Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

erotyka osób niepełnosprawnych fizycznie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#161 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 12:27

dokladnie tak
  • 0

#162 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 12:29

bo standardem jest sprawność, posiadanie ciągłości rdzenia i wszystkich kończyn, brak zaburzeń neurologicznych - to jest standard
i jako odbiegający w wiekszym lub mniejszym stopniu od standardu jestesmy inni i mamy inne/specyficzne potrzeby
każda niepelnosprawnosc inne

i z tym jak najbardziej się zgadzam... jednak moim zdaniem fakt bycia "niestandardowym" nie wyklucza "standardowego" podejścia do przeżyć, uczuć i potrzeb, co jest kwestią nadrzędną, bo świadczy o człowieczeństwie :)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#163 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2006 - 12:32

Aberade przesadzasz troche. Ja tak nie uważam, ale oczywiście szanuję twój pogląd. Sytuacja po urazie rdzenia jest myślę najbardziej specyficzna i dotkliwa. Inne schożenia nie są aż tak doskwierające w tej sweże.
  • 0

#164 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 13:10

tymek - nie przesadzam a stwierdzam fakt
nie uważam jednek że faktyczny stan rzeczy musi przeszkadzać w osiągnięciu wewnętrznej równowagi która pozwoli mieć satysfakcjonujący związek i satysfakcjonujące pożycie
chcialam jedynie przerwać tę pompatyczną paplaninę o tym że wszyscy jestesmy tacy sami ple ple ple i przeciez nie ma w ogole żadnych problemow ple ple ple
bo problemy są i mydlenie sobie czy komuś oczu jest nie na miejscu - bo kiedy np nastawi się swojego potencjalnego partnera że i potem okaże się że jednak tak nie jest ... hm ... może być wielkie rozczarowanie
chyba dobrze jest mieć swiadomosc tego co w nas siedzi, swoich możliwości i słabości - chcieć pokonywac słabości i rozwijać mozliwości ...

zacznijmy odróżniać różne odcienie szarości bo nie ma w tym temacie tylko czarne i białe gdzie białe to: jest super, jestesmy tacy sami, wszyscy równi, nie ma zadnych problemow
a czarne: jest źle, beznadzieja, nie ma szans na nic

zawsze jest szansa obojętnie jak beznadziejnie by nie bylo bo to że nie jestesmy tacy sami jak sprawni nie oznacza że nasze życie musi być smutne, bezcelowe i monotonne

nie uważam też aby uraz rdzenia kręgowego był
są dużo bardziej upierdliwe ... jak np bardzo posunięte mpd
widzę to jak ludzie odbierają mnie, widze jak odbierają kogoś kto ma nie dośc że problemy z poruszaniem sie to jeszcze z mową i brakiem koordynacji ruchów

nikt nie mowil że bedzie lekko :P wiec przyjmijmy do wiadomosci że lekko nie jest i żyjmy tak jak mozemy biorąc z życia ile się da
  • 0

#165 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 13:20

\...

zacznijmy odróżniać różne odcienie szarości bo nie ma w tym temacie tylko czarne i białe gdzie białe to: jest super, jestesmy tacy sami, wszyscy równi, nie ma zadnych problemow
a czarne: jest źle, beznadzieja, nie ma szans na nic

A czy przypadkiem ta zasada, że nic nie jest białe albo czarne nie dotyczy każdego człowieka?

Przecież jeśli ktoś ma na przykład dużą nadwagę, to - mimo, ze ogólnie nie jest postrzegany jako niepełnosprawny i taki też się pewnie nie czuje - również może mieć - i bardzo często ma - różne problemy ze współżyciem seksualnym. I generalnie nikt nie zastanawia się i nie dziwi jak on TO robi.

I właśnie chodzi o to, aby żyć jak najlepiej się da i brać jak najwięcej z życia, rozwiązując problemy, kiedy się pojawią, bez zakładania, że tak być musi.

:)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#166 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 14:27

np dla sprawnego faceta moje problemy nie są normalne - mam zaniki miesni m.in. na tyłku - nie jest to fajne - zamiast pulchnych pośladków gniotące kości ... i nie jest to też normalny problem
albo zaburzenia czucia i niemozność osiągnięcia orgazmu - to też nie jest normalna sprawa - kazdy facet chce zeby jego kobiecie bylo dobrze ... najlepiej - a jak nie moze byc? i obojetnie co by nie robil to nie bedzie? no to jest problem - i to nie normalny ... standardowy ... tu nie pomoze seksuolog, przelamanie np oporów czy cokolwiek innego
jak jest uszkodzenie neurologiczne to nie jest to normalna sytuacja
i na pytanie odpowiem - tak! jesteśmy inni

równiez - racja :P

Dodano nie 20 sie 2006 15:36:34 CEST :

I właśnie chodzi o to, aby żyć jak najlepiej się da i brać jak najwięcej z życia, rozwiązując problemy, kiedy się pojawią, bez zakładania, że tak być musi.


:)

nie prowniuj nadwagi do uszkodzen rdzenia :/ to w ogole inna sprawa ... otyla osoba moze miec problemy ze znalezieniem partnera ale czucie napewno ma i na pewno czuje w 100% np. (w przypadku kobiet) lachtaczke wiec zaspokoic swoje potrzrby sexualne moze - sama lub odplatnie :P , w przypadku gdy POPROSTU NIE CZUJESZ miejsc intymnych potrzeby sexualne nie sa zaspokajanie! jest to nie mozliwe, nie wspominajac o osiagnieciu orgazmu! - kiedys czytalam ze niektorzy zastepuja to " psychicznie - wyobrazajac sobie ze jest mu przyjemnie " ale to nie to samo ...


  • 0

#167 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 22:35

nie prowniuj nadwagi do uszkodzen rdzenia ...

Nigdzie w swojej wypowiedzi nie porównałam nadwagi do uszkodzeń rdzenia.

Chodziło mi tylko o to, aby wykazać, że nie-niepełnosprawni też mogą mieć problemy, a i sami niepełnosprawni też są różni - jeden problem ma, a drugi nie. :)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#168 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 22:41

a tu co napisalas co do wczesniejszej wypowiedzi aberade ??? :

Przecież jeśli ktoś ma na przykład dużą nadwagę, to - mimo, ze ogólnie nie jest postrzegany jako niepełnosprawny i taki też się pewnie nie czuje - również może mieć - i bardzo często ma - różne problemy ze współżyciem seksualnym. I generalnie nikt nie zastanawia się i nie dziwi jak on TO robi.

I właśnie chodzi o to, aby żyć jak najlepiej się da i brać jak najwięcej z życia, rozwiązując problemy, kiedy się pojawią, bez zakładania, że tak być musi

Dodano nie 20 sie 2006 23:43:42 CEST :
to jest temat dla niepelnosprawych nie dla (jak to okreslilas)nie-niepelnosprawnych :P takim polecam forum www.agnieszka.com.pl
  • 0

#169 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 22:47

ok, Lubawa, chyba się nie rozumiemy, ale niech tak zostanie :)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#170 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 22:49

moze sie rozumiemy moze w pewnym sensie nie ... bywa i tak ;)
  • 0

#171 tym666

tym666

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 21 sierpień 2006 - 01:24

Santa, to że są różnice w życiu sexualnym ON a OZ nie podlega dyskusji.Jedynie, jak zrozumiałem założyciela tego tematu, chodzi o otwarcie się przez ON i opisanie doświadczeń dotychczas nie publikowanych szeroko.Ale jedno trzeba ci przyznać,otóż dzięki twojej polemice w której raz coś piszesz a później próbujesz się elegancko wycofać z podniesioną głową, wielu z nas zaczęło się otwierać i opisywać doświadczenia.Niewiem.. może celowe działanie czy przypadek.Gdyby nie różnorodność problemów i odmienność odczuć w sprawach "łóżkowych" ON ,polemiki by niebyło :cool:




SORRY ZA BŁĘDY W PISOWNI !!!! :P
  • 0

#172 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 21 sierpień 2006 - 06:35

tym 666, nigdy nie próbowałam się z niczego "elegancko wycofać"; mówię, co myślę i tyle...

a co do otwierania się, to jak najbardziej jest potrzebne i korzystne dla wszystkich - niezależnie czy OZ czy ON ;)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#173 Paweł_

Paweł_

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 20 maj 2012 - 00:28

A dlaczego nie pytasz o osoby niepełnosprawne psychicznie - to dyskryminacja, hmm Czyżby od razu byli skreśleni ?
  • 0

#174 madi603

madi603

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 07:02

Hej mam na imię Magda i mam 20 lat. Jestem osobą niepełnosprawną. Od dziecka poruszam się na wózku (przepuklina oponowo rdzeniowa). Od pewnego czasu mam kłopot z zaakceptowanie swojej sytuacji, chociaż wydawać mogłoby się, że po tylu latach w mojej sytuacji powinnam zaakceptować to kim jestem. Poszukuję dziewczyn niepełnosprawnych, które przeżyły już swój pierwszy raz z facetem oraz tych, które odważyły się powiedzieć mu co jest co, bo przecież wózek tak naprawdę nie świadczy o problemach, z którymi się borykamy. Z góry dzięki za odzew.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych