Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wózek inwalidzki - dofinansowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 szady

szady

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 19:47

Cześć,

 

mam 2 pytania dotyczące dofinansowania przy zakupie wózków:

 

1. wykonanego ze stopów lekkich z systemem szybkiego demontażu kół, składany, przeznaczony dla osób samodzielnie poruszających się na wózku

 

W rozporządzeniu, przy tym rodzaju wózka, jest adnotacja 'z wyłączeniem jednoczesnego zaopatrzenia w wózek inwalidzki specjalny'.

 

Czy oznacza to, że w tym samym roku nie mogę wystąpić o dofinansowanie wózka ze stopów lekkich i wózka specjalistycznego?

 

2. inwalidzkiego specjalnego

 

Przy tym wózku rozporządzenie dodaje adnotację 'przy porażeniach i niedowładach trzy lub czterokończynowych; przy porażeniach dwukończynowych jednostronnych lub skrzyżowanych'.

 

Czym są porażenia dwukończynowe skrzyżowane? Czy oznacza to, że jeśli na skutek rozszczepu kręgosłupa i przepukliny oponowo-rdzeniowej mam niedowład jedynie nóg, to o dofinansowanie na zakup takiego wózka nie mogę się starać?


  • 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 09 kwiecień 2019 - 10:31

Piszę ten post zaznaczając,że mogę się mylić.

 

 

Czym są porażenia dwukończynowe skrzyżowane?

 

Wydaje mi się,że to jest rodzaj porażenia,w którym masz porażenie  dwóch kończyn,ale np. ulegasz wypadkowi,który poraża Ci ciało i masz porażenie dwu kończynowe skrzyżowane.

Jeśli nie możesz starać się o dofinansowanie to, to by była granda. Już by nie wiedzieli w PFRON jakie dać obostrzenia do dofinansowań.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 fing77

fing77

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 11:48

eśli nie możesz starać się o dofinansowanie to, to by była granda. Już by nie wiedzieli w PFRON jakie dać obostrzenia do dofinansowań.

 

Granda to jest już od dawna przy różnych dofinansowaniach i wcale bym się nie zdziwił jakby i tak było w opisywanym przypadku.

 

U mnie np. w PCPR nie dofinansują łóżka ortopedycznego  jeśli ktoś jest sparaliżowany od szyji ale rusza rękoma, trzeba mieć niesprawne ręce i nogi by dostąpić zaszczytu ich pomocy.
 

Inny absurd to Aktywny samorząd w którym aby otrzymać dofinansowanie do komputera również trzeba mieć niesprawne ręce, same nogi nie wystarczą. Nic to, że ktoś nie ma żadnego poza zasiłkiem pielęgnacyjnym w oszałamiającej kwocie 184zł dochodu, trzeba mieć niesprawne ręce i już.


  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych