Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Protest Niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co sądzisz o porozumieniu podpisanym niedawno? (15 użytkowników oddało głos)

Czy Piotr Pawłowski zrobił dobrze podpisując porozumienie z rządem?

  1. Tak (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Głosowano Nie (15 głosów [100.00%])

    Procent z głosów: 100.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 19:45

Ciekawi mnie Wasze zdanie temat ostatnich wydarzeń związanych z protestem niepełnosprawnych.

Przed weekendem, gdy Adrian odwiedził protestujących, na FB zapanowała euforia. Nieliczni rozsądni którzy spostrzegli że to działanie pod publiczkę, PR polityczny, zostali zakrzyczani.

Po weekendzie, polały się kubły zimnej wody, najpierw ze strony Rafalskiej, potem ze strony premiera.

A co sądzicie o tym dzisiaj? Swoje zdanie można też wyrazić głosując w ankiecie.


  • 3

#2 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 10:00

Zaliczam się do grona tych, którzy jak słusznie zauważyłeś, w weekend zostali odsądzeni od czci i wiary :-D. Przerażające jest to, jak to, jak ludzie dają się zmanipulować przez media prorządowe i jak znikoma jest wiedza na temat podstaw funkcjonowania państwa oraz tego, jakie uprawnienia mają osoby pełniące najważniejsze funkcje w kraju.

Nie będę się wypowiadać dosadnie, ale euforia po odwiedzeniu protestujących przez prezydenta, mnie jednocześnie przeraziła i rozśmieszyła. Prezydent Rzeczypospolitej nie rządzi wydając dekrety! Zatem obiecywać to on może. Może też przedstawić sejmowi projekt ustawy, a co zrobią posłowie, należący w większości do PiS? No właśnie...

Ręce mi opadły, gdy czytałam tłumaczenia pani  Moniki Zimy-Parjaszewskiej z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To było po prostu żenujące. Kobieta od lat pracująca na rzecz niepełnosprawnych, nie wiedziała na jakie spotkanie idzie i co podpisuje? Żenujące.

Natomiast zachowanie Pawłowskiego mnie nie dziwi. Zawsze brata się z władzą bez względu na to do jakiej opcji ona w danym momencie zależy. Prędzej, czy później takie zachowanie odbije mu się czkawką.

Proszę nie płaczcie nad brakiem solidarności w środowisku ON. Jesteśmy różni: mamy różne stopnie i rodzaje niepełnosprawności, różne doświadczenia osobiste, różne wykształcenie, a co za tym horyzonty myślowe. I to jest ok. Nigdy nie wczuję się w pełni w sytuację człowieka niewidomego, czy przykutego do łóżka, czy poruszającego się na wózku. Co nie wyklucza faktu, że zrozumiem ich potrzeby.

Co do samego programu. Podobno zawiera on m.in. postulat o dostępności budynków do potrzeb ON. Ludzie, przecież od kilkunastu lat obowiązuje ustawa, na mocy której nowo budowane obiekty oraz te, które są remontowane muszą być dostępne dla niepełnosprawnych. Budynek, w którym pracuję, oddany w 2002 roku jest w 100%  dostosowany. Tak samo wyremontowany, a w zasadzie postawiony na nowo dworzec w Katowicach. W budynku Uniwersytetu Ekonomicznym, w którym studiuję, wybudowanym chyba na przełomie lat 70/80 XX w. są nowe windy. Widuję na 3 piętrze dziewczynę na wózku, więc sobie radzi. Toalety też są ok. Zatem to kolejne pijarowskie wow, miłościwie nam panujących.

Zanim, niektórzy z Was zaczną gloryfikować PiS, proszę przełączcie swoje umysły na tryb "samodzielne myślenie" :-). Wiem, że bardzo wierzycie mediom, dziennikarzom oraz politykom. Wolno Wam. Tak samo, jak wolno Wam mieć swoje zdanie i opinie.


  • 8

#3 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 10:21

Monia74, bo ten numer z prezydentem, to stara jak świat zagrywka pod tytułem "Dobry car i źli bojarzy".
Zakładam że teraz scenariusz będzie taki, że skoro rząd dostał podpis na swoim świstku od Zimy-Parjaszewskiej i Pawłowicza, to teraz w TVPis zacznie się przedstawianie protestujących w sejmie jako rozłamowej mniejszości działającej wbrew ogółowi niepełnosprawnych.
  • 6

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 kwiecień 2018 - 10:22

Wypowiem się krótko, bo ten temat to rzeka dosłownie. Protest jest potrzebny, postulaty nie są wygórowane, po prostu czasami tak trzeba. Nie wystarczy się identyfikować, ale trzeba też powiedzieć, co jest nie tak i co wymaga zmian. Mają taką potrzebę to niech protestują. Nie oni pierwsi i nie ostatni. Najbardziej irytuje mnie w tym wszystkim fakt, że na protestach przybywają, coraz to nowe, zupełnie nie związane z tym środowiskiem osoby, takie jakby chociaż Pani M. Kijowski. Pasożytniczy tryb istniał od zawsze wykorzystując, każdą nadarzającą się okazję, ale teraz przybrał naprawdę paskudną postać. Nie odpuści żadnego marszu, protestu, czy ulicy. Zdecydowanie, co niektórzy mają za dużo czasu wolnego i marnują się (czysta ironia). Mało tego, pracownicy ZUS grożą strajkiem:

http://wyborcza.pl/7...eRedirects=true

 

Tak to właśnie okazja, czyni złodzieja!!!!

 

P.s. Prezydent jako głowa państwa ma prawo zająć swoje stanowisko. Jego poprzednik schował się, jak tchórz i nie umiał, choćby wyjść na przeciw. Warto mieć swoje zdanie w każdej sprawie. Same dekrety to tylko narzędzia, zaś postawa to, coś zupełnie odrębnego. Ażeby było jasne nikogo tutaj nie gloryfikuję, widzę jedynie wyraźną różnicę.


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Gość_VANPELIS_*

Gość_VANPELIS_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2018 - 11:28

Zanim, niektórzy z Was zaczną gloryfikować PiS, proszę przełączcie swoje umysły na tryb "samodzielne myślenie" :-). Wiem, że bardzo wierzycie mediom, dziennikarzom oraz politykom. Wolno Wam. Tak samo, jak wolno Wam mieć swoje zdanie i opinie.

 

Nie zaliczam się do grona gloryfikujących ani jednej ani drugiej strony, ani też środka czy boku jakiego. Jestem wolny - w słowie i myśli , ale... Przypomnijmy sobie protest za panowania D-67 - co mówił , jak ferajna podeszła do problemu jak i sam Bronisław wielki? Dzisiaj mają już projekty Ustawy tylko brak władzy ich blokuje  :hehe: Należy zauważyć, że problem naszego istnienia w przestrzeni publicznej od lat był zaniedbywany  a czasowe zrywy do godności istnienia były tłamszone kosmetycznym zrozumieniem. Nie należy wobec tego wymagać, że właśnie teraz w ciągu dni, miesiąca ma się polepszyć  bo taki mamy kaprys godności. Od kiedy wcisnęły się pomiędzy Matki protestujące panie ze śmiesznej Madery owe Matki zaczęły być sterowane. Od kiedy pod Sejmem pojawili się etatowi zadymiarze i ów pierwszy nierób RP, protest w sprawie słusznej stał się kolejną potupajką  :devil: Bo tak trzeba iść przeciw władzy dla władzy  :devil: Od zawsze były media ich i ich , ale każdy wolny człowiek ma prawo wyboru i plucie tu na obecne media sprzyjające władzy uważam za bezmyślny hejt. Tak samo jak nazywanie Prezydenta Adrianem  :s 

Mając na względzie Wasze wypowiedzi anty rządowe zapytam: Wszystko pójdzie po myśli i zamiarze protestujących , Rząd znajdzie kasę i spełni wszystkie postulaty a wówczas weźmiecie ową kasę od tego Rządu :s :hehe:

Moniu , instruując potencjalnego odbiorce czytającego Twój tekst, by włączył myślenie na tryb samodzielny jest dalekim nietaktem, ale w końcu kto chce posłucha Twojej rady bądź powie...


Użytkownik VANPELIS edytował ten post 26 kwiecień 2018 - 11:30

  • 0

#6 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 12:03

Moniu , instruując potencjalnego odbiorce czytającego Twój tekst, by włączył myślenie na tryb samodzielny jest dalekim nietaktem, ale w końcu kto chce posłucha Twojej rady bądź powie...

Vanpelis, może dla odmiany warto mieć dystans i wiedzieć, czym jest ironia? Ale jeśli Cię moje sformułowanie uraziło, to przepraszam.

Z racji pracy, zainteresowań wiem, jak działają media. Jest w nich wszystko prócz obiektywizmu, a i rzetelności w nich coraz mniej. Wiem też, że są ludzie, którzy media traktują, jak wyrocznię: "bo w telewizji mówili, to tak musi być" :-).


  • 3

#7 Gość_VANPELIS_*

Gość_VANPELIS_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2018 - 14:46

Moniu ,

Daleki jestem od gniewalstwa niemniej uważam , że jeśli się ironizuje należy to zaznaczyć bo różne są gatunki ludzkie :P Pozwalam sobie stwierdzić , że w Twoich wypowiedziach tam i tu nasuwa się jakby twierdzenie , że wiesz znacznie więcej od przeciętnego kulawego. Nie, wcale nie myślę , że to możliwe bo niby dlaczego? Zgadza się , że możesz w pewnych kwestiach wiedzę mieć większą, ale afiszowanie się nią i podkreślanie jej, jest jakby mało eleganckie. Myślę , że gdybym zdołał przejść sito kwalifikacyjne na któryś Sabat zapewne mielibyśmy sposobność do rozmowy , ale jak to z testami bywa - nie zawsze odzwierciedlają wnętrze człowieka. Reasumując miedzy nami nic nie było... :D Kłaniam się.


  • 0

#8 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 26 kwiecień 2018 - 15:26

Wszystkie osoby które reprezentowały po przez konkretne instytucje niepełnosprawnych podpisując porozumienie się sprzedały.Za 130 parę złotych podwyższenia renty socjalnej. Wypieli się na niepełnosprawnych i rodziców a teraz oświadczenia spisują na kolanie i powołują się na "pomroczność jasną".
Prawie 40 lat żyję na tym świecie a Oni nadal aktywizują niepełnosprawnych i walczyć z barierami architektonicznymi jak z wiatrakami bo to wszystko ładnie brzmi na papierze. Zlikwidujemy Ci schody do banku ale i tak tam nie wjedziesz bo nie będziesz miał po co :)

Niepełnosprawny p. Piotr Pawłowski posługuje się długopisem sprawniej niż Zorro szpadą :D

 


Użytkownik sucherro edytował ten post 26 kwiecień 2018 - 16:59

  • 5

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#9 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2018 - 17:00

Zlikwidujemy Ci schody do banku ale i tak tam nie wjedziesz bo nie będziesz miał po co

 

Przemku, ale chyba nie jest aż do końca źle, żeby tyle kasy na ten program dawać. Jest program 500+, ale przecież tego programu nie ruszą, bo idą wybory. Wyprawka 300 zł, nie wiem po co, wszystko to chwyt wyborczy.  Pana K nie ma teraz. Opozycja teraz taka hojna ale byli 8 lat u wladzy


  • -4

#10 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 17:37

Opozycja teraz taka hojna ale byli 8 lat u wladzy


Tommy, ale to pewna pani z partii obecnie rządzącej, gdy była jeszcze premierem, głośno orzekła że "pieniędzy starczy na wszystko, wystarczy tylko nie kraść". Wychodzi na to że albo minęła się z prawdą, albo coś jest na rzeczy ze znikającą kasą.
  • 3

#11 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 07:51

Mnie rozbawił ten news: http://www.polsatnew...-sie-podzielic/
Obecne wypowiedzi Zimy-Parjaszewskiej można streścić jednym zdaniem: "podpisałam, ale nie wiedziałam co podpisuję".
 
Kluczowym zdaniem w powyższym newsie jest:

Dr Monika Zima-Parjaszewska prezes Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) 7 czerwca 2017 roku odebrała z rąk minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej powołanie do Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

 
Teraz już wiemy po co ona była Rafalskiej potrzebna :) Zima-Parjaszewska też to chyba zrozumiała, ale dopiero po fakcie. :devil:
Natomiast postawy Pawłowicza nawet nie chce mi się komentować.
 
 

Nie będę się wypowiadać dosadnie, ale euforia po odwiedzeniu protestujących przez prezydenta, mnie jednocześnie przeraziła i rozśmieszyła. Prezydent Rzeczypospolitej nie rządzi wydając dekrety! Zatem obiecywać to on może. Może też przedstawić sejmowi projekt ustawy, a co zrobią posłowie, należący w większości do PiS? No właśnie...

 

Monia74, przecież istnieją ludzie którzy łykną każdy nonsens jak pelikany. Dzięki takim osobom dobrze żyją ci którzy sprzedają garnki po 3 tysiące złotych, używane szpachlowane samochody którymi "stary Niemiec jeździł tylko do kościoła w niedzielę", a także populiści tacy jak obecnie rządząca partia. Ich docelowa grupa odbiorców jest taka sama.

I to tłumaczy ekstazę w jaką popadli niektórzy po wizycie Adriana. Sam Adrian, mógł obiecywać co tylko zechciał, świadomy że nie ma władzy ustawodawczej ani wykonawczej. No ale przynajmniej poprawił kilku osobom humor na jakiś czas.


  • 1

#12 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 09:12

Pawłowski sie juz wykazal podczas konfrontacji z JKM. On podpisze wszystko i wszystkim, byle sie nie narazic na odlaczenie od koryta.

 

Przemek oni sie nie sprzedali za 130 pare zl. Oni ON sprzedali za tyle, a sie sprzedali za wieksze pieniazki, jestem o tym przekonana. Nie ma tez co sie czarowac....500 zl dodatku w zyciu by te babeczki nie ugraly, chocby tam i miesiac siedzialy w tym sejmie. 

 

O likwidacji barier ladnie sie mowi w telewizji, a przecietny Kowalski nie ma bladego pojecia, ze taki wymog juz jest od dawna i zadna to nowosc. 

 

Wszystkie partie opozycji robia sobie teraz PR i wybijaja sie na naszych plecach. Maja nadzieje, ze cos tym ugraja w przyszlych wyborach. NIKT NIC dla nas nie zrobi, bo wybieramy ciagle te same partie, te sam mordy. Ci wszyscy politycy byli juz w kazdej mozliwej partii. Zmieniaja ugrupowania w zaleznosci od potrzeb. 

 

Tak na koniec powiem Wam jeszcze cos. Przyszle wybory tez wygra PiS. Nie dlatego, ze to super partia. Dlatego, ze wiekszosc tych, ktorzy teraz klapia dziobami, chodza na czarne protesty, pluja na monitorki, pobiera 500+. Krzycza o wolnych waginach, a co miesiac i tak czy sie stoi, czy sie lezy, pincet sie nalezy. Ja absolutnie tego programu nie neguje, bo uwazam, ze to jedna z lepszych rzeczy jakie wprowadzil PiS. Zarowno dla rodzin, jak i dla swojego PRu. Zrobili to po mistrzowsku. 

Monia piszac o wlaczeniu mylenia sugerujesz, ze wyborcy PiS nie mysla :). Wychodzi na to, ze tylko osoby o Twoich pogladach sa myslacy. Pamietaj, ze Twoja prawda nie jest prawda objawiona. Ludzie wybrali PiS z roznych powodow. Nie tylko dlatgo, ze to partia wspierajaca KK. Nie tylko "ciemnota wierzaca w zabobony" glosowala na PiS. 


Użytkownik Lilith edytował ten post 27 kwiecień 2018 - 09:18

  • 3

#13 Gość_VANPELIS_*

Gość_VANPELIS_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2018 - 09:40

...nnnnnasze zdrowie w ich dzioby Lilith :hehe: Jesteś rewelka :)


  • 1

#14 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 kwiecień 2018 - 11:06

Zarzuca się w tym wątku brak samodzielnego myślenia to teraz pomyślę samodzielnie. Władza, religia i wyznanie to bardzo śliskie tematy, zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy. Tak było wtedy, tak będzie teraz i potem podobnie. Nic się nie zmieni. Stały trend. U władzy zmienią się tylko partyjne barwy, a dzioby i tak zostaną te same. Atakowanie kogoś tylko dlatego, że ma odmienne zdanie - mówiąc najdelikatniej - jest mało eleganckie, ale po ludzku jestem wstanie zrozumieć emocje temu towarzyszące. Ja zawsze myślę po swojemu i nie trzeba mnie tego uczyć u podstaw. Szczególnie nie przystoi to w tym miejscu, gdzie często i na jednym z mediów społecznościowych promuje się hasła: integracji, przyjaźni, otwartości i tolerancji. A skoro tak to bądźmy konsekwentni w swoich zamiarach, zamysłach i pomysłach. Bo, rzeczywiście nieładnie jest w jednym miejscu mówić o tolerancji, a już w drugim - dotyczącym tej samej grupy - "wytykać" brak samodzielnego myślenia, czy wiedzy i łapania się, jak lep na muchy, a gdzie indziej pelikany. Myślenie to proces, który trwa w czasie i nie jest "przyciskiem od pralki automatycznej" :) Bardzo proszę szanujmy się wzajemnie, bo nic to nie kosztuje.

Zaznaczam, w tym momencie bardzo wyraźnie, że się nie gniewam, nie mam za złe, tylko zawsze mogłoby być lepiej. A wyszło, jak zwykle. Jestem zdania, że słowo pisane zostanie, a ludzie umieją czytać i wnioski też potrafią wyciągać.

Bądźmy też obiektywni - Marta masz rację i Ci ją przyznaje publicznie :) W tym momencie, nie chodzi tutaj o bycie tak zwanym "pisiorem". Wiele czynników wpłynęło na takie, a nie inne decyzje. Po prostu opozycja ułatwia taki wybór, bo praktycznie jej nie ma - ani programowo, ani tym bardziej twarzowo. Tylko się biją, jak w piaskownicy i zmieniają jedynie swoich liderów. Dziękuje za uwagę.

 

P.s. Tak było wtedy (rok 2014):

Tak jest teraz (rok 2018) :

http://www.se.pl/wia...ch_1051686.html

 

Wystarczyłoby, może tak? - dla kontrastu i do przemyślenia:


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#15 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2018 - 11:19

Moro naucz się czytać ze zrozumieniem i dopiero odpisuj na posty. Taka mała dygresja. Jeśli na naszym profilu fb, piszemy o tolerancji do różnych zdań na forum, to niech to będzie na serio a nie na pokaz.
  • -1

#16 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 12:57

Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili :D .

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Wyraziłam swoje zdanie, mam do tego prawo.

Nikogo personalnie nie atakując, a mnie się dostało. No cóż, przyjmuję to z godnością.

Nie zamierzam cofać słów, ani czołobitnie przepraszać, tych którzy powołując się na tolerancję, sami jej nie okazują.

Nie zamierzam też przepraszać za swoją wiedzę i światopogląd.

Nie wiem wszystkiego i jestem tego świadoma, lecz staram się wciąż rozwijać.

To, co napisałam w poście było poparte słowem pisanym, które ponoć zostaje, na innych mediach społecznościowych.


  • 3

#17 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2018 - 13:34

Wyraziłam swoje zdanie, mam do tego prawo.

 

Oczywiście, że każdy ma prawo do swoich poglądów. Tylko wytłumacz mi jak to jest, że jeden pisze swoje zdanie na temat polityki, wiary itp. i jest widziany jako dziwak. W najlepszym razie jest zasypany gradem piorunów a inny jawnie pisze na kogoś dość ostre słowa, obraża, jedzie po bandzie i nic, jest super. Widzę, że od kilku lat taka sytuacja na forum występuje.


  • -2

#18 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 13:42

Moro naucz się czytać ze zrozumieniem i dopiero odpisuj na posty. Taka mała dygresja. Jeśli na naszym profilu fb, piszemy o tolerancji do różnych zdań na forum, to niech to będzie na serio a nie na pokaz.

Wygląda na to że masz dość osobliwą definicję słowa "tolerancja" według której ktoś kto nie zgadza się z Tobą jest nietolerancyjny. Zatem wg Ciebie gdy wspomniałem słowa byłej premier, należącej do partii której zwolennikiem jesteś, czyni mnie automatycznie nietolerancyjnym, gdy tylko ta wypowiedź jest nie po Twojej myśli.

Wróćmy jednak do głównego tematu. Pis wpadł w tej sprawie w dołek który sam wykopał. Pompując rozdawnictwo, chwaląc się rzekomo dobrą sutuacją budżetową, wpędził się w sytuację w której z żądaniami pomocy występować będą coraz to różne grupy społeczne.

Użytkownik moro edytował ten post 27 kwiecień 2018 - 13:56

  • 3

#19 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2018 - 13:58

, należącej do partii której zwolennikiem jesteś

 

Nigdzie nie napisałem, ze jestem za tą partią


  • 0

#20 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 14:04

Tolerancja to naduzywane slowo w dzisiejszych czasach. To, ze ktos jest tolerancyjny nie znaczy, ze musi sie zgadzac z czyimis pogladami/zachowaniem itd......to oznaczy tylko, ze to akceptuje/toleruje i nie robi obory wyzywajac i obrazajac innych za ich poglady. 


  • 3


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych