Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

500+ dla niepełnosprawnych dorosłych!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#21 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 23 maj 2019 - 10:17

Według tego co pisała M. ciebie to 500 nie dotyczy...

 

Na ten moment bazujemy jedynie na wypowiedziach premiera i rzeczniczki rządu. Konkretów nie ma, a więc tym samym nie możemy nikogo wykluczyć z takiej formy wsparcia. Dopiero podpisany dokument jest wiarygodnym źródłem informacji.

 

Jak ktoś ma tylko rentę to czeka na takie wsparcie, tylko przykre jest to jak rząd traktuje ludzi. Musisz się położyć żeby ci łaskawie dali zasiłek (czytaj zapomogę).

 

Kiedyś się leżało i też się nic nie należało - żadnej zapomogi, czy zasiłku. Jednak nie będę wchodzić w polemikę, bo każdy pamięta przeszłość taką, jaką sam chce pamiętać.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#22 fing77

fing77

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 23 maj 2019 - 10:21

Tu nie chodzi o solidarność albo jej brak. Rozmawiamy o zasiłku, nie wolelibyście stałego,konsekwentnego podnoszenia renty?, refundacji leków?,łatwiejszego dostępu do rehabilitacji?

 

Ja to bym wolał w ogóle mieć rentę:) A te 500zł tak jak pisałem jeśli je dostanę to będzie mój jedyny dochód.


  • 0

#23 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 24 maj 2019 - 09:56

fing77, nie będę o nic pytać, bo za bardzo bym ci weszła w życie prywatne. Może warto zrobić pierwszy krok w kierunku poprawy sytuacji.Chce wierzyć,że jest marginalna....


  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#24 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 maj 2019 - 13:04

Może to nieskromne ale jak inaczej ocenić osobę która jest sparaliżowana od szyi(przerwany rdzeń kręgowy) z takimi zawrotami głowy które nie pozwalają nawet na siedzenie na wózku przez kilka minut nie wspominając pomniejszych dolegliwości.

 

Inaczej byś gadała jakbyś była w mojej sytuacji gdy kasy nie ma żadnej i brak możliwości na zarobienie.

 

fing77, nie będę o nic pytać, bo za bardzo bym ci weszła w życie prywatne. Może warto zrobić pierwszy krok w kierunku poprawy sytuacji.Chce wierzyć,że jest marginalna....

 

O jakich krokach w tym momencie myślisz? Skoro @fing77 pisze, że samo siedzenie na wózku stanowi tak poważny problem. Renty, jako świadczenia nie ma, a dorobić nie może - te informacje mówią wszystko i dopytywać już nawet nie trzeba o nic. Myślę, że każdy zdrowo myślący człowiek, jakby tylko mógł chciałby poprawy w niejednej dziedzinie życia. Nikt nie chce źle, tylko lepiej dla siebie i Ty Kasiu powinnaś to tym bardziej rozumieć. Różnica polega na tym, że jedni mogą, a inni wyjścia nie mają. Takich przypadków niestety jest więcej i nie stanowią one marginesu. Dziwie się i to bardzo, że tak proste i zarazem życiowe rzeczy trzeba tłumaczyć komuś, kto przecież wie, jak to jest.


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#25 Gość_Michalina_*

Gość_Michalina_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2019 - 14:39

fing77, nie będę o nic pytać, bo za bardzo bym ci weszła w życie prywatne. Może warto zrobić pierwszy krok w kierunku poprawy sytuacji.Chce wierzyć,że jest marginalna....

 

Czy Ty nie widzisz, jak ranisz człowieka swoimi ignoranckimi słowami?  Twoje niedelikatne upokarzanie człowieka budzi niesmak. Temat jest

500+ a Ty ni z gruszki ni z pietruszki piszesz nie na temat. 


  • 3

#26 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 25 maj 2019 - 10:37

Ostatni mój post w tym wątku. Zadam pytanie,ale już nie będę na nie odpisywać.

 

Ty Kasiu powinnaś to tym bardziej rozumieć. Różnica polega na tym, że jedni mogą, a inni wyjścia nie mają. Takich przypadków niestety jest więcej i nie stanowią one marginesu. Dziwie się i to bardzo, że tak proste i zarazem życiowe rzeczy trzeba tłumaczyć komuś, kto przecież wie, jak to jest.

 

Rozumiem, fing77 leży i nie ma wyjścia i wiem,że 500 jest lepsze niż nie mieć nic ,ale czy naprawdę tylko ja widzę jakie to jest upokarzające? Człowiek leży,nie ma renty i rząd rzuca mu w twarz 5x po 100zł (celowo tak napisałam). Nie starczy to na 80% potrzeb, może pokryje 20.

 

 

Czy Ty nie widzisz, jak ranisz człowieka swoimi ignoranckimi słowami?  Twoje niedelikatne upokarzanie człowieka budzi niesmak. Temat jest 500+ a Ty ni z gruszki ni z pietruszki piszesz nie na temat. 

 

Cały czas pisze na temat,piszemy o 500zł od rządu i o tym pisze i to nie ja upokarzam tylko państwo nie pomagając O.N. w niczym, ale jak ktoś zapyta,to powiedzą no przecież daliśmy 500zł osobom leżącym.(!).


  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#27 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 25 maj 2019 - 11:26

Rozumiem, fing77 leży i nie ma wyjścia i wiem,że 500 jest lepsze niż nie mieć nic ,ale czy naprawdę tylko ja widzę jakie to jest upokarzające? Człowiek leży,nie ma renty i rząd rzuca mu w twarz 5x po 100zł (celowo tak napisałam). Nie starczy to na 80% potrzeb, może pokryje 20.

 

Problem polega na tym, że żaden rząd do tej pory nie wprowadził takich zmian, które by zaspokajały potrzeby osób niepełnosprawnych. Nikt nie ma czym się pochwalić, jedynie tym, jak pogardliwie traktuje tę grupę społeczną. Jeśli się nie ma nic, czyli zero, to te 20% jest już odbiciem się od zera. Dla mnie osobiście bardziej upokarzającym była waloryzacja renty socjalnej o 7,50 zł do ręki. W tamtym czasie wypisanie decyzji oraz wydrukowanie jej, potem włożenie do koperty i wysłanie było o wiele droższym przedsięwzięciem niż to, co otrzymaliśmy wszyscy renciści i emeryci. Wtedy poczułam się podwójnie poniżona, bo nadal w systemie widnieje jako osoba z dziecięcym porażeniem mózgowym, (będąc osobą dorosłą i już nie dzieckiem), a dodatkowo decyzja była droższa od tego, co mi państwo postanowiło łaskawie podnieść do mojego świadczenia. Już lepiej byłoby w ogóle nie dostać takiej decyzji do ręki i nie widzieć tego na własne oczy.

A, więc odczucia, co kogo upokarza mocniej bywają różne i zupełnie niestosowne jest wypowiadanie się w imieniu osób drugich. Nie będąc osobą leżącą nie powinnaś tego w taki sposób oceniać, bo nie jesteś w takiej sytuacji, jak nasz rozmówca. Dla niego te 500 zł to pomoc, której potrzebuje i nie ukrywa tego od samego początku. Dlatego taka dyskusja nie ma sensu i jest zupełnie zbędną.


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#28 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2019 - 16:36

Dla mnie osobiście bardziej upokarzającym była waloryzacja renty socjalnej o 7,50 zł do ręki

 

Ale wtedy była demokracja a teraz jej nie ma. Zły rząd prowadzi takie programy socjalne że wszystkich poniża. Ludzie, myślcie już a nie żyjecie w jakimś amoku. Takie przekręty jakie oni robili(wynik pewnej partii) to kuźwa powinni nie przekroczyć progu wyborczego, ale teraz nie ma demokracji

Czy jestem pisowcem? Nie. Ale to jedyna partia, która realizuje swój program wyborczy

 

jak nam piorą mózgi w propagandowej tv.

 

Kaśka, może masz rację. Ale masz wybór programów, portali jak nigdy, właśnie to jest demokracja!


Użytkownik Tommy edytował ten post 25 maj 2019 - 16:50

  • 0

#29 Ziutek777

Ziutek777

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 26 maj 2019 - 08:03

Ale wtedy była demokracja a teraz jej nie ma. Zły rząd prowadzi takie programy socjalne że wszystkich poniża. Ludzie, myślcie już a nie żyjecie w jakimś amoku. Takie przekręty jakie oni robili(wynik pewnej partii) to kuźwa powinni nie przekroczyć progu wyborczego, ale teraz nie ma demokracji Czy jestem pisowcem? Nie. Ale to jedyna partia, która realizuje swój program wyborczy
   Tommy nie wychylaj się, bo zostaniesz umieszczony na liście moderacyjnej przez moderatorów wielbicieli Partii Miłości ;)
  • 0

#30 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 26 maj 2019 - 12:31

Ale wtedy była demokracja a teraz jej nie ma. Zły rząd prowadzi takie programy socjalne że wszystkich poniża. Ludzie, myślcie już a nie żyjecie w jakimś amoku. Takie przekręty jakie oni robili(wynik pewnej partii) to kuźwa powinni nie przekroczyć progu wyborczego, ale teraz nie ma demokracji.

 
Tomek, zazwyczaj jest tak, że żeby komuś coś dać, najpierw trzeba kasę mieć czyli gospodarka musi być w świetnym stanie, jeśli nie, to komuś trzeba zabrać (w postaci niedoinwestowania danej dziedziny, albo złupienia podatkami), albo sfinansować to z kredytu. Opcji z dodrukowaniem pieniędzy raczej też nie ma. Innych opcji brak. Kiedy jest w miarę dobra koniunktura na rynku, można trochę luźniej gospodarować kasą, ale też trzeba się zabezpieczać na przyszłość na chude lata. Nadmierny fiskalizm, niestabilność prawa i jego bylejakość, kiepskie kadry od ministerstwa do samorządów, brak inwestycji na rynku, prędzej czy później są proszeniem się o kłopoty. I problem w tym, że dzisiejszy program gospodarczy oparty na pobudzaniu gospodarki przez rozdawnictwo na dłuższą metę tego nie wytrzyma - sygnały jakie wysyła gospodarka są nieostre - kłopoty ekonomiczne jakiegokolwiek państwa zza Odry mogą rozłożyć na łopatki nasz budżet. A wtedy będzie dopiero płacz, jak będzie trzeba ciąć bądź likwidować określone programy. Jeszcze nie tak dawno było lansowane do obrzydzenia hasło "...kraj w ruinie...", potem po przejęciu władzy lans padł na to jak jest świetnie i zaczął się wysyp programów zorientowanych na rozdawnictwo i konsumpcjonizm. Tyle tylko, że każdy taki program plus ma swoje koszty, które są finansowane z mniej lub bardziej widocznych podatków. Co z tego jak dostaniesz szumne 500+ jak w ukrytych podatkach, podniesionych cenach powyżej poziomu inflacji zapłacisz państwu 600 minus? Także i te 5 stów dla ON ogłoszone w walce wyborczej pochodziłoby z podatku od hipermarketów, którego los na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze do końca przesądzony - będzie czy nie. I co z tego, że władza realizuje takie programy jakie chce i jej wygodnie - zabezpiecza się na wszelkie sposoby, aby tych beneficjentów jakiegokolwiek programu plus nie było za dużo...

Nie byłoby całej tej wrzawy, gdyby nie wybory i całej tej otoczki z nimi związanej - dyskusyjnych kandydatów, dyskusyjnych programów, mariażu tronu z ołtarzem, afery pedofilskiej, i in. Obecnie panujący robią wszystko, aby za wszelką cenę trzymać się u koryta. I nie ma to nic wspólnego z dbaniem i troską o poszczególne grupy społeczne. Podejrzewam, że o niebo spokojniej by to przeszło, albo i nie, jesienią. Chociaż wtedy jest kolejna kampania tym razem do Sejmu. I trzeba się liczyć z kolejnym prześciganiem się kto więcej wyda nieswoich pieniędzy.

Nie wiem czy pamiętacie, ale cała jazda z ON zaczęła się od zmuszenia kobiet do rodzenia niepełnosprawnych dzieci za 4 tys. zł. Miały być super ułatwienia dla rodziców jak i potem samo wsparcie dla dzieci i dorosłych ON. Okazało się, że w wielu punktach ten program nie funkcjonuje, niepełnosprawne dzieci po reformie szkolnictwa zostały odsunięte na boczny tor, cały czas trwają prace nad jednolitym systemem orzecznictwa dla celów rentowych, itd. itp.
 

Kaśka, może masz rację. Ale masz wybór programów, portali jak nigdy, właśnie to jest demokracja!


Czy jest to demokracja? Zależy jak to definiować. Jeśli za ostoję państwa demokratycznego traktować Konstytucję, to aktualne reformy rządzących stoją w sprzeczności z jej zapisami.
Jeśli chodzi o dostęp do informacji - tak, masz całe mnóstwo stacji radiowo-telewizyjnych, kupę portali, gazet i tylko od Ciebie zależy co będziesz oglądał, czytał i jakie wyciągał wnioski. Problem polega na tym, że wiele z tych mediów jest mało obiektywnych, bądź też celowo podają nieprawdę. Wg badań Kantar Public na postawione pytanie "Czy obecność wiadomości i informacji, które zniekształcają rzeczywistość lub które nawet są nieprawdziwe, stanowi problem w Pana(i) kraju?" twierdząco odpowiedziało aż 84 procent ankietowanych w Polsce przy średniej unijnej 81% co daje nam miejsce pośrodku tabeli. Cały raport http://www.tnsglobal...2018/#more-7008
Problem w tym, że wiele osób w tym kraju skazanych jest nie z własnego wyboru do oglądania jedynie słusznej telewizji. Czy będą obiektywni w swoich osądach? Wątpię...


  • 3

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#31 Ziutek777

Ziutek777

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 26 maj 2019 - 14:11

I problem w tym, że dzisiejszy program gospodarczy oparty na pobudzaniu gospodarki przez rozdawnictwo na dłuższą metę tego nie wytrzyma
  Wytłumacz mi jedną rzecz...obecnie rządzący lubują się zdaniem wielu z Was w "rozdawnictwie"... Wprowadzili programy socjalne kosztujące kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie ale deficyt jest mniejszy...więc skąd są te pieniądze? Jak można powtarzać jakieś kretyńskie hasła o rozdawnictwie, kiełbasie wyborczej itd. itp. Nie dziwi Was, że gdy pewne grupy wiedziały już, że przegrają wybory stworzyły Nowoczesną, KOD by odzyskać władzę? Chodzi o dziesiątki miliardów rocznie, które kradli każdemu z nas. Wiele osób wypowiadających się tutaj ma objawy syndromu sztokholmskiego. Jak tamci przykręcali śrubę społeczeństwu było pięknie- obecni, jak chcą cokolwiek dać na miarę tego biednego kraju-żle....Jak w tym kraju może być dobrze?
  • 0

#32 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 26 maj 2019 - 16:49

W tym kraju nigdy nie będzie dobrze do póki nie będzie na stołkach rządowych kontynuacji określonych pomysłów i programów na Polskę. Zauważ, że co przychodzi nowa władza, to jest nowa miotła wymiatająca wszystkie projekty programów społecznych i potępiająca w czambuł wszystko to co dokonali poprzednicy. O ile w samorządach jest pewna kontynuacja i kompromis co do kierunków rozwoju danego samorządu, tak w ogólności niestety tego brak.

Są dwa rodzaje długu. Jest coś takiego jak deficyt budżetowy - czyli jest to różnica pomiędzy wydatkami, a dochodami rządu w konkretnym roku podatkowym. W zależności od konstrukcji budżetu ustalanej i wykonywanej przez rząd jest on raz mniejszy, a raz większy. Oczywiście im mniejszy deficyt tym lepiej. Deficyt budżetowy wchodzi wraz z funduszami samorządowymi, funduszami pozabudżetowymi (np. Fundusz Ubezpieczeń Społecznych) w skład tzw. długu publicznego. A ten czy nam się podoba czy nie rośnie.  


  • 2

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#33 Ziutek777

Ziutek777

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 26 maj 2019 - 17:39

Cytując klasyka: "Piniendzy nie ma i nie będzie"...


  • 0

#34 Gość_Michalina_*

Gość_Michalina_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2019 - 19:08

Ja tylko chciałam Kuba zaznaczyć, że jest cisza wyborcza i kto jak kto Ty powineś ją przestrzegać.

Bez agitacji z każdej strony, póki co !


Użytkownik Michalina edytował ten post 26 maj 2019 - 19:11

  • -1

#35 Ziutek777

Ziutek777

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 26 maj 2019 - 19:15

Ja tylko chciałam Kuba zaznaczyć, że jest cisza wyborcza i kto jak kto Ty powineś ją przestrzegać.

Bez agitacji z każdej strony, póki co !

To nie podchodzi pod zakłócanie ciszy wyborczej...(chyba :))


  • 0

#36 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 26 maj 2019 - 19:31

Nie wymieniłem z nazwy żadnego ugrupowania politycznego, a że piszę o przyczynach, z czegoś te kłopoty się biorą... Widzę, że nawet ogólne stwierdzenia z drugiego postu Ci się nie podobają - proszę bardzo, możesz mnie minusować. Jak chcesz być tak pryncypialna, to mamy jeszcze 29 minut ciszy ;) Zamykam wątek do 21.00.


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#37 Ziutek777

Ziutek777

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 26 maj 2019 - 20:06

Przez nasze wywody spowodujemy trzęsienie ziemi w PE...
  • 0

#38 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 maj 2019 - 20:08

Chciałbym tylko dodać, że na dług publiczny ma wpływ wiele czynników. Ten raport jest, co prawda z 2016 roku, ale odsłania istotne "niuanse": https://www.nik.gov....ublicznych.html
Zawsze będą przeciwnicy i zwolennicy - poglądów, partii i programów. Tak naprawdę ludzie chcą być widoczni i wszelkie programy społeczne dają im takie odczucia. Najpierw dzieci, potem seniorzy, a teraz niepełnosprawni. Każdy patrzy realnie, co do portfela trafia, jako gotówka, a rzadko myśli o podatkach, cenach i podwyżkach. Nie jesteśmy wzrokowcami, bo wiele istotnych rzeczy nam umyka.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#39 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 06 czerwiec 2019 - 16:51

Najnowsze informacje: http://www.tokfm.pl/...l0RhnfhFxRTi748


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#40 Kubi90

Kubi90

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 czerwiec 2019 - 19:18

Witam serdecznie.

 

Czy ktoś  z Was słyszał o tym pomyśle i czy ma pojęcie dla kogo te świadczenia będą przysługiwać? Wiadomo, że to dopiero obietnica przedwyborcza ale tak z ciekawości zapytuję :D 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych