Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jaki rodzaje świadczeń dla osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności?

świadczenia zus umiarkowany stopień rodzaj

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ketjow3

Ketjow3

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Skąd:Zabrze

Napisano 27 listopad 2017 - 10:38

Witam, jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, choruję psychicznie, zachorowałem podczas nauki w Liceum. Obecnie mam zasiłek pielęgnacyjny oraz rentę socjalną na czas określony. I mam pytanie jakie świadczenia osoba z niepełnosprawnością może otrzymać od ZUS'U albo MOPR'U? Ile ich jest i o jakie warto się starać?


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 listopad 2017 - 14:27

Witam, jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, choruję psychicznie, zachorowałem podczas nauki w Liceum. Obecnie mam zasiłek pielęgnacyjny oraz rentę socjalną na czas określony. I mam pytanie jakie świadczenia osoba z niepełnosprawnością może otrzymać od ZUS'U albo MOPR'U? Ile ich jest i o jakie warto się starać?

 

Witaj na forum :)

ZUS nie jest hojną instytucją, więc oprócz renty socjalnej nie licz na nic więcej. Większość z Nas ma renty socjalne i dodatkowo pracuje, by się jakoś utrzymać. Niestety przykro mi to pisać, ale nie ma lekko. Natomiast o świadczeniach przyznawanych z MOPS-u możesz poczytać tutaj:

http://www.niepelnos...l/ledge/x/51501

W tej instytucji masz większe szanse na pomoc, ale brane pod uwagę jest najczęściej kryterium dochodowe. Mimo wszystko warto spróbować.

Pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Ketjow3

Ketjow3

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Skąd:Zabrze

Napisano 27 listopad 2017 - 20:49

Dziękuje bardzo za odpowiedź, od środy zaczynam kurs na ochroniarza i mam nadzieje dostać po nim pracę, która pozwoli mi się utrzymać samemu bez pomocy rodziców. Obecnie jestem zapisany do programu pomagającego znaleźć pracę osobom niepełnosprawnym i polecam tego typu pomoc każdej osobie z niepełnosprawnością. Warto.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: świadczenia, zus, umiarkowany, stopień, rodzaj

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych