Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wybór materaca do łóżka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikon

mikon

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 27 kwiecień 2019 - 15:11

Witam,

 

Czy są tu eksperci od materacy? ;)

 

Jestem na etapie wymiany łóżka do spania, Do tej pory kupowałem gotowe łóżka ze sklepu, ale latka lecą, dolegliwości coraz więcej, dlatego pomyślałem, że tym razem kupie łóżko z wymiennym materacem.

 

Tylko mam pytanie, jaki najlepiej kupić materac w moim przypadku? Jakie cechy powinen mieć?

 

Kilka informacji o mnie:

  • mam 34 lata i dziecięce porażenie mózgowe (porażenie prawostronne, spastyczność);
  • odczuwam bóle w okolicach odcinka piersiowego, czasami w okolicy lędźwiowej;
  • ważę 90 kg;

pozdrawiam


Użytkownik mikon edytował ten post 27 kwiecień 2019 - 15:35

  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 28 kwiecień 2019 - 07:55

  1. Unikaj materacy wyłącznie piankowych, kup taki który będzie mieć sprężyny i piankę.
  2. Zwróć uwagę na gęstość pianki której użyto w materacu.
  3. Licz się z wydatkiem - porządny materac kosztuje (za materac 160x200 wydałem trochę ponad 1500 zł). Jednak na materacu lepiej nie oszczędzać, wreszcie przestały mnie boleć plecy :)
  4. Zanim kupisz materac, połóż się na nim w sklepie, tylko tak zdołasz ocenić czy będzie Ci na nim wygodnie.
  5. Unikaj dużych marketów i sieciówek. Tam pracownicy mają cele sprzedażowe do osiągnięcia i to co muszą wcisnąć klientom, niekoniecznie pokrywa się z tym czego Ty potrzebujesz. Jeżeli jesteś z zachodniej Polski, mogę na PW polecić Ci sklep specjalizujący się w materacach i łóżkach z litego drewna. Właściciel zna się na rzeczy i pomoże Ci dobrać odpowiedni materac.

  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 mikon

mikon

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 29 kwiecień 2019 - 08:19

Jeżeli jesteś z zachodniej Polski, mogę na PW polecić Ci sklep specjalizujący się w materacach i łóżkach z litego drewna. Właściciel zna się na rzeczy i pomoże Ci dobrać odpowiedni materac.

Dziękuję za informację, jestem z południa Polski, a dokładnie z woj. śląskiego.


  • 0

#4 babelou

babelou

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 30 marzec 2022 - 16:18

Czy koszt kupna jakiegos materaca moze odliczyc osoba ze skoliozą? Czy musi to być specjalny materac?


  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 30 marzec 2022 - 18:54

Nie wiem, ja mojego materaca nie odliczałem. Tutaj masz ściągę, co można odliczyć: https://www.pitax.pl...ehabilitacyjna/


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 31 marzec 2022 - 09:32

Poprawcie mnie jeśli się myle

 

Czy koszt kupna jakiegos materaca moze odliczyc osoba ze skoliozą?

Nie można odliczyć bo materac to nie sprzęt rehabilitacyjny ani pomocniczy.

 

 Czy musi to być specjalny materac?

Tak specjalny w sensie wyprofilowany i twardy. W dobrych sklepach masz poradę fizjoterapeuty Zapytała bym czy mogę przed kupnem na dwie noce materac przetestować.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#7 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 31 marzec 2022 - 11:08

Znalazłam interpretacja US i jej uzasadnienie:
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na zakup materaca rehabilitacyjnego można ocenić poprzez analizę zapisu art. 26 ust. 7a pkt 3 i pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zgodnie z art. 26 ust. 7a pkt 3 ww. ustawy za wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwianiem wykonywania czynności życiowych, uważa się wydatki poniesione na: zakup i naprawę indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, z wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego.
Mając na względzie powołane przepisy należy stwierdzić, że podatnik w ramach ulgi rehabilitacyjnej może odliczyć od dochodu wyłącznie wydatki na zakup sprzętu, urządzeń indywidualnego przeznaczenia, niezbędnego w rehabilitacji oraz ułatwiającego wykonywanie czynności życiowych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. Należy przy tym dodać, że określenie "indywidualny sprzęt, urządzenia i narzędzia techniczne niezbędne w rehabilitacji" oznacza, że można zaliczyć do nich tylko i wyłącznie sprzęt, urządzenia i narzędzia techniczne, mające cechy sprzętu, urządzeń czy narzędzi o charakterze szczególnym (niestandardowym), konieczne w rehabilitacji osoby niepełnosprawnej i ułatwiające tej osobie wykonywanie czynności życiowych, których utrudnienie wykonania wynika z niepełnosprawności. Oznacza to, że taki sprzęt musi posiadać właściwości leczniczo - rehabilitacyjne lub ułatwiać tej osobie, ze względu na jej niepełnosprawność, wykonywanie czynności życiowych.

Źródło:https://msp.money.pl...1170,84691.html


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych