kraków

Napisano 26 lipiec 2019 - 12:21

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Ten link prowadzi do listy projektów skierowanych dla osób 30+ i kiedyś już na niego trafiłam, ale szukam projektów do 29 r.ż. Nie udało mi się znaleźć analogicznego spisu.

W projektach unijnych byłam niezadowolona z pośredników pracy.


  • 0

#4 neo86

neo86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 27 lipiec 2019 - 12:58

Posiadam z ZUS całkowitą niezdolność do pracy (...)

 To masz szczęście bo załapiesz się na ustawę 500+ dla niepełnosprawnych. Więc poczekaj i będziesz mieć za free 500 zł miesięcznie. Ja mam stopień znaczny i wpisane "praca w warunkach chronionych" co dyskwalifikuje mnie do 500+ dla niepełnosprawnych. Pracy ani zdalnej ani stacjonarnej nigdzie nie mogę podłapać przez fatalny wzrok. Renty nie mam i przyszło mi żyć za 183 zł miesięcznie z dodatku pielęgnacyjnego i pasożytować na rencie mamy co mnie mocno wqurwia. Bo chciałbym pracować tyle, że wzrok mi na to nie pozwala. Na kasie fiskalnej nie widzę literek, podczas rekrutacji online do pracy zdalnej nie przechodzę testów pisania na akord. A fizycznie mi nie wolno pracować bo jeszcze stracę te widzenie na 2-3 metry max przed siebie. I będę całkowicie ślepy i bez renty i nawet nie będę potrafił dokonać samobójstwa w akcie żalu. Nic tylko za ostatnie pieniądze kupić czarnoprochowca i sobie w łeb strzelić!


Użytkownik neo86 edytował ten post 27 lipiec 2019 - 13:00

  • 0

#5 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 27 lipiec 2019 - 14:10

Offtopic ale:

Ja mam stopień znaczny i wpisane "praca w warunkach chronionych" co dyskwalifikuje mnie do 500+ dla niepełnosprawnych.

 

Jeśli nie masz renty dlatego, że do żadnej z nich się nie kwalifikowałeś ze względów formalnych (nieodpowiedni wiek, brak składek, itd,), to nie traciłabym nadziei na 500+.

 

Osobiście mam wątpliwości, czy ten dodatek dostaną osoby ze stopniem znacznym, które już mają orzeczenie ZUS i rentę ZUS, bez zapisu o „całkowitej niezdolności do samodzielnej egzystencji”. Bo w takiej sytuacji występuje konflikt orzeczeń (jedno jest „wyższe” niż drugie) i nie jest dla mnie jasne, które będzie ważniejsze na potrzeby 500+.

 

Ale jeśli w ogóle nie masz orzeczenia rentowego z ZUS, a masz stwierdzony stopień znaczny, czyli nie ma różnicy zdań między ZON a ZUS, poczekałabym cierpliwie na wejście ustawy i dopytała w urzędzie.

 

Zapis „praca w warunkach chronionych” w niczym nie powinien tu, moim zdaniem, przeszkadzać.


  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: UP, PFRON, POWER

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych