Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Trzynastka dla emerytów - nowy program PiS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 marzec 2019 - 15:18

Nie kwalifikuję się bo mieszkam z 80 letnią mamą która ma 1300zł emerytury [....] nawet na dożywianie z MOPSu się nie kwalifikujemy. Jesteśmy za bogaci.

 

Jeżeli mama ma 1300 emerytury netto a ty masz tylko 184 złote zasiłku, to jeszcze raz bym sprawdziła, czy jednak nie kwalifikujecie się przynajmniej do programu żywnościowego. Jakiś czas temu podniesiono mu dosyć mocno kryteria dochodowe i - jeśli dobrze kojarzę - teraz powinno być tak:

 

Pomocą żywnościową mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej (link do treści tego przepisu w LexLege) i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj. 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1056 zł dla osoby w rodzinie. (źródło - link)

 

Jeśli razem macie dochodu mniej niż 2100 brutto, wychodziłoby mi, że chociaż paczkę żywnościową raz na miesiąc dostać możecie. Nie będę opowiadać bajek, że to dużo, ale może jednak coś.


  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#22 fing77

fing77

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 19:41

Ten program który zacytowałaś jest finansowany zdaje się przez UE jakby obok tego standardowego realizowanego przez MOPS tj. comiesięcznego zaopatrzenia w ciepły posiłek, gdzie MOPS finansuje jeden obiad który dowiezie jakaś restauracja albo ekwiwalent na posiłek, tutaj jest 150% kryterium i na ten się nie łapiemy. Ten o którym piszesz jest realizowany nieregularnie tylko co kilka miesięcy w różnych terminach i trzeba samemu odbierać o konkretnej godzinie w formie paczek ale  o tym się dowiedziałem niestety zbyt późno od Pań z MOPSu które u mnie były niedawno. Na razie nie wiadomo kiedy będzie kolejna tura. I właśnie od tych Pań dowiedziałem się, że niestety nic nie mogą nam zaproponować właśnie ze względu na kryterium.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych