Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wózek sterowany stopą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kimi81

kimi81

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 16:58

Witam, poszukuję wózka elektrycznego z możliwym dostosowaniem na sterowanie lewą stopą i najlepiej by było gdyby posiadał zagłówek. Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc ponieważ do niedawna problemem dla mnie był tylko brak posłusznych rąk po porażeniu mózgowym dziecięcym. Obecnie jestem po trzech udarach i nie poruszam się samodzielnie. Dlatego nie mam orientacji w świecie wózków inwalidzkich i liczę na Waszą pomoc i propozycje najlepszego i pod względem ekonomicznym i ergonomicznym rozwiązania dla mnie.


  • 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 05 czerwiec 2019 - 09:17

Bardzo ciekawie brzmi-wózek sterowany stopą. Nie słyszałam o takim rozwiązaniu,ale wydaje mi się,że jest możliwe. Wyobraziłam to sobie-mały joystick przypięty do stopy. Myślę,że musisz pogadać z przedstawicielem handlowym,samo rozwiązanie jest proste i tanie, ale oni zedrą z Ciebie pieniądze bo potraktują to jako innowację.


  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 05 czerwiec 2019 - 11:28

Sterowanie za pomocą przycisków zamontowanych pod stopę:

se76-sterowanie-stopami-1.jpg

Źródło: https://www.acumobil...owe-forest.html

 

Najlepiej skontaktować się z jednym i drugim specjalistą/doradcą ze sklepu: http://www.ortlife.p...zny-forest.html


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 kimi81

kimi81

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 czerwiec 2019 - 17:17

Dzięki wielkie na wstępie za linki i reakcje na moje pytanko :)  ponieważ z doświadczenia wiem, że większość moich pytań na różnych forach przepada gdzieś w czeluściach internetu...

P. S. Jak ktoś z Was byłby zainteresowany jak sobie radzę stopami to zapraszam na swój kanał Youtube - Kimi i Mac. Bezpośredniego linka nie ma i raczej nie będzie.

 

Link został usunięty zgodnie z naszą polityką serwisu dotyczącą reklam.:

"...10. Na forum, nie umieszczamy reklam. Dopuszczalne jest wklejanie linków w postach, pod warunkiem, że jest to niezbędne do zadania pytania lub udzielenia odpowiedzi. Ostateczna decyzja czy post jest reklamą czy nie, należy do moderatorów.

 

10b. Podawanie w poście linka do swojego bloga czy kanału na YouTube, jest niestety reklamowaniem się. O ile odpowiedź jest ważna i coś wnosząca merytorycznie do dyskusji - jesteśmy w stanie zaakceptować taki link do bloga, tak już niekoniecznie jest akceptowany link do videobloga z proponowanym filmem. Jeśli już koniecznie chce się linkować do blogów, to podawaj tylko jego nazwę jako zwykły tekst bądź zamieszczaj uwagę - "Dla zainteresowanych więcej informacji na PW"..."

 

Tak też został poprawiony post zgodnie z naszym regulaminem.

Moderator.


Użytkownik kuba edytował ten post 05 czerwiec 2019 - 19:25
Usunięto bezpośrednie linkowanie

  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 10 czerwiec 2019 - 05:49

Sterowanie za pomocą przycisków zamontowanych pod stopę:

 

O ile dobrze pamiętam, podobne rozwiązanie ma Vermeiren. Tam są same przyciski, które można umieścić w dowolnym miejscu i można sterować nie tylko stopą, ale np. łokciem.


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 10 czerwiec 2019 - 09:39

Dodam tylko,że Vermeiren to bardzo dobra firma. Mam wózek hemi z niej już prawie piąty rok i nie dzieje nic z nim.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych