Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Odwołanie od orzeczenia

orzeczenie odwołanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 filip2010

filip2010

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 listopad 2018 - 13:44

Witam, jestem mamą 8 letniego Filipa w październiku stawaliśmy na komisję niestety nasze orzeczenie  zostało odrzucone. Oczywiście odwołałam się od decyzji i dostałam pismo że wszystkie dokumenty zostały przesłane do Wojewódzkiego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności stąd moje pytanie jak długo się czeka na decyzję z województwa i jak to dalej jest? Kolejna komisja ? 


  • 0

#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 17 listopad 2018 - 21:22

Dobrze, że się odwołałaś, bo to zawsze jest szansa na uzyskanie lepszego orzeczenia, niż się otrzymało w urzędzie niższej instancji. Już nie pamiętam ile się czeka na wezwanie, ale coś z miesiąc do półtora do komisji w województwie, bo wezwanie na komisję raczej na pewno dostaniecie.


  • 1

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#3 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 listopad 2018 - 22:50

dostałam pismo że wszystkie dokumenty zostały przesłane do Wojewódzkiego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności stąd moje pytanie jak długo się czeka na decyzję z województwa i jak to dalej jest? Kolejna komisja ? 

 

Najpierw zaznaczam, że nie jestem prawnikiem ani nie specjalizuję się w informacjach z zakresu orzekania o niepełnosprawności:

 

Zgodnie z Rozporządzeniem ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (tekst dostępny tutaj), a konkretnie zgodnie z paragrafem 16., po otrzymaniu odwołania Powiatowy Zespół ma 7 dni na przesłanie dokumentacji do zespołu Wojewódzkiego. W tym czasie może także sam cofnąć swoją decyzję, czyli uznać odwołanie. Wasze dokumenty zostały posłane do zespołu Wojewódzkiego.

 

Po otrzymaniu dokumentacji Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności ma czas na rozpatrzenie sprawy. W różnych źródłach urzędowych (np tutaj - klik) widziałam termin 30 dni na rozpatrzenie odwołania, który może ulec przedłużeniu z ważnych przyczyn - nie gwarantuję jednak, że termin ten jest taki sam w całej Polsce, chociaż chyba powinien być.

 

Jeśli WZOoN zechce wezwać Twoje dziecko na komisję i przeprowadzić badania - a tak zazwyczaj jest - musi zawiadomić Cię o planowanym terminie badania przez komisję co najmniej 7 dni przed terminem badania (§ 7. punkt 3. rozporządzenia).

 

Jeśli nie będziecie mogli się stawić w tym terminie, zastosowanie ma § 7. punkt 6: "W przypadku gdy niestawienie się [...] zostało usprawiedliwione ważnymi przyczynami lub zdarzeniami losowymi w terminie 14 dni od dnia posiedzenia, przewodniczący [...] wyznacza nowy termin rozpatrzenia sprawy. O powtórnym terminie zawiadamia się za zwrotnym poświadczeniem odbioru."

 

W przypadku niepomyślnej decyzji WZOoN przysługuje Ci odwołanie do sądu.


  • 2

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#4 filip2010

filip2010

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 listopad 2018 - 14:35

Właśnie dostałam wezwanie na komisje na 27.11 nie przypuszczałam że to będzie tak szybko. Ale ciesze się :-) Dziękuję za odpowiedzi.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orzeczenie, odwołanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych