Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak odzyskać rachunki od fizjoterapeuty?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:49

Jestem osobą niepełnosprawną. Jakiś czas temu przyjeżdżał do mnie fizjoterapeuta(wizyty domowe)
Zachowywał się wulgarnie i agresywnie, więc podziękowałam mu za współpracę. Do dziś (pół roku!), nie oddał mi rachunków. W sierpniu, owszem, przekazał swojemu koledze, który u mnie pracuje, rachunek zaniżony o połowę. Oddałam go, więc do korekty, do dziś, nie otrzymałam NIC. Podejrzewam, że on nawet nie ma działalności gospodarczej, gdyż na wcześniejszych rachunkach podpisywała się jego dziewczyna (ona ma jednoosobową działalność).
Co mogę zrobić?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki...

O zachowaniu tego pana napisałam na blogu, zainteresowanych zapraszam na PW.

 

Link do bloga został usunięty. Niezgodne z regulaminem forum punkt 10b. Proszę zapoznać się z regulaminem: 

https://www.ipon.pl/regulamin_serwisu

Moderator


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 16 listopad 2017 - 10:46
usunięcie aktywnego linku.

  • 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 16 listopad 2017 - 10:35

Wątpię żeby chciał cię oszukać, bo wtedy spalił by się jako fizjoterapeuta. Może nie ma kasy fiskalnej w gabinecie (nie ma obowiązku mieć). Nie wystarczy ,zadzwonić,zapytać... Póki co to ty idziesz z nim w konflikt i jak się wkurzy to tym bardziej ci tego nie wyjaśni.

Offtopic-Na forum nie podajemy linków do blogów,tym bardziej nieuzasadnionych linków bo opisałaś już wszystko w poście.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 10:49

Przepraszam za link. Opisałam w nim zachowanie tego pana(konkretnie) i za co został wywalony. Napisałam też dlaczego telefony nic nie dają. 

Owszem, uważam że to złośliwość(na blogu opisałam inne jego wyskoki). Konflikt? Stworzył go ten człowiek jakieś 7 m-cy temu. 


  • 0

#4 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 16 listopad 2017 - 17:29

 Konflikt? Stworzył go ten człowiek jakieś 7 m-cy temu. 

 

Nie ma obowiązku dać ci faktury, może a nie musi.

 

(na blogu opisałam inne jego wyskoki).  

 

Nie interesują nas jego wyskoki,po tym jak go oczerniasz na pewno ci tej faktury nie da,a jeśli już to rzuci ci ją na stół i nie będzie chciał cie więcej widzieć.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 listopad 2017 - 19:19

Nie ma obowiązku dać ci faktury,może a nie musi.

Tego nie byłbym taki pewien. Jeżeli on prowadzi działalność gospodarczą i świadczy usługi, to ma obowiązek wystawić rachunek lub fakturę vat. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 listopad 2017 - 20:08

Tego nie byłbym taki pewien. Jeżeli on prowadzi działalność gospodarczą i świadczy usługi, to ma obowiązek wystawić rachunek lub fakturę vat. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.


Nie, nie mylisz się. Gdyby jakimś cudem z czasem przestał prowadzić działalność gospodarczą i zaczął robić to na czarno, to wtedy nic nie musi wystawiać. Natomiast wachlarz kar za nie płacenie VAT jest obecnie o wiele poważniejszy i zwyczajnie się to nie opłaca.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 08:15

Oczywiście, że mają obowiązek. To że na rachunkach podpisywała się jego dziewczyna, tym bardziej zainteresuje US. 

Uświadomił mu to jego kolega...

Na dzień dzisiejszy przesłano mi skan rachunku. Jednak z tego co wiem, do rozliczenia potrzebny jest oryginał. Czy to prawda?


  • 0

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 22 listopad 2017 - 10:34

Na dzień dzisiejszy przesłano mi skan rachunku. Jednak z tego co wiem, do rozliczenia potrzebny jest oryginał. Czy to prawda?

 

Zawsze musiałam przedstawiać oryginał, a kopię mogłam zrobić dla siebie.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 22 listopad 2017 - 10:39

Tego nie byłbym taki pewien. Jeżeli on prowadzi działalność gospodarczą i świadczy usługi, to ma obowiązek wystawić rachunek lub fakturę vat. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

 

Myślałam, że wystawienie faktury to jest czysta umowa między fizjoterapeutą a pacjentem. Fizjoterapeuta pyta - Chcesz odliczyć od podatku? Pacjent mówi nie i nie dostaje faktury.

 

 To że na rachunkach podpisywała się jego dziewczyna, tym bardziej zainteresuje US. 

 

Może dziewczyna zajmuje się księgowością po prostu... Z informacji w pierwszym poście wynika, że facet jest na dorobku i wątpię żeby chciał zadzierać z urzędami na dzień dobry, a już tym bardziej ze skarbówką.


Użytkownik kuba edytował ten post 23 listopad 2017 - 09:45
Poprawa literówek

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#10 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 10:59

Facet pracuje od 6 lat. Na konto dziewczyny. Nie jest na dorobku. A to już jest nielegalne. Dziękuję za info Aniołku


Użytkownik Subemelaradio edytował ten post 22 listopad 2017 - 11:09

  • 0

#11 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 22 listopad 2017 - 14:52

Myślałam,że wystawienie faktury to jest czysta umowa między fizjoterapeutą a pacjentem. Fizioterapeuta pyta- Chcesz odliczyć od podatku? Pacjent mówi nie i nie dostaje faktury.

 
Gwoli ścisłości w ustawie o Ordynacji podatkowej możemy przeczytać, że:
 

§ 1. Jeżeli z odrębnych przepisów nie wynika obowiązek wystawienia faktury, podatnicy prowadzący działalność gospodarczą są obowiązani, na żądanie kupującego lub usługobiorcy, wystawić rachunek potwierdzający dokonanie sprzedaży lub wykonanie usługi.

Źródło: https://www.arslege....kowa/k38/s1379/

Natomiast odrębne przepisy, czyli te dotyczące działalności gospodarczej, mówią już jednoznacznie, że:

 

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy prowadzącego własną działalność gospodarczą jest dokumentowanie sprzedaży towarów lub świadczenia usług. Czynni podatnicy VAT mają obowiązek wystawiać faktury – dokumenty uwzględniające wartość podatku VAT należnego.

Źródło: https://www.infakt.p...m-a-faktura-vat

Oznacza to, nie mniej nie więcej, że sama działalność gospodarcza powoduje pewne obowiązki, które przedsiębiorca musi spełnić - czy tego chce, czy nie.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#12 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 19:42

Ja płaciłam tyle, co za usługę z rachunkiem.

Przez parę m-cy je dostawałam.

Jednak gdy dowiedział się, że nie chcę dalej z nim pracować, robi problemy...


  • 0

#13 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 23 listopad 2017 - 10:26

Aniołku,wiadomo,że faktura zawsze musi być przy działalności gospodarczej gdyby tak nie było gabinet nie mógł by istnieć. Są jednak sytuacje gdzie ta faktura nie jest potrzebna i myślę,że nawet urząd skarbowy nie widział by w tym problemu bo przepisy nie mówią nic o pracy fizioterapeuty poza działalnością gospodarczą. Po pracy może robić co chce.

 

 

Jednak gdy dowiedział się, że nie chcę dalej z nim pracować, robi problemy...

 

Po tym w jakiej atmosferze kończysz z nim współprace wcale się nie dziwie...


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#14 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 10:37

Rachunki wypisywał On

 

Aniołku,wiadomo,że faktura zawsze musi być przy działalności gospodarczej gdyby tak nie było gabinet nie mógł by istnieć. Są jednak sytuacje gdzie ta faktura nie jest potrzebna i myślę,że nawet urząd skarbowy nie widział by w tym problemu bo przepisy nie mówią nic o pracy fizioterapeuty poza działalnością gospodarczą. Po pracy może robić co chce.

 

Czy czytała Pani jak się wobec mnie zachowywał? Nie dziwiłaby się Pani, że zakończyłam tą współpracę?  Bez przeczytania mojego postu na blogu, proszę nie oceniać mojego postępowania.

Agresywny, przeklinający typ. Totalnie nienadający się do tego zawodu...


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 23 listopad 2017 - 14:13
poprawiono cytat.

  • 0

#15 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 23 listopad 2017 - 10:54

Agresywny, przeklinający typ. Totalnie nienadający się do tego zawodu...

 

Gdy by taki był, to raczej nie przeszedł by studiów. Agresywny fizioterapeuta to oksymoron.

Wkurzył się na ciebie po tym co wypisujesz na blogu i tu to sobie zaklął i tyle. To jeszcze nie znaczy, że jest grubiański.

Skończyłam.


  • -1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#16 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 11:00

Gdy by taki był, to raczej nie przeszedł by studiów. Agresywny fizioterapeuta to oksymoron.
Wkurzył się na ciebie po tym co wypisujesz na blogu i tu to sobie zaklął i tyle. To jeszcze nie znaczy, że jest grubiański.
Skończyłam.

 

Ja tego człowieka nie widziałam 6 m-cy, więc przeklinał w kwietniu/maju :)

Mam nadzieję, że nigdy go więcej nie spotkam


  • 0

#17 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 20:08

Nie było mnie, podobnie jak innych postronnych obserwatorów, podczas wizyt rehabilitanta u Subemelaradio, więc nie oceniam.

Pragnę jedynie zauważyć, że rehabilitacja, jest usługą, jak każda inna i klient/pacjent ma prawo do zmiany usługodawcy, w tym wypadku rehabilitanta, bez podania przyczyny.

Zrobiłam tak jakiś czas temu. Po prostu podziękowałam, bez tłumaczenia się i tyle. Rachunki zostały mi przysłane pocztą.


  • 3

#18 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 21:16

Dziękuję Monia74 za wypowiedź.

Ja wytłumaczyłam sprawę temu człowiekowi. 

Nie rozumiem, co takiego złego napisałam w tym wątku, aby wzbudzać takie reakcje niektórych czytelników.

Jeśli kogoś obraziłam-przepraszam.


  • 3

#19 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 09:47

Jeśli kogoś obraziłam-przepraszam.

 
Nie napisałaś nic złego, to tylko rozdęte ego jednej osoby.

 

Natomiast jeśli idzie o opisaną przez Ciebie sytuację, to tak jak napisano powyżej, rehabilitant ma obowiązek wystawić Ci fv.
Jeśli nie chce tego zrobić, zgłoś to do Urzędu Skarbowego, oni zrobią mu z d##y jesień średniowiecza.


  • 1

#20 Subemelaradio

Subemelaradio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 20:39

Dziś po ośmiu miesiącach szarpania się z tym człowiekiem, odzyskałam rachunki...
Niestety, niesmak po jego zachowaniu zostanie...

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych