Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Osoby upośledzone a sposób rozmowy i elokwencja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 MATRIX266

MATRIX266

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 13:09

Witam ja chciałem się dowiedzieć jak to jest z osobami upośledzonymi a ich sposbem rozmowy i elokwencji.Spotkałem na swojej drodze parę takich osób i prowadząc z nimi rozmowę można było odnieść wrażenie jako by z ich inteligencją było wszytko w porządku a mianowicie potrafiły prowadzić rozmowę długo na różne tematy plus ich elokwencja była co najmniej na poziomie przeciętnego człowieka.Czy może tak jest że takie osoby właśnie tym się charakteryzują że w mowie i komunikacji jest wszytko ok ale logika spostrzegawczość i percepcja kuleje??Czytając różne objawy upośledzenia są wymienione problemy w mowie jako mały zasób słów i tak dalej.

 

Jak ktoś ma jakieś doświadczenia związane z takimi osobami proszę o opinię.  


  • 0

#2 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 lipiec 2019 - 20:09

Możesz sprecyzować dlaczego to pytanie zadałeś w dziale dotyczącym „porażenia mózgowego”? Bo w tej chwili nie jest dla mnie jasne, czy nie mylisz uszkodzeń neurologicznych z opóźnieniem umysłowym - tj. czy pytasz o osoby z porażeniem mózgowym (które nie muszą być opóźnione intelektualnie - mogą być w normie i powyżej normy), czy o osoby u których ewidentnie stwierdzono upośledzenie umysłowe.


  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych