Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

skierowanie na turnus rehabilitacyjny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lulalula

lulalula

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 21:32

Witam,
Chciałbym pojechać na turnus rehabilitacyjny nad morze na przełomie sierpień wrzesień. Jak załatwić? Skąd skierowanie? Zwróciłem się do lekarza specjalisty, ale on powiedział, że może wypełnić druk, ale skąd go uzyskać? Poza tym, chciałbym turnus z pełną odpłatnością bez zwrotu, szukałem na internecie i nie mogę na ten temat nic znaleźć. Wszystkie zapytania przeglądarka kieruje na tematy odpłatności. Jestem niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym.

Użytkownik kuba edytował ten post 10 czerwiec 2017 - 22:47
Poprawa stylu wypowiedzi

  • 0

#2 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 08 czerwiec 2017 - 22:24

Witam,
Chciałbym pojechać na turnus rehabilitacyjny nad morze na przełomie sierpień wrzesień. Jak załatwić? Skąd skierowanie? Zwróciłem się do lekarza specjalisty, ale on powiedział, że może wypełnić druk, ale skąd go uzyskać? Poza tym, chciałbym turnus z pełną odpłatnością bez zwrotu, szukałem na internecie i nie mogę na ten temat nic znaleźć. Wszystkie zapytania przeglądarka kieruje na tematy odpłatności. Jestem niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym.


Druki na skierowanie na turnus rehabilitacyjny pobierasz od PCPR lub MOPS, w zależności która instytucja znajduje się w twoim mieście. MOPS to Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  a PCPR to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Nieraz  PCPR posiada stronę internetową, z której to można ściągnąć odpowiednie druki.

Użytkownik kuba edytował ten post 10 czerwiec 2017 - 22:50
Poprawiono literówki, poprawiono cytat

  • 1
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#3 lulalula

lulalula

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 20:55

Dzięki, o to właśnie mi chodziło. Mam jeszcze jedno pytanie: czy na turnus rehabilitacyjny może dostać skierowanie także osoba bez niepełnosprawności? Konkretnie chodzi mi o żonę, która chyba jest o wiele więcej schorowana niż ja, nie chodzi mi tu o to by mogła ze mną pojechać, bo myślę, że w tym czasie dało by radę załatwić w ośrodku normalne wczasy dla niej, ale chciałbym by żona mogła uczestniczyć zajęciach i leczeniu schorzeń, które jej dolegają. Prościej może... Czy specjalista lekarz wystawi takie skierowanie i czy będzie ono respektowane w ośrodku?

Użytkownik kuba edytował ten post 10 czerwiec 2017 - 22:53
Poprawiono styl wypowiedzi

  • 0

#4 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 10 czerwiec 2017 - 10:13

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale lekarz podwójnego skierowania nie może wystawić. Są dwa wyjścia: Żona musiała by mieć osobne skierowanie, ale wtedy mało prawdopodobne, że terminy by się wam pokryły albo może jechać na twój turnus jako Twój opiekun i wtedy przysługuje jej kilka zabiegów, w każdym razie na pewno nie pełna pula.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 10 czerwiec 2017 - 15:18

Zgadza się Kasiu :) Osobiście jeżdżąc z opiekunem na turnus rehabilitacyjny,  mieliśmy to szczęście, że zawsze była pełna pula za małą dopłatą (nieodczuwalną po kieszeni). Nawet jeśli trzeba będzie dopłacić więcej to warto. Dla mnie - wszystko jest kwestią dobrego dogadania się i najlepiej zrobić to od razu tego samego dnia po przyjeździe do ośrodka. Ewentualnie, jeśli jest taka możliwość to zasięgnąć informacji nieco wcześniej przez telefon, by poznać wszystkie szczegóły dotyczące zabiegów dla opiekuna. Wtedy wiemy na, co musimy być przygotowani. Powodzenia.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#6 lulalula

lulalula

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 czerwiec 2017 - 21:20

Już prawie wszystko wiem, jeżeli chcę turnus bez refundacji to niepotrzebne żadne skierowanie  z PCPR czy MOPS po prostu rezerwuje najlepiej telefonicznie miejsca dla siebie i żony, potrzebny jest tyko opis choroby wystawiony przez lekarza,niepotrzebny też  jest  stopień niepełnosprawności dla zony ,nie ma też problemu z znalezieniem  ośrodka  leczącego nasze schorzenia tak byśmy byli razem  [tego dowiedziałem się w PCPR]

Mam jeszcze kilka  pytań ale to później  lub  założę nowy temat


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych