Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Działalność Gospodarcza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 15 czerwiec 2019 - 16:42

Pracuję obecnie. Czy jak rozpocznę działalność gospodarczą mogę się starać o zwrot za składki społeczne  z PFRON?


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 czerwiec 2019 - 09:51

Pracuję obecnie. Czy jak rozpocznę działalność gospodarczą mogę się starać o zwrot za składki społeczne  z PFRON?

 

Tutaj masz namiary i możesz wszystkiego się spokojnie dowiedzieć poprzez infolinię, lub przez pocztę elektroniczną:

https://www.pfron.org.pl/kontakt/


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 17 czerwiec 2019 - 12:20

Dziękuję za linka. Skierowałem do nich wniosek


  • 0

#4 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 21 czerwiec 2019 - 06:51

To odpowiedź na mój wniosek :

Szanowny Panie,

Przesyłam poniższą informację, która znajduje się na stronie PFRON:

Refundacja składek na ubezpieczenia społeczne

Jeżeli wykonujesz działalność gospodarczą, możesz ubiegać się z PFRON o refundację składek na ubezpieczenia społeczne pod warunkiem terminowego opłacania składek przed dniem złożenia wniosku o wypłatę refundacji. Refundacja składek obejmuje składki emerytalne i rentowe. Jest ona udzielana na zasadach de minimis. Wniosek o wypłatę refundacji składek na ubezpieczenia społeczne za dany miesiąc powinieneś złożyć w PFRON. Wniosek możesz złożyć w formie dokumentu papierowego lub w formie dokumentu elektronicznego oraz w ten sam sposób pobrać potwierdzenie wysłania wniosku. Wniosek w formie wydruku z oprogramowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można nieodpłatnie sporządzić w terenowej jednostce organizacyjnej ZUS na podstawie danych zgromadzonych w systemie informatycznym ZUS.

Wysokość refundacji wygląda następująco:

  • 100% kwoty obowiązkowych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe przysługuje osobom zaliczonym do znacznego stopnia niepełnosprawności,
  • 60% kwoty obowiązkowych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe przysługuje osobom zaliczonym do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności,
  • 30% kwoty obowiązkowych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe przysługuje osobom zaliczonym do lekkiego stopnia niepełnosprawności.

O refundację składek mogą ubiegać się również osoby niepełnosprawne będące rolnikami lub rolnikami zobowiązanymi do opłacania składek za niepełnosprawnego domownika. W tym wypadku mogą być zrefundowane następujące składki:

  • wypadkowe,
  • chorobowe,
  • macierzyńskie,
  • emerytalno-rentowe.

Przesyłam również link do strony ZUS: https://poradnikprze...c-a-skladki-zus , http://www.zakladamy...zdrowotnej.html

(Wszelkie niezbędne informacje uzyska Pan również w placówkach ZUS.)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych