Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Tatuaż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_SZYMEK_*

Gość_SZYMEK_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2007 - 21:38

mam pare tatuazy i coraz czesciej mysle o jeszcze jednym,oczywiscie trzeba to przemyslec
zeby potem nie bylo po co ja to robilem,na co mi to itp.tatuaze robi mi znajomy który czesciej przebywa w wiezieniu niz na wolnoscii czesto ludzie sie pytają w którym studiu robiłem. ja akurat robie sobie tatuaze które cos dla mnie znaczą i pi....ole kto cos sobie o tym mysli. :angry:
  • 0

#42 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 22:40

Zauważyłam ten temat teraz, i powiem tak, że zrobiłam sobie 1 tatuaż po smierci taty, był to impuls trafiony, miłe wspomnienie po nim, ciesze się ze go mam jest duży na plecach i sama go projektowałam.
dziś mija 6 dni od śmierci ukochanej mamy i chyba zaprojektuje sobie 2 tatuaż , pomysł padł
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.

#43 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 12:59

6 dni to przecież tak jak wczoraj :(
wspólczuję
  • 0

#44 waldik

waldik

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:46

ja nie mam tatuażu i wcale mnie nie ciągnie żebym go sobie zrobił :) :)
  • 0

#45 puntodivista

puntodivista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 07 lipiec 2007 - 13:32

z tatuażem jak z alkoholem..tolerancja dodatnia...masz jeden, chcesz jeszcze ;)
  • 0

Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...


#46 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 22 lipiec 2007 - 18:56

Ja osobiście bym sobie nie zrobiła tatuażu.Lubię zmiany a jak wiadomo tatuaż jest na całe życie.Bardziej preferowałabym malowidła henną na ciele.Jakoś te stałe obrazki na bardziej pasują mi do płci męskiej.Nie podobają mi się babcie z tatuażami.
Mój kuzyn robi tatuaze kumplom i fajnie mu to wychodzi
  • 0

#47 arens

arens

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 22 lipiec 2007 - 23:46

A tatuaze pernamentne?? bo coś takiego chyba istnieje i z czasem znika.

Pedro - permanentny to inaczej taki zwykły tatuaż, czyli "na zawsze".

Generalnie podpisuję się pod komentarzami Aberade dotyczącymi tatuaży "bio" (biotatuaże) lub "rocznych" czy czegokolwiek w tym rodzaju.

Henną lub innym barwnikiem można sobie namalować cokolwiek, na jakiś czas - wtedy ma sie 100% gwarancji, że to zejdzie (razem z naskórkiem, bo jest namalowane).

Tatuaż polegający na wprowadzaniu barwnika wgłąb skóry zasadniczo jest permanentny zawsze, czyli nie zniknie. Barwnik wprowadza się głęboko, do skóry właściwej, oczywiście organizm stara się ten barwnik z siebie "wydalić" (mówiąc w uproszczeniu), bo to jest coś obcego. Żeby temu zapobiec stosuje się barwniki o takiej strukturze molekularnej (w wielkim uproszczeniu są to po prostu "duże" cząsteczki), żeby obniżyć szybość dyfundowania (czyli tego automatycznego "wydalania" barwnika). Obniżyć - bo zastopować całkowicie się nie da oczywiście. Z tego powodu tatuaże się lekko "rozpływają" i "rozjeżdżają" z biegiem lat, ale dzieje się to wolno i przy odpowiednich wzorach chyba nie jest problemem (nie mówię tu o sytuacjach gdy nagle ktoś mocno utyje i tatuaż jest wtedy oczywiście rozciągnięty ;)).

Takie tatuaże można usuwać, ale to kosztowne i skomplikowane, poza tym jeśli są to tatuaże kolorowe, to czasem wręcz niemożliwe (chyba że przez ingerencję chirurga).

A te tak zwane tatuaże "biologiczne" są (powinny być, z założenia) wprowadzane nie tak głęboko jak permanentne - wtedy skóra się ich w miarę szybko pozbywa. Ale to złudzenie, bo tak jak pisała Aberade - dzieje się to stopniowo, wszystko zaczyna brzydko wyglądać, a część tatuażu najczęściej nie znika nigdy (bo tatuator nie jest w stanie wykonać wszystkich nakłuć odpowiednio płytko). I potem jest problem, wtedy albo chodzi się z takimi koszmarnymi "zaciekami", albo idzie się do plastyka albo (i chyba najczęściej, z tego co słyszałem) - idzie się na ratunek do zdolnego tatuatora, który w tym miejscu wkomponuje jakiś permanentny tatuaż.

p.s. sam nie mam tatuażu ale podobają mi się niektóre tatuaże w niektórych miejscach u niektórych kobiet ;)
  • 0

#48 andzia12

andzia12

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 postów
  • Skąd:Śląsk

Napisano 17 wrzesień 2007 - 09:58

Ja bym na ramieniu bym się zrobiła taki mały tatuaż ale to boli auu...
  • 0
Sprzedam rower trzykołowy

#49 pio77gor

pio77gor

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 17 wrzesień 2007 - 10:55

apropo tatuażów, miałem mieć robiony kolorowy na ramieniu, ale że kumpel nie miał akurat kolorowych tuszy to nie zrobił
nie żałuje ;)
  • 0

#50 zjjantar

zjjantar

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 11 październik 2007 - 09:39

[quote name='Amelia28]Sama zaczeła gorąco namawiać mnie' date=' żebym też sobie coś takiego zrobiła.[/quote']
Moim zdaniem nie trzeba gorąco namawiać do czegoś co samo w sobie jest mądre i uzasadnione. Czy w tym przypadku tak jest, miałbym poważne wątpliwości. Czasami takie namawianie koleżanki czy też kolegi to nic innego jak podświadoma potrzeba potwierdzenia że samemu zrobiło się słusznie.

[quote=Amelia28]Jeszcze chwila i naprawde by mnie do tego namówiła, w sumie to cały czas się nad tym zastanawiam (E) Powstrzymuje mnie tylko jeden dylemat.
W zasadzie kobiety, mężczyźni pewnie też decydują się na tatuaż po to, aby się wyróżnić, stać orginalnym, innym, wybić z tłumu.[/quote]
Dla mnie dylematem była by moja własna osoba. Odpowiedziałbym sobie na pytanie: Co chcę osiągnąć poprzez ten tatuaż? Kim chcę być? Sobą czy też powieleniem zdania innych? Droga Pani, kobieta jest i tak piękną istotą i wcale jej nie potrzeba ozdobników typu tatuaż. Nawet polemizował bym, czy to jest ozdobnik.
Co do wyróżniania, oryginalności, wybiciu z tłumu – o tak do tego to jest potrzebne tym ( moim zdaniem ), którzy są niedowartościowani, nie mają nic innego do zaproponowania sobie i innym jak tatuaż i nie tylko. Stąd mamy te dziwaczne fryzury, jakby piorun w nie strzelił nie wspominając o farbowaniu i innych. Ale czy to jest oryginalne? Bynajmniej.

[quote name='Amelia28]A co wy o tym myślicie? Czy tatuaż to nadal coś orginalnego?? Czy wręcz przeciwnie' date=' kolejny pęd owiec :?[/quote']
Ja odpowiem tak. Ma Pani dwie bramy: szerszą i wąską. W ciągu godziny przez którą przejdzie więcej ludzi? Jak Pani sądzi. Myślę że w każdym aspekcie życia trzeba mieć własne zdanie nie dyktowane poglądami innych. To ja się liczę, to mnie zmiana ma dotyczyć, to ja mam się w tym dobrze czuć. A że ktoś ma tatuaże, czub na głowie, kolczyki w nosie, gołe brzuchy i Bóg jeden wie co jeszcze to inny temat.
Pozdrawiam serdecznie.
  • 0
" Człowiek jest tylko człowiekiem gdy żyje dla Człowieka"


#51 puntodivista

puntodivista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 14 listopad 2007 - 22:16

[quote name='zjjantar]Nawet polemizował bym' date=' czy to jest ozdobnik.[/quote']
Każdy ma swoją definicję ozdoby czy ozdobnika. O gustach się nie dyskutuje :)
[quote name='zjjantar]Co do wyróżniania' date=' oryginalności, wybiciu z tłumu – o tak do tego to jest potrzebne tym ( moim zdaniem ), którzy są niedowartościowani,[/quote']
Duży procent ludzi posiadających tatuaże czy kolczyki tego po prostu nie eksponuje, więc nie służy to podkreśleniu swojej oryginalności czy wybiciu się z tłumu.

A co do namawiania..chyba to musi być decyzja indywidualna i przemyślana.

A w ogóle to każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym, więc nie powinno się dążyć do tego żebyśmy wszyscy byli podobni. Każdy podejmuje swoje decyzje i ponosi ich konsekwencje [za zwyczaj :P ], także to, czy nosi pięć tatuaży i piętnaście kolczyków to tylko i wyłącznie jego sprawa.

Tyle :cool:

Love and Peace :rolleyes:
  • 0

Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...


#52 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 22 czerwiec 2008 - 20:48

zgadzam sie w 100%.
moich dziar nie widać, no chyba, że ktoś się wpatruje to zobaczy tu i tam...
planuję trzeci, też w miejscu mało widocznym.
lubię obrazki to sobie je robię i już
podobnie z kolczykami
  • 0

#53 Gość_SZYMEK_*

Gość_SZYMEK_*
  • Gość

Napisano 22 czerwiec 2008 - 21:03

pokazesz ;)
  • 0

#54 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 24 lipiec 2008 - 16:53

pokazę na mejla ;)
  • 0

#55 zjjantar

zjjantar

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 14:13

Witam
Uroda i piękno człowieka nie zawiera się w udziwnieniach graficznych na ciele. Tym bardziej, jak tatuaż umieszczony jest w miejscu niewidocznym. A skoro ma słuzyć osobie która go nosi, to jaki cel ma zachwalanie tego na forum, jak nie reklamowanie czegoś, co ma wartość tylko dla osoby wytatuowanej?
  • 0
" Człowiek jest tylko człowiekiem gdy żyje dla Człowieka"


#56 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 09:29

Ja tez mysle sobie zrobic tautaz na szyji bo to fajnie wyglada :P moze wam sie to nie podobac ale to nie wam sie ma sie ma podobac tylko mnie wiec robie to co chce i kiedy chce i czy bede zalowac to moja brocha :) ale licze na wasze opinie o tatuazu na szyi
  • 0

#57 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 11 marzec 2011 - 11:09

Witam. Czy macie tatuaże ?? Czy chcielibyście mieć tatuaż ?? Jaka była reakcja waszych znajomych rodziny przełożonych. Wypowiadajcie się ...
  • 0

#58 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 11 marzec 2011 - 12:04

Podpięła bym ten temat tutaj:
http://www.ipon.pl/f...ighlight=tatuaż
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#59 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 11 marzec 2011 - 13:02

Wpisałem w wyszukiwarkę słowo Tatuaż ale niestety nic nie znalazła dlatego też założyłem nowy wątek. Proszę o wypowiedzi ... 
Ja planuję sobie zrobić tatuaż na lewym ramieniu "per aspera ad astra" przez ciernie do gwiazd mam nadzieję, że mój pracodawca nie będzie miał nic przeciwko
  • 0

#60 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 11 marzec 2011 - 17:36

Ja w tym roku będę robił ...
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych