Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Praca zdalna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 swallow

swallow

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 28 marzec 2019 - 12:44

Macie jakieś doświadczenia? Znacie jakichś zaufanych pracodawców?


  • 0

#2 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 28 marzec 2019 - 15:26

Odpowiadałam już kilka razy na podobne tematy, więc „ściągnę” odpowiedź z kilku swoich starych postów:

 

Z zawodu jestem tłumaczem języka angielskiego i pracuję zdalnie, co jest względnie normalne w tej branży (choć najbardziej dochodowe stanowiska są często na etat). Przy czym mój rodzaj pracy jest dosyć nietypowy w porównaniu do większości Polaków pracujących dla kogoś innego – moje zarobki zależą wprost od tego, ilu znajdę klientów na dany miesiąc, a urlop mogę sobie zrobić teoretycznie kiedy zechcę... o ile mam za co żyć w międzyczasie. Na tym stanowisku w tej parze językowej można jednoosobowo zarobić > 6000 brutto (jak ktoś ma wzięcie i chce dużo robić), można 0 zł i można dowolną inną kwotę pośrodku. Wszystko zależy od sytuacji na rynku.

 

Obecnie pracuję na umowy o dzieło, ale już od kilku lat zastanawiam się nad przejściem na samozatrudnienie, bo część klientów nie chce w obecnym klimacie prawnym podpisywać UoD.

 

Z różnych względów cenię sobie ten tryb pracy – ma wady (np. niestabilne zarobki), ale i zalety (np. elastyczny czas pracy, dzięki któremu mogę sobie wkomponować bez problemu wizyty lekarskie czy rehabilitację, a zimą nigdzie nie muszę dojeżdżać). Poza tym ja to akurat po prostu lubię robić. Tym niemniej, praca tego rodzaju wymaga specjalistycznych kompetencji. Przede wszystkim jestem tłumaczem, a wyszło tak, że mogę pracować zdalnie. Podobnie ktoś inny może być programistą albo grafikiem pracującym na zamówienie, który akurat może pracować z domu.

 

Natomiast poza tym istnieje niezbyt duża nisza zajęć wykonywanych zdalnie, które jednocześnie nie wymagają praktycznie żadnych kwalifikacji. Głównie widywałam ogłoszenia o wprowadzaniu danych do baz komputerowych, czasami jakieś moderowanie forum czy coś. Nigdy mnie to nie interesowało, bo to i gorzej płatne, i mniej interesujące zajęcie, ale jest to jakiś punkt wyjścia dla osób bez specjalistycznych kompetencji. Mam na myśli ogłoszenia tego rodzaju (stare ogłoszenie – pracuj.pl). Oczywiście ponieważ jest to praca niskokwalifikowana, rywalizuje się o nią z wieloma innymi kandydatami.

 

Co istotne, w poszukiwaniu pracy zdalnej wcale nie trzeba się ograniczać do stanowisk jawnie opisanych jako „dla niepełnosprawnych”. Projekt, który w tej chwili robię, złapałam dlatego, że wysłałam do klienta wypasione CV z którego wynikało, że spełniam wszystkie jego wymagania... oprócz tego, że jestem ON ruchowo i wolę nie musieć dojeżdżać do biura. I tak zostałam dla nich zewnętrznym, dodatkowym tłumaczem. :)


Użytkownik Boginka edytował ten post 28 marzec 2019 - 16:00

  • 1

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#3 swallow

swallow

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 12:00

Odpowiadałam już kilka razy na podobne tematy, więc „ściągnę” odpowiedź z kilku swoich starych postów:
[...]
Co istotne, w poszukiwaniu pracy zdalnej wcale nie trzeba się ograniczać do stanowisk jawnie opisanych jako „dla niepełnosprawnych”. Projekt, który w tej chwili robię, złapałam dlatego, że wysłałam do klienta wypasione CV z którego wynikało, że spełniam wszystkie jego wymagania... oprócz tego, że jestem ON ruchowo i wolę nie musieć dojeżdżać do biura. I tak zostałam dla nich zewnętrznym, dodatkowym tłumaczem. :)

 

Sorki za duplikat tak jakoś wyszło :) Angielski znam książki czytam, filmy oglądam ale na tłumaczenie za słabo. Gratuluję umiejętności.


Użytkownik kuba edytował ten post 29 marzec 2019 - 18:09
Połączono posty, skrócono cytat

  • 0

#4 pp19901

pp19901

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 12:07

polecam fundację far warto się zgłosić 


  • 0

#5 Gość_JanekGreen_*

Gość_JanekGreen_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2019 - 18:01

Macie jakieś doświadczenia? Znacie jakichś zaufanych pracodawców?

Hej!

 Wszystko zależy od tego, co potrafisz robić. Aktualnie nie pracuję zdalnie, ale w mojej poprzedniej pracy miałem taką możliwość. Wymaga to trochę samodyscypliny, ale tragedii nie ma :) Jestem programistą i wydaje mi się, że najwięcej ofert pracy zdalnej można znaleźć właśnie w informatyce. Tutaj jest jeden haczyk, osobom bez doświadczenia trudniej jest znaleźć pracę w pełni zdalną.

Pozdrawiam

Paweł


  • 0

#6 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:12

Dość długo pracowałem przy wprowadzaniu  danych . Projekt się skończył i aktualnie szukam nowej pracy . Ale można znaleźć   zajęcie.


  • 0

#7 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 30 styczeń 2020 - 19:32

Temat na ipon był dość często poruszany, niestety na naszym rynku nadal mało jest odpowiednich firm, które zatrudniają ON zdalnie.

W większości patrzą na to by była grupa znaczna, a inne się już nie liczą, a do tego super mega doświadczenie. Zarobki średnia krajowa.

Ja obecnie dopiero drugi raz w życiu pracuję i chciałabym, aby przedłużono mi umowę. Jednak z umiarkowanym stopniem wiem, że mogę sobie tylko marzyć. Cóż zobaczymy w sierpniu. Dotąd byłam operatorem danych i asystentem ds.marketingu. 

Oczywiście ciągle się kształcę, bo to ważne!


Użytkownik kuba edytował ten post 02 luty 2020 - 17:07
Poprawiono formatowanie tekstu

  • 0
Majka_Cz

#8 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 02 luty 2020 - 16:53

Zarobki średnia krajowa.

 

Majka a gdzie tak dobrze płacą ? ;) pewnie miało być "najniższa krajowa"


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#9 Agnieszka27W

Agnieszka27W

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów
  • Skąd:Radomsko

Napisano 05 luty 2020 - 19:51

Majka a gdzie tak dobrze płacą ? ;) pewnie miało być "najniższa krajowa"

Zdalnie można pracować nie tylko za najniższą krajową zależy co się robi

Już coraz więcej firm decyduje się na home office

Ja na przykład robię analizy cen


  • 1

#10 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 05 luty 2020 - 22:01

Majka a gdzie tak dobrze płacą ? ;) pewnie miało być "najniższa krajowa"

 

Sorry rzeczywiście miałam na myśli najniższą...za szybko pisałam


  • 0
Majka_Cz

#11 romulus20

romulus20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 09 kwiecień 2020 - 10:57

Być może obecna sytuacja z koronawirusem otworzy oczy niektórym pracodawcom i będzie przez to więcej ofert pracy zdalnej.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych