Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

"Tylko nie mów nikomu" - dokument T. Sekielskiego.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 kuba

kuba

Narrator

• Super Moderator
  • 1575 postów

Napisano 20 maj 2019 - 09:39

Wykorzystując dziecko, ksiądz musi chociaż w małym stopniu obawiać się reakcji rodzica, nawet w przypadku jeśli rodzic jest fanatykiem religijnym. A co kiedy tego rodzica nie ma??

Obawiam się, że nie ma tej refleksji. Po to wpływa psychicznie na dziecko, aby fakt wykorzystania jak najdłużej nie ujrzał światła dziennego. Obojętnie czy są rodzice biologiczni czy prawni opiekunowie. 

Co dzieje się w domach dziecka prowadzonych przez kościół?

Nie wiem czy jest to najszczęśliwszy przykład, ale pamiętasz sprawę siostry Bernadetty ze Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek z Zabrza?

• 2

#42 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

Orator

• Super Moderator
  • 5264 postów

Napisano 20 maj 2019 - 13:14

Artur Nowak - dla mnie to bohater. Nie tylko poradził sobie z osobistą tragedią, ale podniósł się i pomaga innym ofiarom pedofili w kościele, bardzo często pro bono i kosztem własnego życia. Mógł być zgorzkniały i martwy za życia. Podziwiam takich ludzi, bo potrafią z tego, co złe - obrzydliwe, trudne i niewyobrażalnie ciężkie psychicznie, wydobyć jakąś niewyobrażalną siłę w sobie i robić coś dobrego - pomagając innym skrzywdzonym, nadając temu sens swojego życia. To przykład na to, że żadne zło nie może być zapomniane i nie ulega przedawnieniu.... Każdy taki dramat staje się swoiście cieniem i tylko od Ciebie zależy, czy ten cień okryje Cię ciemnością, czy ujrzy światło dzienne...! Jak to mówi ten bohater: "zrób coś dla siebie! "Bądź po prostu przyzwoitym" - zapewne skierowane do duchownych.

https://wiadomosci.o...-wywiad/0k9lzgt

• 2

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —

#43 Nienormalny

Nienormalny

Statysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 20 maj 2019 - 18:51

Jak się załatwia takie sprawy w KK wiadomo od dawna tylko normictwo trzeba było poruszyć kilkoma łzawymi historiami jakie pokazano m.in. w tym filmie, albo nawet już chyba kilka lat temu w hollywoodzkim ''Spotlight", a to już mainstream-owa popkultura. Dlaczego niby w naszym skromnym kraju miałoby być inaczej niż gdzie indziej? Kościół to korporacja międzynarodowa, silnie zhierarchizowana autorytarna struktura niezbyt przystająca do współczesnych realiów i niezbyt reformowalna. Osobom wielce zszokowanym tym obrazem można chyba tylko współczuć klapek na oczach.

Użytkownik Nienormalny edytował ten post 20 maj 2019 - 19:07

• 0

#44 Rufin

Rufin

Milczek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 21 maj 2019 - 18:12

Proponuję jednak trzymać się tematu, czyli pedofilii.

Mój post był na temat. Umieszczając link do artykułu  z plakatami wyborczymi partii rządzącej, umieszczonymi na płocie kościoła, wykazałem jak silny jest sojusz tej partii z kościołem. Logiczną konsekwencją tego stanu rzeczy jest wniosek, że dopóki ta partia będzie u władzy, nie ma co marzyć o wyrokach skazujących dla pedofili w sutannach, ani nawet o rzetelnym oszacowaniu skali tego zjawiska w naszym kraju.

• 0

#45 marder

marder

evil admin

• Administrator
  • 2832 postów

Napisano wczoraj, 19:01

Umieszczając link do artykułu z plakatami wyborczymi partii rządzącej, umieszczonymi na płocie kościoła, wykazałem jak silny jest sojusz tej partii z kościołem.

To akurat rzuca się w oczy tak bardzo, że nawet nie trzeba tego udowadniać :)

• 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych