Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Trzynastka dla emerytów - nowy program PiS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Noname

Noname

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 23 luty 2019 - 20:27

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił nowy program PiS, zakłada on między innymi trzynastą pensję dla emerytów. Moje pytanie brzmi czy tylko dla wszystkich emerytów 13 pensja czy obejmie też rencistów, pytam bo nie jest to dokładnie sprecyzowane czy sami emeryci czy rencisci tez otrzymają, jak ktoś jest w temacie i się orientuje to będe wdzieczny za odpowiedz.

 

https://www.radiozet...e-KWOTA-WARUNKI

 

https://expressbydgo...ana/ar/13912419

 

Pozdrawiam


Użytkownik Noname edytował ten post 23 luty 2019 - 20:27

  • 0

#2 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 luty 2019 - 20:43

nie jest to dokładnie sprecyzowane czy sami emeryci czy rencisci tez otrzymają, jak ktoś jest w temacie i się orientuje to będe wdzieczny za odpowiedz.

 

Dopóki w sejmie nie jest złożony projekt ustawy, nie ma o czym rozmawiać. Dopiero na etapie prac nad ustawą będzie sens o tym w ogóle mówić.


  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#3 Noname

Noname

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 23 luty 2019 - 21:05

Dopóki w sejmie nie jest złożony projekt ustawy, nie ma o czym rozmawiać. Dopiero na etapie prac nad ustawą będzie sens o tym w ogóle mówić.

Rozumiem, a na jakiej stronie mozna bedzie znalezc te projekty?

 

Tutaj: http://www.sejm.gov....rzeglad_projust  ?


Użytkownik Noname edytował ten post 23 luty 2019 - 21:08

  • 0

#4 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 luty 2019 - 22:10

 

Tak - to jest urzędowa strona Sejmu RP.

 

Inny serwis, który zbiera takie informacje (jego układ może być dla niektórych bardziej czytelny): https://www.sejmomet.../projekty-ustaw

 

Ale spokojnie - to nie sport wyczynowy. Nie sądzę, żeby te pomysły z konwencji programowej szybko stały się w ogóle projektami ustaw. Może ewentualnie któreś zdążą przed wyborami do parlamentu na jesieni.


  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#5 Noname

Noname

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 23 luty 2019 - 22:22

Jak prezes Kaczyński mówił na konwencji, że 13 dla emerytów ma już być wypłacana od maja, więc w marcu najpóźniej w kwietniu muszą to przegłosować.
  • 0

#6 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 23 luty 2019 - 22:47

Jak prezes Kaczyński mówił na konwencji, że 13 dla emerytów ma już być wypłacana od maja, więc w marcu najpóźniej w kwietniu muszą to przegłosować.

 
Tak by wynikało z normalnego procesu legislacyjnego. Ale że to kolejny pomysł stworzony ad hoc na doraźne potrzeby, pełen bubli i podziałów na lepszych i gorszych emerytów oraz rencistów, będzie kolanem przepychany przez parlament i na ostatnią chwilę będzie nocą porą podpisywany przez Prezydenta... ;)

Ale mannę obiecują z nieba... :dodgy: Przeraża mnie to, że ludzie to bezrefleksyjnie kupią...


  • 2

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#7 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 luty 2019 - 23:00

Jak prezes Kaczyński mówił na konwencji, że 13 dla emerytów ma już być wypłacana od maja, więc w marcu najpóźniej w kwietniu muszą to przegłosować.

 

Prezes Kaczyński ewentualnie obiecywał. Jest co najmniej kilka powodów, dla których taka obietnica mogłaby być odłożona w czasie, zmieniona itd.

 

Pomysłami na ustawy - na etapie przed-sejmowym - interesować się tak naprawdę jest sens tylko, jeśli jest się osobiście zaangażowanym w proces legislacyjny. Jeśli ktoś się tym nie zajmuje, to na tym etapie pomysły są tylko "faktami medialnymi". Do dzisiaj jeszcze pamiętam np. dyskusje o ustawie abonamentowej i o tym, czy coś zmieni (wtedy na gorsze) dla ON. Dyskusje były burzliwe... a projekt przez sejm nie przeszedł i po temacie. Podobnie jest np. z obietnicami obniżki VAT.

 

Co miało być a nie jest, nie pisze się w rejestr.


Użytkownik Boginka edytował ten post 23 luty 2019 - 23:01

  • 2

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#8 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 luty 2019 - 09:55

Przeraża mnie to, że ludzie to bezrefleksyjnie kupią...

 

Mnie przeraża co innego. To że ludzie którzy łykają obiecanki polityków jak młode pelikany, mają prawa wyborcze... I już nie ma znaczenia czy wierzą prezesowi od "Srebrnej", czy tej co rzucała kamieniami w dinozaury...


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#9 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 24 luty 2019 - 11:37

Ta ustawa nie przejdzie,a jeśli już (w co nie wierzę), to tylko dla emerytów. Gdyby sen się ziścił to renciści mieli by 2.000, a wtedy pojawiła by się fala strajków, a tego grzeczny rząd,idący tylko na populizm nie chce.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#10 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 24 luty 2019 - 13:22

Mnie przeraża co innego. To że ludzie którzy łykają obiecanki polityków jak młode pelikany, mają prawa wyborcze... I już nie ma znaczenia czy wierzą prezesowi od "Srebrnej", czy tej co rzucała kamieniami w dinozaury...

 
Kłopot w tym, że ludzie nie są nauczeni oddzielania nierealnych obietnic z kosmosu, postprawd, fake newsów od rzeczywistości, w której żyją i w sporej części dają się nabierać na plewy. I nie sądzę, aby każdemu z rządzących zależało na tym, by podnosić społeczeństwu świadomość poprzez edukację od wczesnych lat szkolnych - przecież ciemną masą łatwiej się rządzi...


  • 3

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#11 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 marzec 2019 - 11:11

"Trzynastka" również dla rencistów socjalnych:

https://businessinsi...jalnych/7rhft6m

 

Rozhulali się do reszty, a potem będziemy się tylko za portfele trzymać. Tylko patrzeć, jak ceny zaczną windować, w końcu ktoś za to zapłacić musi.


  • 3

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#12 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 marzec 2019 - 15:38

Pomijając to, na ile to jest w ogóle sensowne, w artykule pada stwierdzenie, że: trzynaste świadczenie "będzie dotyczyło rencistów socjalnych, a są to osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności".

 

To nieprecyzyjne - rentę socjalną można mieć i wraz z umiarkowanym, i wraz ze znacznym. Więc i tak trzeba poczekać na ustawę, żeby się przekonać, jak to byłoby napisane w ustawie - kryterium byłaby renta, czy renta + stopień.


  • 1

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#13 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 21:46

Zaczął się festiwal obietnic i kupowania głosów, jednym słowem władza nawołuje do prostytuowania się ludu ...
Tak się zastanawiam, co miałbym zrobić, by odmówić udziału w tym narodowym przekupstwie. Jak im odeślę to i tak będzie, że tę trzynastą rentę mi wypłacili, a te zwrócone pieniądze i tak przejedzą. Może przelać te pieniądze na jakieś nieprzyjazne dla systemu przedsięwzięcie, bodaj antysystemowa niezależna (raczej) telewizja, no ale wtedy będę odhaczony, że pobrał rentę, a co z nią zrobiłem, to już moja broszka.
Może to niepoważne i śmieszne, ale te pieniądze dla mnie śmierdzą i nie kupią mojego głosu, i chciałbym, by złodziejski system o tym wiedział.

Może jakieś sugestie ??? Oczywiście darujcie sobie propozycje typu "przelej mi"

Hm, chyba za szybko chciałem odrzucić planowaną trzynastkę :) jeśli to prawda, że jest ona przewidziana dla rencistów socjalnych, to mnie ten nagły przypływ gotówki nie dotyczy, bo mam rentę wypracowaną :) Jakoś tym się nie zmartwiłem ...


Użytkownik kuba edytował ten post 02 marzec 2019 - 11:33
Połączono posty

  • 3

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#14 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 21:59

Trybik dla emerytów, rencistów i rencistów socjalnych
  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#15 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 12:37

Taaa, jedną ręką nasz "cudowny" rząd daje, a w drugiej trzyma kij i zaraz nam wszystkim przywali tak, że się nie pozbieramy.

 

Czekam na pismo z ZUSu, w którym, jak co roku każą mi oddać kasę za "nieprawnie" pobraną rentę socjalną, bo przecież pracuję. Nawet, jeśli moje zarobki tylko minimalnie przekroczą limit, który jest ustalony z miesiąca na miesiąc, to i tak muszę oddać całość świadczenia. Czyli jestem karana za to, że pracuję. Ponad to nie jest się przewidzieć kiedy przekroczy się dozwoloną granicę, bo ZUS nie określa odpowiednio wcześniej granicy zarobków.

 

W poprzednich latach przelewałam ZUSowi 1.000 - 1.500. zł., co było do przełknięcia, natomiast w ubiegłym roku musiałam oddać blisko 5.000. Choć moje zarobki wcale nie poszły w górę.

 

Niech mi ktoś powie, że żyjemy w cudownym kraju, to nie zdzierżę :gaah: .

Ponad to, wiem od znajomych, prowadzących własną działalność gospodarczą, że po ciuchu podnoszone są wszelkie możliwe składki i podatki.

 

Podobnie, jak Trybik, mam wielką ochotę pokazać PiSowi gdzie mam ich dodatkową rentę, żałosną jałmużnę!

 

Niestety, obawiam się, że większość ludu to kupi i jeszcze będzie klaskać podczas upiornego, chocholego tańca.


  • 3

#16 fing77

fing77

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 13:08

Co roku miliardy więcej na niepełnosprawnych a ja ze znacznym stopniem niepełnosprawności niezdolny do egzystencji leże sobie na łóżku i radośnie na to wszystko patrzę jak to mam fajną tą egzystencję. Renty jak nie miałem tak nie mam, sprzęt aby uzyskać z roku na rok coraz mniej kasy PCPR daje a przypominam miliardy więcej. Tak szczerze mówiąc to na dobrej  zmianie skorzystałem 30zł więcej dodatku pielęgnacyjnego i nic więcej. Mam tylko 184zł i gdyby nie pomoc rodziny nie miałbym nawet na jedzenie. Czy naprawdę jest nas niezdolnych ze znacznym bez prawa do renty tak wielu, że żaden rząd nie jest w stanie nas jakoś finansowo zabezpieczyć?


  • 0

#17 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 marzec 2019 - 15:19

Offtopic trochę ale:

 

Mam tylko 184zł i gdyby nie pomoc rodziny nie miałbym nawet na jedzenie.

Kwalifikujesz się do tzw. "zasiłku stałego" (świadczenia z pomocy społecznej przyznawanego niezależnie od niepełnosprawności)?

 

Czy naprawdę jest nas niezdolnych ze znacznym bez prawa do renty tak wielu, że żaden rząd nie jest w stanie nas jakoś finansowo zabezpieczyć?

 

Raczej jest tak, że skoro tacy ludzie nie mieszczą się w przewidzianych "ramach", po prostu wypadają poza nawias dyskusji politycznej. Nawet w tym temacie widać, że minister zlewa ze sobą stopień i uprawnienie do renty, mimo że to tak nie działa w prawie. Żeby ludzie bez uprawnień rentowych mogli coś zmienić, musieliby się rządowi podstawić pod nos, bo tak ich "nie widać". A jeśli niepełnosprawność jest poważna, to się protestować nie idzie, bo się nie da.


  • 1

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#18 fing77

fing77

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 16:31

Kwalifikujesz się do tzw. "zasiłku stałego" (świadczenia z pomocy społecznej przyznawanego niezależnie od niepełnosprawności)?

 

Nie kwalifikuję się bo mieszkam z 80 letnią mamą która ma 1300zł emerytury co za tym idzie przekraczamy kryterium dochodowe, nawet na dożywianie z MOPSu się nie kwalifikujemy. Jesteśmy za bogaci.


  • 0

#19 Seniorka2019

Seniorka2019

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów
  • Skąd:Dolnośląskie

Napisano 02 marzec 2019 - 18:54

Wielkie mi hallo-przecież 1100 to jest niestety brutto -a odliczając 23procent podatku -netto będzie "cieniutkie" :hehe:

dobrze ,że idzie wiosna :wub:  -pozdrawiam

hapfcw9nmnly.jpg


  • 0

#20 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 02 marzec 2019 - 21:30

Pomoc OPS-ów jest uboga, bo tam zawsze liczą się progi dochodowe. Prosta zasada: możesz liczyć, to licz na siebie. Tak na marginesie, to szybciej pomoc dostanie tzw. "alkoholik", który nic nie ma, ale w zamian ma za co pić. Każdy inny potencjalny "potrzebujący" lub starający się o wsparcie musi być biedny, zagubiony i niezaradny. A bardzo często i wielu przypadkach nazywa się on rencistą "socjalnym" (social = minimal), to dla systemu jest bogaczem. Kolejny absurd, ale takich można przecież mnożyć. Nie, żebym narzekała nie wiadomo jak i zrzędziła, ale taka prawda...


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych