Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Moja Asystentka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 19:38

Stał się cud. Ziścił się sen. Od wiosny tego roku w moim mieście, czyli w Dąbrowie Górniczej, funkcjonuje "asystentura osoby niepełnosprawnej". Mówiąc po polsku, każda osoba niepełnosprawna zameldowana w Dąbrowie, może liczyć na wsparcie i pomoc asystenta. Asystentura to wspólne działanie dąbrowskiego MOPS-u i Fundacji Imago z Wrocławia.

 

Normalnie jakoś sobie radzę, ale skoro już ktoś może mnie wesprzeć nie tyle w co dziennym funkcjonowaniu, ale w realizacji marzenia, to grzechem byłoby nie skorzystać. I tak oto poznałam Kasię, rewelacyjną kobietę, która pomaga mi dotrzeć na uczelnię, na której podjęłam studia podyplomowe. Kasia służy wsparciem i stabilnym ramieniem, więc nawet zima mi nie straszna.

 

Ponieważ pracuję, więc godzina w towarzystwie Kasi kosztuje całe dwa złote :D . Przyznacie, że to symboliczna opłata, a pomoc bezcenna.

 

Asystent może pomóc we wszystkim, oprócz czynności higienicznych i pielęgnacyjnych.

 

W moim mieście program potrwa do końca 2018 roku. Rewelacyjnie byłoby, gdyby został on przedłużony na kolejne lata. Jak będzie, zobaczymy.  


  • 4

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 04 listopad 2017 - 10:33

Stał się cud. Ziścił się sen.
[...]
Kasia służy wsparciem i stabilnym ramieniem, więc nawet zima mi nie straszna.

 

Cieszę się Monika. Znów rozwiniesz skrzydła,a to zawsze warto w życiu robić.


Użytkownik kuba edytował ten post 04 listopad 2017 - 18:44
Poprawa cytatu

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 04 listopad 2017 - 13:51

Stał się cud. Ziścił się sen. Od wiosny tego roku w moim mieście, czyli w Dąbrowie Górniczej, funkcjonuje "asystentura osoby niepełnosprawnej". 

 

Doskonale rozumiem tą radość, bo jeszcze pamiętam, jak to jest - miałam AON przez rok za free :) Fajnie, że coś się dzieje, coś ruszyło... Oby kolejne miasta zechciały brać przykład z Dąbrowy Górniczej, bo warto. Będę z uwagą śledzić wątek, bo liczę na kolejne cuda ;) Powodzenia Moniu! :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 19:06

Monia74 rozumiem Twoją radość. Szkoda że tu gdzie mieszkam nie ma takiego programu, dowiadywałem się i nie, bo nie.
Jestem wprawdzie samodzielny, ale zimą bywa z tym różnie, sami zresztą wiecie jak chodzi się mpdowcowi po śniegu.
Pozostaje mi tylko liczyć na pomoc znajomych, na szczęście ich mam i to takich na których mogę polegać.

Trzymajmy się i aby do wiosny!
  • 0

#5 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 19:50

Doskonale Cię rozumiem. Śnieg pada i pada mnie na złość. Nawet wsparcie trojga asystentów na niewiele się zda, gdy to białe paskudztwo leży, tarasując drogę niezależności.


  • 2

#6 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 18:59

Ja przedzieram się przez śnieg do niezależności korzystając z kijków do nordic walkingu. To pomaga mi w utrzymaniu równowagi.


  • 0

#7 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:17

Jest to jakiejś wyjście, o którym myślałam. Jednak do tej pory nie zrealizowałam. Może czas, by o to zrobić?


  • 0

#8 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 20:05

W moim mieście program potrwa do końca 2018 roku. Rewelacyjnie byłoby, gdyby został on przedłużony na kolejne lata. Jak będzie, zobaczymy.

 

Udało się!! Po dwóch miesiącach przerwy, program asystencki ruszył na nowo :). Moją asystentką jest ponownie Kasia, bo obie nie wyobrażałyśmy sobie, by mogłoby być inaczej.

 

Tak, jak poprzednio projekt asystentury przewidziano na dwa lata i tak, jak jego poprzednia edycja, jest realizowany głównie przez wrocławską fundację.

 

Zamiast obiecywać gruszki na wierzbie, rząd powinien przeznaczyć kasę na kompleksowy system wsparcia asystenckiego w całym kraju.


  • 2


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych