Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Moja Asystentka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monia74

Monia74

Gawędziarz

• Moderator
  • 1058 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 19:38

Stał się cud. Ziścił się sen. Od wiosny tego roku w moim mieście, czyli w Dąbrowie Górniczej, funkcjonuje "asystentura osoby niepełnosprawnej". Mówiąc po polsku, każda osoba niepełnosprawna zameldowana w Dąbrowie, może liczyć na wsparcie i pomoc asystenta. Asystentura to wspólne działanie dąbrowskiego MOPS-u i Fundacji Imago z Wrocławia.

Normalnie jakoś sobie radzę, ale skoro już ktoś może mnie wesprzeć nie tyle w co dziennym funkcjonowaniu, ale w realizacji marzenia, to grzechem byłoby nie skorzystać. I tak oto poznałam Kasię, rewelacyjną kobietę, która pomaga mi dotrzeć na uczelnię, na której podjęłam studia podyplomowe. Kasia służy wsparciem i stabilnym ramieniem, więc nawet zima mi nie straszna.

Ponieważ pracuję, więc godzina w towarzystwie Kasi kosztuje całe dwa złote :D . Przyznacie, że to symboliczna opłata, a pomoc bezcenna.

Asystent może pomóc we wszystkim, oprócz czynności higienicznych i pielęgnacyjnych.

W moim mieście program potrwa do końca 2018 roku. Rewelacyjnie byłoby, gdyby został on przedłużony na kolejne lata. Jak będzie, zobaczymy.  

• 5

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

Gawędziarz

• Moderator
  • 1013 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 10:33

Stał się cud. Ziścił się sen.
[...]
Kasia służy wsparciem i stabilnym ramieniem, więc nawet zima mi nie straszna.

Cieszę się Monika. Znów rozwiniesz skrzydła,a to zawsze warto w życiu robić.

Użytkownik kuba edytował ten post 04 listopad 2017 - 18:44
Poprawa cytatu

• 0

Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.

Piotr Bukartyk.

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

Orator

• Super Moderator
  • 4990 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 13:51

Stał się cud. Ziścił się sen. Od wiosny tego roku w moim mieście, czyli w Dąbrowie Górniczej, funkcjonuje "asystentura osoby niepełnosprawnej". 

Doskonale rozumiem tą radość, bo jeszcze pamiętam, jak to jest - miałam AON przez rok za free :) Fajnie, że coś się dzieje, coś ruszyło... Oby kolejne miasta zechciały brać przykład z Dąbrowy Górniczej, bo warto. Będę z uwagą śledzić wątek, bo liczę na kolejne cuda ;) Powodzenia Moniu! :)

• 0

Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi — Ann Landers —

#4 moro

moro

Mruk

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 19:06

Monia74 rozumiem Twoją radość. Szkoda że tu gdzie mieszkam nie ma takiego programu, dowiadywałem się i nie, bo nie.
Jestem wprawdzie samodzielny, ale zimą bywa z tym różnie, sami zresztą wiecie jak chodzi się mpdowcowi po śniegu.
Pozostaje mi tylko liczyć na pomoc znajomych, na szczęście ich mam i to takich na których mogę polegać.

Trzymajmy się i aby do wiosny!
  • 0

#5 Monia74

Monia74

Gawędziarz

• Moderator
  • 1058 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 19:50

Doskonale Cię rozumiem. Śnieg pada i pada mnie na złość. Nawet wsparcie trojga asystentów na niewiele się zda, gdy to białe paskudztwo leży, tarasując drogę niezależności.

• 2

#6 moro

moro

Mruk

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 18:59

Ja przedzieram się przez śnieg do niezależności korzystając z kijków do nordic walkingu. To pomaga mi w utrzymaniu równowagi.

• 0

#7 Monia74

Monia74

Gawędziarz

• Moderator
  • 1058 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:17

Jest to jakiejś wyjście, o którym myślałam. Jednak do tej pory nie zrealizowałam. Może czas, by o to zrobić?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych