Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

"Tylko nie mów nikomu" - dokument T. Sekielskiego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#121 Ryzen

Ryzen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 09 lipiec 2021 - 12:36

I następny biskup zostanie odsunięty za krycie pedofili. Tym razem niejaki Skworc. Ciekawe, czy że starego składu episkopatu ktoś się utrzyma, czy też oni tam wszyscy umoczeni?
  • 0

*****

***


#122 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 30 lipiec 2021 - 10:43

Pokazał się Raport Komisji ds. Pedofilii. Na 349 zgłoszonych spraw Komisji, prawie 36% dotyczy sprawców z najbliższego kręgu dziecka (rodzice, spokrewnieni). Reszta, prawie 64% dotyczy osób z bliskiego otoczenia dziecka, czyli : sąsiad, przyjaciel domu, wychowawca z placówki opiekuńczo-wychowawczej lub internatu, trener z klubu sportowego, nauczyciel, pracownik dps, w tym 30% sprawców to przedstawiciele duchowieństwa. Także, to wcale nie jest margines jak co niektórzy twierdzą... Ta liczba byłaby pewnie wyższa, gdyby KK chciał rzeczywiście rozliczyć się z problemem, a nie chować swoich archiwów i głowy w piasek...
I chyba najbardziej bulwersujące w tym wszystkim jest to, że Prokuratura Krajowa stwierdziła, że zatajanie wiedzy o przestępstwach seksualnych przez duchowieństwo przed lipcem 2017 r. (nowelizacja kodeksu karnego wymuszająca informowanie śledczych) nie jest przestępstwem... Wielu hierarchom się upiecze...


  • 1

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#123 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 wrzesień 2021 - 06:51

Janiak nie żyje. Kolejny hierarcha umoczony w skandal pedofilski poszedł do piachu - tak jak wcześniej Gulbinowicz czy Wesołowski. Zastanawia mnie czy to przypadek, czy ktoś w kk po prostu wycisza sprawę usuwając skompromitowanych. W takim przypadku, powstaje pytanie: kto następny? Dziwisz czy Głódź?


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#124 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 26 wrzesień 2021 - 15:24

To raczej starość, przecież wszyscy wymienieni byli schorowanymi dziadkami, zniszczonymi hulaszczym trybem życia. O libacjach biskupa G. do dziś krążą legendy.

Ja złapałbym za ten kij raczej od drugiej strony. Myślę że Watykan rzuca na pożarcie mediom tylko tych biskupów, o których wiadomo że są na wykończeniu i już i tak długo nie pociągną.


  • 0

I'm pickle Rick :devil: :cool:


#125 Ryzen

Ryzen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 18 styczeń 2022 - 11:31

https://www.onet.pl/...gcdqzj,79cfc278

Ktoś jeszcze wierzy że Franciszkowi i Watykanowi zależy na wykorzenieniu pedofili?
  • 0

*****

***


#126 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 18 styczeń 2022 - 15:34

To można było przewidzieć.... :s


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#127 Nienormalny

Nienormalny

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 19 styczeń 2022 - 13:45

Jakie kompetencje ma ksiądz żeby "zweryfikować zarzuty wobec podejrzanego księdza". W głowie się nie mieści takie państwo w państwie, ludzie którzy biorą w tym udział powinni być inwigilowani i w razie potrzeby oskarżani o poplecznictwo itp. ale czy w Polsce to możliwe?


  • 0

#128 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 12 marzec 2023 - 15:37

Życie nie lubi próżni - sprawy pozostawione samym sobie mają tendencję do przybierania ze złych na jeszcze gorsze... To była tylko kwestia czasu kiedy będą wyciągnięte cięższe działa z argumentami o odpowiedzialności naszego Papieża. Jestem ciekaw co sądzicie o ostatnich wydarzeniach w tej sprawie.


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#129 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 13 marzec 2023 - 06:46

Ja skomentuję krótko: te wszystkie place i ulice nazwane jego imieniem, łatwo będzie zmienić. Będzie wystarczyło dodać do nazwy jedno słowo: "ofiar". Bo gdy ktoś pomaga w ukryciu przestępstwa, staje się współwinny.

Oczywiście będą tacy którzy na przekór faktom będą wierzyć w jego niewinność... Ale spójrzmy na tę sprawę jasno: stał na czele organizacji, w której ukrywanie przestępstw seksualnych przeciwko dzieciom stało się normą. Wnioski proszę wyciągnąć samemu.

 

Poza tym, to nie przypadek, że temat wypłynął teraz. "Obrona" jego "dobrego imienia", ma przykryć nepotyzm, nieudacznictwo, marnotrawstwo i złodziejstwo partii rządzącej i stanie się na pewno leitmotivem kampanii wyborczej...


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#130 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 13 marzec 2023 - 15:21

Nie tylko jako historyczka, ale również jako człowiek żyjący już "dzieści" lat, z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie ma ideałów i nie ma ludzi świętych. Każdy w swoim życiu popełnia błędy, czegoś zaniecha, Każdy zrobił lub zrobi coś, czego się wstydzi.

Najsmutniejsze jest to, że ludzie pozwalają, by wyrachowani politycy, którym w ogóle nie zależy na pokazaniu prawdy, nimi manipulowali. Bo to niestety jest czysta manipulacja. Prawicowi politycy wykorzystają wszystko, łącznie z brudnymi socjotechnikami, by ponownie wygrać wybory.

Smutne jest to, że moi Rodacy nadal mają włączone telewizory, a wyłączone mózgi.

Dla jasności: nie mam w domu telewizora.


  • 1

#131 Skaven

Skaven

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 15 marzec 2023 - 13:11

Smutne jest to, że moi Rodacy nadal mają włączone telewizory, a wyłączone mózgi.
Dla jasności: nie mam w domu telewizora.

Ja telewizor posiadam w domu. Mam do niego dołączone PlayStation. Chociaż też mnie denerwuje jego obecność, bo raz na jakiś czas obejrzę jeden czy drugi kanał. To co nam serwują coraz bardziej mnie odrzuca. Pozbywając się obecności TV chyba jakoś super tego mózgu nie uruchomimy. Wszak, skądś trzeba czerpać wieści z kraju i ze świata. Co pozostaje? Internet, radio, gazety? One też są nastawione na konkretną stronę polityczną.
 
Przepraszam, jeśli Offtopuję


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 15 marzec 2023 - 13:19
poprawiono cytat.

  • 0

#132 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 15 marzec 2023 - 13:37

Ja telewizor posiadam w domu. Mam do niego dołączone PlayStation.


Również posiadam telewizor i nie uważam, by był takim "złem koniecznym", bo korzystam dzięki niemu z Netflix-a (z wygody). Szczerze polecam takie rozwiązanie ;) Na fajne filmy można się załapać i nieźle się wciągnąć.
Ogólniej nadmiar informacji w przestrzeni publicznej jest ogromnie duży, dlatego warto filtrować wszelkie informacje, również te z wspomnianego reportażu.
Jako osoba, która kiedyś pracowała w archiwum, mam jeszcze więcej pytań i tyleż samo wątpliwości. Myślę, że na długo tak zostanie, bo jest wiele do odkrycia. Dojście do prawdy, to bardzo długa i kręta droga, do tego niełatwa i wcale nie taka oczywista (od razu kojarzy mi się TW Bolek - był agentem, nie był; mimo dowodów dla wielu zostanie bohaterem).
To powoduję, że wstrzymuje się z oceną postawionych zarzutów w w/w materiale.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych