Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

MPD w mieście 10tys mieszkańców

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 MartaSobczak

MartaSobczak

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 15:04

Witam mam MPD - postac diplegia spastyczna.Mieszkam w mieście 10tys mieszkańców
Czy dla osoby z miasta 10tys mieszkańców jest możliwe studiowanie w dużym mieście? (Szczecin)
Jakieś porady? Pomoc?
Ukończyłam szkołę miejską.

25 km ode mnie jest Gorzów Wlkp
Jako , że mam problemy z równowagą poruszam się z rodzicami , a nie sama
Uposledzona równowaga...Praktycznie nie wychodze sama z domu
Poruszam się przy chodziku , ale tempo moich ruchow pozostawia wiele do życzenia
Chodzenie na krótkie dystanse sprawia mi ból.Mam napięte nogi.
Pomocy.

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 13 styczeń 2018 - 18:54
połączono ze sobą posty.

• 0

#2 Monia74

Monia74

Gawędziarz

• Moderator
  • 1064 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 18:59

Musisz rozpoznać teren, czyli sprawdzić, co oferuje uczelnia dla studentów niepełnosprawnych. Czy w ramach studiów możesz ubiegać się o pomoc asystenta, jakie są warunki w akademiku, na jaką dodatkową pomoc materialną możesz liczyć, itp. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Startujesz w dorosłość, więc musisz być w miarę samodzielna, przede wszystkim mentalnie. Internet masz, więc namiar na uczelnię znajdziesz. Potem telefon w łapkę i do dzieła :-).
Co do mobilności. Dobrze jest poruszać się o własnych siłach, ale jeśli nie dajesz rady, to zastanowiłabym się na Twoim miejscu nad wózkiem elektrycznym bądź skuterem. Dzięki tym wehikułom zyskasz większą mobilność i niezależność.
Dofinansowanie na studia, jak i chyba sprzęt, pozyskasz z PFRON-u.
Sporo wyzwań przed Tobą, ale jeśli Ci zależy i jesteś zdeterminowana, to dasz radę!
Powodzenia Ci życzy starsza koleżanka, która w tej chwili jest w trakcie kolejnych studiów podyplomowych :-). Trzymam kciuki!

• 2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych