Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Program proponujący słowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ogaruus

Ogaruus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
  • Skąd:Kraków

Napisano 11 grudzień 2018 - 10:23

Czy istnieje program lub rozszerzenie do Windowsa 10, lub Chrome'a, które po wpisaniu kilku pierwszych liter proponuje cały wyraz oraz "uczy się" najczęściej używanych słów przez użytkownika? Nie chodzi mi o klawiatury ekranowe typu click2speak.


  • 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 16 grudzień 2018 - 11:33

Myślałam,że już tylko ja korzystam z windowsa :)

Znalazłam coś takiego:

https://download.kom...crosoft-word-xp

Pisze, że podpowiada słowa.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 Ogaruus

Ogaruus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 grudzień 2018 - 11:43

Niestety link nie działa.


  • 0

#4 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 16 grudzień 2018 - 15:26

O ile dobrze pamiętam, Writer z Libre Office'a ma taką funkcję autouzupełniania wyrazu po paru literach. Ale czy proponuje następne wyrazy logicznie pasujące do poprzedniego - wątpię.


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#5 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 17 grudzień 2018 - 11:46

Niestety link nie działa.

 

Poprawiłam, mi działa powinno być już dobrze.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#6 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:21

Myślałam,że już tylko ja korzystam z windowsa :)
Znalazłam coś takiego:
https://download.kom...crosoft-word-xp
Pisze, że podpowiada słowa.


Kaska, dokladnie przeczytaj co linkujesz. Word XP został wycofany a w jego miejsce jest wsadzona wersja testowa 30-dniowa Word 2016.
  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#7 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 18 grudzień 2018 - 11:14

Kaska, dokładnie przeczytaj co linkujesz.

 

Czytałam opis tego linku. Trochę się właśnie dziwiłam bo XP już chyba nie istnieje. Kuba myślisz,że poza wersją testową istnieje taki program? Ja myślę,że nie,nie dla windowsa.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#8 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 22:18

Ta funkcja, o której jest wątek, to autouzupełnianie. Najczęściej ona występuje w programach typu edytor tekstu czy arkusz kalkulacyjny. Bardzo fajnie ta funkcja działa na telefonie przy pisaniu smsów, ale trzeba uważać na polskie znaki.
Zazwyczaj programy Microsoftu są dostępne w dwóch wersjach:
1. bezpłatnych (to przeglądarki określonych plików np. docx, ppsx) oraz wersje demonstracyjne czasowo, bądź w inny sposób ograniczone,
2. w pełni funkcjonalne, bez żadnych ograniczeń, ale płatne w zależności od licencji.

Nie spotkałem się z innymi rozwiązaniami z tej firmy ani z tym, by Microsoft za free udostępniał starszy soft. Natomiast na rynku są i inne alternatywne względem Microsoft Office pakiety biurowe wyposażone w tę funkcję. Dostępne są w wersjach free oraz płatnych. Kłopot tylko w tym, że nie są aż tak popularne i trzeba się przyzwyczaić do ich obsługi.

Poniżej link do różnych pakietów biurowych do pobrania, rozpakowania i uruchomienia (bez instalacji)
https://portableapps.com/apps/office
Chrome jak i inne przeglądarki internetowe mają.taką funkcję jak autouzupełnianie formularzy. Wystarczy ją tylko włączyć.


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#9 Ogaruus

Ogaruus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
  • Skąd:Kraków

Napisano 22 grudzień 2018 - 13:53

Dziękuję za odpowiedzi. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych