Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Portal Asystent ON. Czy taka inicjatywa jest potrzebna?

asystent poszukiwanie społeczność pośrednictwo sex

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartosz1987

Bartosz1987

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 14:21

Dzień dobry,

Mój pomysł polega na stworzeniu portalu społecznościowego pośredniczącego w poszukiwaniu asystentów przez osoby niepełnosprawne, portal będzie umożliwiał weryfikowanie prawdziwości kont. Podczas rejestracji będzie przeprowadzana ankieta na temat potrzeb (w przypadku osoby niepełnosprawnej) oraz zadań, których może się podjąć asystent i w jakim zakresie czasu. Finansowanie projektu planuję uzyskać za pośrednictwem portalu Kickstarter.

Portal ma umożliwiać poszukiwanie osób spełniających odpowiednie kryteria, ma to uprościć proces poszukiwania asystenta przez osobę niepełnosprawną, ponieważ obecnie najczęściej tego typu ogłoszenia znajdują się w portalach z ogłoszeniami lokalnymi, które niestety nie pozwalają na sprecyzowanie szczegółów pomocy, której może udzielić konkretny asystent, natomiast ręcznie wpisywane informacje najczęściej są niewystarczające.

Portal ma również zawierać dział dla osób pełnoletnich, mam tutaj na uwadze poszukiwanie asystentów, którzy wyrażą zgodę i umożliwią współżycie osoba, które za względu na głęboki stopień niepełnosprawności nie mają możliwości doświadczyć tego typu doznań w inny sposób. Zdaję sobie sprawę, że będzie to budzić kontrowersje, jednak mam na uwadze fakt, iż w niektórych krajach europejskich funkcjonują tego typu instytucje. 

 

Fragment regulaminu

Portal Asystent ON

Zamówienie usługi polega na bezpośrednim kontakcie z asystentem - każdy asystent sam ustala warunki, na podstawie których usługa jest świadczona; administrator portalu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nienależyte wykonanie usługi przez asystenta.

Portal ma na celu skutecznie wspomagać wyszukiwanie przez osoby niepełnosprawne ludzi, którzy zechcą udzielić pomocy w określonym zakresie. Działania asystenta mogą obejmować czynności umożliwiające osobie niepełnosprawnej dostęp do: rehabilitacji, świadczeń, pracy, wypoczynku, życia osobistego i rodzinnego.

Warunki usługi są ustalane przez strony za pośrednictwem portalu, administrator nie ma dostępu ani w żaden sposób nie ingeruje w powyższe ustalenia.

Usługa jest świadczona wyłącznie na terenie ustalonym wcześniej z asystentem.


Użytkownik kuba edytował ten post 06 listopad 2017 - 17:19
Poprawa literówek i interpunkcji

  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2017 - 01:42

Trzy razy po trzy razy zastanów się czy to ma sens, przebadaj dokładnie rynek na ile realne jest pchanie się z kolejnym portalem, napisz projekt, a potem poddaj się osądowi darczyńców na Kickstarterze. Ci zanim dadzą Ci pieniądze na pewno dokładnie go przenicują... Pierwsze z brzegu pytanie - w jaki sposób chcesz weryfikować prawdziwość kont czy ON to ON czy asystent to człowiek a nie jakiś tam bot, nie mówiąc już o ofertach z podtekstem erotycznym? Tu i tu przerabialiśmy dyskusję na te tematy. W jaki sposób chcesz zachęcić ludzi do korzystania z Twojego pomysłu? Zazwyczaj jeśli szuka się czegoś konkretnego, to zaczyna się właśnie od lokalnych ogłoszeń bo tak jest najłatwiej i najpraktyczniej chociażby ze względu na dojazd. Pamiętaj o tym, że to ogłoszeniodawca decyduje o ich treści i wymaganiach. Jeśli są za ogólne i są jakieś wątpliwości po którejś ze stron - zawsze można je wyjaśnić, uszczegółowić i dogadać się. Tylko trzeba chcieć i licz się z tym, że z asystentami jest ten problem, że sporej części osób niesprawnych na usługi takich osób po prostu nie stać. Fajnie, jeśli można się "załapać" w określonych projektach organizowanych przez opiekę społeczną czy wszelakiej maści organizacje pozarządowe. W przeciwnym wypadku ilość osób może być niestety ograniczona.

Analizując Twój dzisiejszy post (szczególnie ostatni akapit przed regulaminem) oraz ten wrześniowy, dochodzę do wniosku, że pod płaszczykiem asystentów bardziej chcesz pchać się w kolejną erotyczną stronę. Moim zdaniem bez sensu. W sieci można spoko znaleźć wiele stron z chętnymi asystentkami. A i przy okazji nie ma politycznego klimatu na tego typu rewolucje. Ale zrobisz jak uważasz...


  • 0

#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 07 listopad 2017 - 10:26

Kuba,asystent nie wykonuje czynności higienicznych,więc podtekst erotyczny odpada. Wystarczy to zaznaczyć w regulaminie i gdy by tak się stało, to taki asystent wyleciał by z hukiem. Sam projekt popieram,ale dopóki jest tylko projektem to nie ma co się podniecać nomem omen.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 11:34

Według mnie jest to mało sensowne. Jeżeli ktoś otrzymał środki na AON z jakiejś instytucji, tak jak Monia74, to zarazem zazwyczaj "przydzielono" też asystenta. W przypadku opłacania kogoś takiego z własnej kiesy, to proszę mi wierzyć, większym problemem jest zdobycie € niż znalezienie właściwego człowieka.
Chyba że twórcy tego wątku chodzi głównie o pobzykanie sobie. W takim wypadku zamiast tworzyć nowy portal, lepiej skorzystać z istniejących gotowych rozwiązań jak np. roksa. Żadnej z profesjonalistek z tamtej strony nie przeszkadzał fakt że mam MPD i zawsze byłem zadowolony.

Użytkownik moro edytował ten post 07 listopad 2017 - 11:37

  • 0

#5 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2017 - 16:11

Kuba, asystent nie wykonuje czynności higienicznych, więc podtekst erotyczny odpada.


Wiem o tym. Nie mniej, autor o czymś takim myśli
 

Portal ma również zawierać dział dla osób pełnoletnich, mam tutaj na uwadze poszukiwanie asystentów, którzy wyrażą zgodę i umożliwią współżycie osoba, które za względu na głęboki stopień niepełnosprawności nie mają możliwości doświadczyć tego typu doznań w inny sposób.


Dlatego uważam, że nie ma sensu wyważanie już przez kogoś otwartych drzwi jeśli chodzi o erotykę. Sama baza asystentów ok., tyle tylko, że tego typu wiedzę powinny mieć z kolei MOPSy/PCPRy kim dysponują na swoim terenie - tymi na etacie i "wolnymi strzelcami".
Zbudowanie tego typu portalu wymaga niestety czasu i kasy na funkcjonowanie i na reklamę to po pierwsze i po drugie, nie masz gwarancji, że przy jednak niskich świadczeniach ON będzie to miejsce, gdzie będzie jakikolwiek ruch...


  • 0

#6 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 08 listopad 2017 - 10:28

Wiem o tym. Nie mniej, autor o czymś takim myśli
 

 

No niestety masz rację,Kuba a wielka szkoda bo asystenci naprawdę są potrzebni. Ech, a już miałam pisać jak powinien wyglądać w zarysie odpowiedni asystent/tka, ale w tym wątku nie ma to sensu.

Bartosz1987 psujesz pracę asystentów chcąc zrobić portal pod przykrywką. A to bardzo potrzebny zawód,ale może jesteś za młody żeby to zrozumieć.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#7 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 19:12

Asystent przede wszystkim musi przejść rekrutację, rozmowę kwalifikacyjną z osobami kompetentnymi, czyli pracownikami MOPS i/lub z ludźmi z wiarygodnej organizacji pozarządowej. Po wtóre w czasie rzeczywistym, nie on-line, przechodzą odpowiednie szkolenie.

 

Zatem fantazje o portalu "asystenckim" można włożyć między bajki :gaah: :D


  • 2

#8 Bartosz1987

Bartosz1987

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 14:33

Analizując odpowiedzi część, o której pisałem  w akapicie drugim należy na pewno odłożyć na bok i w żadnym wypadku nigdy nie łączyć tego typu portali. 
Zgadzam się asystent powinien być rekrutowany przez kompetentne osoby powinien ukończyć odpowiedni kurs, oraz przynajmniej według mojej opinii przejść badania psychologiczne, ponieważ bierze odpowiedzialność za druga osobę. 
Jednak z tego, co mi wiadomo ilość takich instytucji oraz ludzi zaspokaja jedynie margines potrzeb. Wiem również jak wygląda sytuacja materialna niepełnosprawnych w Polsce i nie liczę na gigantyczne zainteresowanie jak również zarobek. 
Za kilka dni podam link do naprawdę bardzo wstępnej wersji portalu, która przygotowałem.
 
Przepraszam za ewentualne błędy i literówki.

  • 0

#9 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 09 listopad 2017 - 15:30

Zapomina się o jeszcze jednej, ale jakże ważnej rzeczy. Pomimo rosnących z roku na rok potrzeb na asystentów osoby niepełnosprawnej zawód ten jest martwy, gdyż tam gdzie dostępność takiej usługi powinna być powszechna, czyli Ośrodkach Pomocy Społecznej, usługi osobistej asysty dla osób niepełnosprawnych nie ma. Wśród oferowanych przez OPS świadczeń są tzw. usługi opiekuńcze, które przez pracowników pomocy społecznej traktowane są jako usługi asystenckie. Tym sposobem koło się zamyka. Asystent żyje dzięki projektom współfinansowanym z Unii. OPS-y nie mają kasy na tego typu przedsięwzięcia. Co za tym idzie nadal kulejemy w poszukiwaniu źródeł finansowania tych usług. Nie od dziś (a więc może się to ciągnąć kolejnymi latami) jest to kluczowe wyzwanie i tematem koniecznych zmian, np. w systemie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Na pytanie kiedy możemy spodziewać się tych zmian, można usłyszeć, że:


Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi obecnie prace analityczne dotyczące organizacji i finansowania usług asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, a ponadto, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, planuje wypracowanie, przetestowanie, wdrożenie i upowszechnienie standardu tychże usług.

http://www.niepelnos.../ledge/x/251351
Rzeczywiście pożyjemy, zobaczymy. Zachęcam do przeczytania całego artykułu, bo jest ciekawy.

 

Za kilka dni podam link do naprawdę bardzo wstępnej wersji portalu, która przygotowałem.

Pierwsze tego typu strony dla konkretnych miast już istnieją:
http://www.asystent.warszawa.pl/

http://asystent.bialystok.pl/
 
Czy potrzebne są kolejne? Mam poważne wątpliwości​, co do podjętych działań, nawet jeśli miałyby one większy zakres - w sensie ogólnopolski. Ty chcesz mieć stronę i nią zarządzać, ale ewentualnej odpowiedzialności już nie ponosić, co zaznaczyłeś w pierwszym poście. To jest pewnego rodzaju przegięcie, bo tak się po prostu nie da. Jeśli coś robimy to niestety i za to odpowiadamy.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#10 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2017 - 18:19

Zgadzam się asystent powinien być rekrutowany przez kompetentne osoby powinien ukończyć odpowiedni kurs, oraz przynajmniej według mojej opinii przejść badania psychologiczne, ponieważ bierze odpowiedzialność za druga osobę.
Jednak z tego, co mi wiadomo ilość takich instytucji oraz ludzi zaspokaja jedynie margines potrzeb. Wiem również jak wygląda sytuacja materialna niepełnosprawnych w Polsce i nie liczę na gigantyczne zainteresowanie jak również zarobek.


Nie odbieraj tego, że się czepiam, czy chcę Cię zniechęcić, ale staram się zwrócić uwagę na pewne rzeczy. Wklepując w google frazę asystent ON dostajemy strony różnych miast z usługami astytenckimi. Także nie jesteś pierwszy, który wpadł na coś takiego i będziesz miał konkurencję. Nie neguję tego, że taka strona może miała by szanse powodzenia. Być może tak - jest kłopot z asystentami, o którym napisała Aniołek. Asystenci dostępni z "urzędu", to kropla w morzu potrzeb, bo nie wszyscy urzędnicy rozumieją asystenturę kontraktując tego typu usługi w organizacjach pozarządowych i efekt jest taki, że na dzień dzisiejszy asystentów w sporej części trzeba opłacać prywatnie i dla wielu osób jest to bariera nie do przeskoczenia. Decydując się jednak na takie pośrednictwo, powinieneś dołożyć wszelakich starań, aby osoby rejestrujące się spełniały wymagane prawem standardy. Żeby nie było sytuacji, kiedy to każdy z nas z ulicy będzie mógł bez przeszkód się zarejestrować i proponować asystenckie usługi. Otwartą jest kwestia działalności wolontariuszy, którzy nie mają odpowiednich szkoleń, a chciałyby np. pomagać. Widzisz, przewagą asystentów dostępnych przez urząd czy inną instytucję jest to, że w każdej chwili możesz zadzwonić, umówić się, fizycznie zweryfikować dany podmiot świadczący usługę, a w razie kłopotów możesz liczyć na fachową pomoc. Do tego musisz wypracować system ocen, by w przypadkach skarg na daną osobę, można było bez problemu zablokować komuś dostęp. Dotyczy to asystentów jak i zbyt roszczeniowych ON. Inaczej jest to proszenie się o kłopoty i dlatego zapisu o zerowej odpowiedzialności w regulaminie nie rozumiem. Mając aspiracje do bycia ogólnopolską bazą danych asystentów muszą być zakreślone ramy jakie usługi będą dostępne w mieście a jakie usługi będą potrzebne na wsi, kto i za co ma płacić, itd. Kolejna kwestia, w zależności od tego jakie dane będziesz przetwarzał, to taki zbiór musisz zgłosić GIODO i z tego tytułu musisz spełnić określone wymagania bezpieczeństwa.


  • 1

#11 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 10 listopad 2017 - 11:26

Zastanawiałam się czy pisać ale jeszcze postawie kropkę.

Kuba, zgadzam się z każdym Twoim zdaniem,powiem tylko, że asystenci nigdy nie będą refundowani na szerszą skalę (nawet samorządom nie bardzo chce się to robić,całkiem możliwe, że mają z tego jakieś korzyści np. z pefronu), bo O.N. nie daj boże usamodzielniły by się,a to nie jest w interesie lekarzy i nie tylko. (to jest też nawiązanie do tego o czym pisał Vanpelis).


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#12 Bartosz1987

Bartosz1987

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 15:03

http://www.asystent.warszawa.pl/ - jest to strona Centrum Usług Socjalnych i Szkolenia Kadr Pomocy Społecznej "Ośrodek Nowolipie”, który prowadzi program asystent nie neguję robią masę dobrej roboty. W tym prowadzą Program AON niestety jak chyba wszystkie tego typu instytucje w naszym kraju cierpią na brak funduszy (zatrudniają jedynie 23 asystentów) termin najlepiej rezerwować najlepiej na 2 tygodnie przed planowanym wyjście i ze względu na duże obłożenie nie można korzystać za często. Osoby zatrudnione, jako asystenci mają wszystkie niezbędne kursy i przeszkolenie. Pomimo tego nie raz już spotkałem się z opiniami, że asystent nie umie prowadzić wózka i nie słucha osoby niepełnosprawnej. Na tym przykładzie widać, że nie raz ani rozmowa kwalifikacyjna ani szkolenia nie są w stanie w 100% przygotować osoby do tego typu pracy.
Jak wygląda sytuacja w Białymstoku nie mam pojęcia.
W swoim projekcie nie mam zamiaru ścigać się z tego typu fundacjami, bo nie o to w tym chodzi. Ewentualnie w przyszłości udostępnić im możliwość założenia konta dla pracowników. 

  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: asystent, poszukiwanie, społeczność, pośrednictwo, sex

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych