Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ale sobie wymyślili...

słomki mpd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 06:25

https://www.bankier....ek-4187681.html

 

UE ma zdelegalizować naczynia i sztućce jednorazowe. Plastikowe talerzyki mało mnie wzruszają, ale słomki są mi niezbędne. Nie utrzymam w rękach kubka np. z kawą.

Zastanawiam się nad jakąś alternatywą...


  • 0

I'm pickle Rick :devil: :cool:


#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 09:48

Bardzo ławo te słomki zastąpisz innymi, już są słomki ekologiczne https://cantino.pl/S.../p/slomka-10-mm mogą być słomki ze słomy, słomki z papieru, nawet myślę, że można upatrzeć sobie rurkę szklaną, są różne rodzaje, więc spoko.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#3 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3582 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 22 grudzień 2018 - 18:17

Alternatywą są słomki metalowe, metalowe z ustnikiem, silikonowe, bambusowe. Do wyboru, do koloru:

https://allegro.pl/l...-n-hou-1-1-1123


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#4 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 08:30

Też się "zagotowałam", gdy usłyszałam o zakazie używania plastikowych słomek i sztuców. Jednak poczytałam o problemie i muszę przyznać rację wojującym aktywistom: priorytetem jest zadbanie o środowisko naturalne.

A my, potrzebujący "przyrządów" do picia, poradzimy sobie. Rynek ne znosi próżni, czego przykład już podał Marder.


  • 0

#5 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 19:45

Metalowe odpadają, chyba że ustnikiem. Inaczej połamałbym sobie na nich zęby. Testuję teraz silikonowe, następne w kolejce do zamówienia będą bambusowe.


  • 0

I'm pickle Rick :devil: :cool:


#6 rozan

rozan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 15:51

Jak zapewne większość z Was wie, UE chce zakazać produkcji plastikowych słomek do picia, w imię pseudo ochrony środowiska. Dla mnie jak i wielu innych niepełnosprawnych osób będzie stanowić to poważny problem ponieważ słomki papierowej nie da się zgiąć, co znacznie utrudni picie zwłaszcza w pozycji leżącej. Tymczasem plastikowe butelki, filtry w papierosach, pampersy i wiele innych produktów które naprawdę zaśmiecają środowisko wciąż będą produkowane co jest absurdalne. 

Moje pytanie do Was, co sądzie o tym zakazie, czy też uprzykrzy Wam żytnie?

Jeśli chcecie możecie dołączyć do strony na fb: https://www.facebook...admin_todo_tour


  • 0

#7 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3582 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 01 kwiecień 2019 - 17:57

Połączyłem Twój post z już istniejącym wątkiem.

Pozwolę zwrócić sobie uwagę, że nie będziesz musiał korzystać ze słomek papierowych. Dostępne są też słomki silikonowe  które można wygiąć i metalowe, które kupuje się już wygięte. Spójrz na link który podałem wyżej.

 

W ostateczności, gdy zakaz będzie już obowiązywać, dysponując internetem, można będzie zamówić sobie np. na Aliexpress paczkę zawierającą 1000 słomek, co powinno wystarczać na jakiś czas...


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#8 rozan

rozan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 10:58

Ah joo. No te metalowe słomki wyginają się troszkę, o 2/3 za słabo jeśli chodzi o picie w pozycji leżącej, w pozycji siedzącej są za krótkie i nie dosięgną do ust, poza tym podobno się nagrzewają od gorących napoi i trzeba je myć co jest uciążliwe i nie higieniczne. O sylikonowych wcześniej nie słyszałem, z tego co widzę to się nie wyginają, tylko są w 2 wersjach i też tylko lekkie zagięcie, trochę lepsze od metalowej bo dłuższa ale też trzeba je myć. 

 

Ja korzystam z takich słomek:
https://www.kadopart...05d92bb68e2.jpg

 

Które nie mają żadnego zamiennika o takich parametrach. Po zużyciu wyrzucane są do segregowanych odpadów a nie do oceanu.

 

Co do zakupów z Chin to skąd pewność że będzie można je kupić skoro będą zakazane? 


  • 0

#9 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 11:19

Tak jak obeszło się zakaz używania żarówek wymyślając żarówki antywstrząsowe, tak i na to znajdzie się sposób. ;)
  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#10 rozan

rozan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 11:59

Tak jak obeszło się zakaz używania żarówek wymyślając żarówki antywstrząsowe, tak i na to znajdzie się sposób. ;)

 

Mam nadzieję że masz rację, ale ogólne zakaz jest bez sensu. Zaczynają od dupy strony. 


  • 0

#11 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 16:24

Mam nadzieję że masz rację, ale ogólne zakaz jest bez sensu. Zaczynają od dupy strony. 

 

Nie pierwszy raz i obawiam się, że nie ostatni...


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#12 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3582 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 02 kwiecień 2019 - 17:14

Co do zakupów z Chin to skąd pewność że będzie można je kupić skoro będą zakazane?

 

Stąd, że Chińczycy mają głęboko w d.... nakazy i zakazy mądrali z UE, a sama UE nie ma nic do powiedzenia w Chinach. Dopóki będzie popyt,

będzie i podaż.

 

 

ogólne zakaz jest bez sensu. Zaczynają od dupy strony.

 

Witaj w realnym świecie. :devil:


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#13 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 kwiecień 2019 - 15:48

W ostateczności, gdy zakaz będzie już obowiązywać, dysponując internetem, można będzie zamówić sobie np. na Aliexpress paczkę zawierającą 1000 słomek, co powinno wystarczać na jakiś czas...

 

Wybaczcie mi off-topic, ale muszę dorzucić dwa zdania co do przesyłek z AliExpress. Otóż nie każda przesyłka zakupiona przez stronę AliExpress do nas dotrze, a to wszystko za sprawą naliczania dodatkowej opłaty celnej:

https://innpoland.pl...i-poczta-polska

 

Jedna z paczek nie dotarła do mnie i raczej już nie dobrze. Na szczęście nie była to duża strata, co nie zmienia faktu, że innych wolę ostrzec. Jak widać powyżej, na wszystko znajdzie się bat, by to ukrócić.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#14 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3582 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 03 kwiecień 2019 - 17:58

Jedna z paczek nie dotarła do mnie i raczej już nie dobrze. Na szczęście nie była to duża strata, co nie zmienia faktu, że innych wolę ostrzec. Jak widać powyżej, na wszystko znajdzie się bat, by to ukrócić.

 

Tak, ale służby celne polują raczej na przesyłki o pewnej wartości, żeby obciążyć adresata cłem. Wiesz, skarb państwa robi co może żeby ściągnąć od obywateli jak najwięcej kasy. Wątpię żeby celników wzruszały przepisy o zakazie produkcji plastikowych słomek.

Można też kombinować w inny sposób: skoro przesyłki z ChRL są pod lupą (bo za dużo ludzi kupowało na Ali), można zamówić słomki w innym kraju, np na Białorusi czy Ukrainie. Można dogadać się z Ukraińcami, żeby z wizyty w domu przywieźli nam słomki, i tak dalej...

To tylko z pozoru jest mur. Zawsze można go obejść, znaleźć w nim dziurę, ewentualnie podkopać się pod nim. :devil: :cool:


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#15 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 03 kwiecień 2019 - 18:35

Siema marudy :devil:

 

Wtrącę dwa grosze choć słomki używam zazwyczaj tylko w knajpach.

Pamiętacie zakaz używania żarówek? Wciąż można je kupić jako żarówki do specjalnego użytku! Pewnie ze słomkami będzie tak samo choć co wam stoi na przeszkodzie zakup 10 paczek na zapas? :devil:


  • 0

#16 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 19:24

co wam stoi na przeszkodzie zakup 10 paczek na zapas?

 

Każdy zapas ma to do siebie że prędzej albo później się kończy. :P

 

Testuję teraz wielorazowe silikonowe słomki, oraz metalowe z silikonowym ustnikiem. Zdają egzamin. Szklanych, dostępnych na Allegro się boję, bo czasami przez spastykę zagryzam zęby na rurce którą piję.

A testował ktoś może bambusowe rurki do picia? Czy nie zmieniają smaku napojów?


  • 0

I'm pickle Rick :devil: :cool:


#17 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 20:24

Bambusowe rurki do picia są bardzo dobre i nie zmieniają smaku napojów. Miałam okazje je przetestować i sobie chwalę. Są wielorazowego użytku, a do zestawu jest dołączony czyścik.


  • 0

#18 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 18:12

Dzięki za informację :)

Kupiłem właśnie na Allegro pudełko takich rurek, przetestuję je.


  • 1

I'm pickle Rick :devil: :cool:


#19 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 12:29

Jak tylko je przetestujesz, napisz co o nich myślisz.


  • 0

#20 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 21:10

Zalety:

Nie potrzebują ustnika tak jak rurki metalowe.

Nie zmieniają smaku napojów.

Nie odkształcają się i nie wyginają pod wpływem gorących napojów jak słomki plastikowe.

Nie obawiam się, że je rozgryzę, jak rurki szklane.

 

Wady:

Tylko jedna wada. Mają dość małą średnicę. Nadają się doskonale do kawy, herbaty, czy zimnych napjów, ale z bardziej gęstymi rzeczami jest problem. Dlatego do smoothie, jogurtu czy shake będę musiał używać innych rurek.


  • 1

I'm pickle Rick :devil: :cool:




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: słomki, mpd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych