Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

maty, poduszki masujące np. Shiatsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 monikawand

monikawand

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 20:58

Hej😊 Wykonuje pracę siedzącą i co jakiś czas męczą mnie bóle karku. Miałam robione prześwietlenie i nic nie ma, żadnego zwyrodnienia. Stosuje maści, tabletki przeciwbólowe i myślę o zakupie takiej poduszki podgrzewanej albo maty. Juz nie wiem, jak sobie pomóc. 😦 Co radzicie?
  • 0

#2 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 26 czerwiec 2019 - 07:30

Zawsze w takich przypadkach konsultuję się z rehabilitantem. Z doświadczenia wiem, że łatwo można sobie zaszkodzić. Nie zawsze ciepło pomaga.

 

Myślę, że dobry rehabilitant bardziej Ci pomoże niż tego typu cudeńka  ;).


  • 1

#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 26 czerwiec 2019 - 09:50

Monikaw w związku z tym,że

 

 

 Nie zawsze ciepło pomaga.

 

...sprawdź sobie najpierw pod prysznicem czy ciepły strumień wody ci pomaga, jeśli tak poduszka będzie dobrą inwestycją.

Poduszka lub mata będzie tańsza od serii zabiegów.


  • -1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 czerwiec 2019 - 10:17

...sprawdź sobie najpierw pod prysznicem czy ciepły strumień wody ci pomaga, jeśli tak poduszka będzie dobrą inwestycją.

Poduszka lub mata będzie tańsza od serii zabiegów.

 

Ciepło spod prysznica, a ciepło z poduszki to nie to samo, co za dziwne podejście?! Kaśka naprawdę weź Ty się w garść, bo na razie to za dobrze Ci nie idzie. Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że woda rozluźnia. Zadziała zdecydowanie inaczej niż ciepło z poduszki lub maty. Nie może tego równać ze sobą, bo to nie to samo natężenie i oddziaływanie na ciało i mięśnie. W wodzie spięte mięśnie inaczej reagują, na ciepło z poduszki jeszcze inaczej. Poduszka może ich nie wystarczająco rozluźnić, woda już tego dokona. Dla mnie takie eksperymenty wcale nie muszą pomóc. Występuje grupa schorzeń, którym ciepło szkodzi i wtedy stosuje się letnią wodę, a poduszkę odstawia się definitywnie na bok. Kaśka dalej dla Ciebie będzie to samo? Zastanów się dobrze!

Przy czym to samo tyczy się krioterapii, która nie jest dla każdego właściwym zabiegiem. Jeśli chodzi o własne doświadczenia z matą, poduszką, czy masażerem to kiedyś sobie zaszkodziłam i doprowadziłam do zapalenia mięśnia. Po prostu niewłaściwe zastosowanie prowadzi niekiedy do chwilowych kontuzji i zdecydowanie najlepszy będzie fizjoterapeuta tudzież rehabilitant ze swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Dlatego w pełni popieram Monię i podpisuje się dwiema rękoma pod jej słowami.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych