Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Pieluchomajtki - zmiana przepisów od 1 lipca 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 szady

szady

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 18:43

1 lipca 2018 weszła w życie ustawa z 9 maja o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełno­spra­wno­ści, zgodnie z którą teraz to lekarz wystawiający zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne może zdecydować, jakie jest miesięczne zapotrzebowanie na pieluchomajtki, które zrefunduje NFZ. Czyli na refundację będzie można wykupić więcej niż dotychczasowe 90 sztuk. Dziś usłyszałem w aptece, że aby lekarz mógł wystawić takie zlecenie, potrzebny jest nowy kod na pieluchomajtki; dotychczasowy to P.101. Czy w związku z tym trzeba wnioskować do NFZ o nową 'kartę potwierdzenia uprawnienia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie'?


Użytkownik szady edytował ten post 02 sierpień 2018 - 18:44

  • 0

#2 tojaWiola

tojaWiola

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 21:39

Ja zmieniałam limit na worki do moczu. Na infolinii NFZ powiedziała pani że lekarz poz musi wypisać nowe zapotrzebowanie i z tym mam iść do nich to podbić i chyba będzie nowa karta. U mnie w mieście NFZ ma swoją siedzibę w budynku w którym jest pełno schodów do pokonania i żadnej windy. Więc poszedł do nich mąż ale nic nie załatwił bo była duża kolejka, ma iść jutro. Ani na infolinii ani w przychodni nic nie mówili o zmianie numeru, jutro się wszystko wyjaśni i dam znać.

Pozdrawiam Wiola 

 

 

Witam ponownie

Więc tak, żadne kody się nie zmieniają. Lekarz w przychodni wypisuje nowe zapotrzebowanie z nową ilością pieluch. Z tym papierkiem do NFZ, tam stara karta jest zamykana i drukowana nowa z nową ilością. I to tyle. Miałam jeszcze kartę zaopatrzenia na ortezy. Nie było żadnego problemu że tamte jeszcze nie miały trzech lat. Pani zapisała tylko numer orzeczenia, podbiła kartę i ortezy są już zamówione.

Miłego weekendu i pozdrawiam.

Wiola


Użytkownik tojaWiola edytował ten post 03 sierpień 2018 - 22:52

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych