Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Pytanie dotyczące rehabilitacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maria1980

Maria1980

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 luty 2019 - 18:53

Mam pytanie odnośnie rehabilitacji. Odbywam właśnie 10 dniową rehabilitacje związaną z chorobą kręgosłupa. Mam laser, prądy i ćwiczenia na materacu. Niestety w związku z nerwicą jaka u mnie występuje nie daje sobie rady na ćwiczeniach, nie chodzi o same ćwiczenia bo są lekkie ale o sam fakt przebywania w dużej grupie ludzi. Jest to dla mnie nie do wytrzymania. Czy można zrezygnować z samych ćwiczeń a chodzić tylko na fizykoterapie? Może ktoś był w podobnej sytuacji że zaczął rehabilitację a z jakiejś przyczyny musiał zrezygnować z jakiegoś zabiegu i by mi podpowiedział czy tak można. Nie chcę całkowicie rezygnować bo fizykoterapia dobrze działa na moje dolegliwości ale nie dam rady psychicznie chodzić na te ćwiczenia. 


  • 0

#2 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 16 luty 2019 - 13:28

Oczywiście że możesz zrezygnować z ćwiczeń grupowych.Powiedz tylko dla prowadzącej(fizjoterapeutki) że wiesz już ( a jak nie wiesz jakie to powiedz oby Ci pokazała jak ćwiczyć) jakie ćwiczenia musisz wykonywać i że będziesz je wykonywać w domu. Bo tak Ci wygodniej ( możesz jak najbardziej powiedzieć że masz duży dyskomfort gdy wykonujesz te ćwiczenia wśród innych osóB)
Nie powinno być problemu. Ja tak kiedyś zrobiłem i było OK.
Powodzenia.
  • 0

#3 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 16 luty 2019 - 15:50

Moim zdaniem nie powinno być z tym problemu. Będą jednak musieli odnotować na karcie zabiegowej, że ta rehabilitacja zbiorowa miała miejsce, gdyż w przeciwnym razie zapewne nie dostaną zwrotu z NFZ, tak mnie się wydaje. A na przyszłość nie bierz tego typu rehabilitacji, tylko wszystko indywidualne.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#4 Maria1980

Maria1980

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 luty 2019 - 17:37

Ja nie mam rehabilitacji zbiorowej, przy wypisywaniu skierowania prosiłam aby wszystko było indywidualne. I mam ćwiczenia indywidualne. A że tam ćwiczenia indywidualne wyglądają tak, że jest jeden rehabilitant i 15 pacjentów to już inna bajka.

Jutro mu powiem, jak oczywiście dam radę, że nie będę na to uczęszczała. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 


  • 0

#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 18 luty 2019 - 15:45

Musisz porozmawiać, jak najszybciej. Na taką rehabilitację czeka wiele osób i zwyczajnie może nie być miejsca w grafiku. Rozwiązanie jest tylko jedno - mogą zamienić Ci rehabilitacje indywidualną na masaż, oczywiście jeśli będzie taka możliwość. Zdążają się też takie sytuacje, że ktoś rezygnuje i wtedy Ty możesz wskoczyć na jego miejsce.Są to rzadkie sytuacje, ale bywa i tak. Pospiesz się i nie zwlekaj. Powodzenia.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych