Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Sugestia zmiany

randki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 17 maj 2017 - 10:39

Hm, nie wiem jak innym, ale według mnie zbyt mało jest wyświetlanych informacji pod nagłówkiem "Nowe na Forum". Z reguły jest tam wyświetlanych mniej więcej 6 tytułów wiadomości i moim zdaniem jest to trochę za mało. Nie wiem jak inni to odbierają, ale ja bym sugerował o powiększenie zasobu tych wiadomości co najmniej do 10 jak nie do 15 - są takie możliwości techniczne ?


  • 2

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#2 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 18 maj 2017 - 09:38

Słusznie prawisz Trybiku.

 

Mi jeszcze się wydaje,że randki są za mało transparentne. Nie widać zalogowanych użytkowników na przykład.Tylko są widoczni użytkownicy którzy założyli nowe konta.


  • 1

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 18 maj 2017 - 14:02

Tylko mnie nie zjedźcie, ale muszę to napisać ;) Dla mnie ogólnie kolorystyka jest zbyt jaskrawa, za dużo naćkane jest tych kolorów. Może gdyby te wszystkie kolory były bardziej stonowane to byłoby lepiej. Mam nadzieję, że z czasem oczy się przyzwyczają, ale na razie jakoś nie mogę tego przeskoczyć i to dosłownie ;) Wszystko wymaga czasu, zobaczymy jak będzie w tym przypadku...

 

P.s. Uwagi moich przedmówców uważam za bardzo trafione :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 21 maj 2017 - 13:46

Forum skacze raz w dół, raz do góry, ciężko  czytać, teraz w trakcie pisania tak samo


  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 maj 2017 - 14:54

Nie wiem jak inni to odbierają, ale ja bym sugerował o powiększenie zasobu tych wiadomości co najmniej do 10 jak nie do 15 - są takie możliwości techniczne ?

 

Jestem za. Zajmiemy się tym przy okazji aktualizacji forum do nowej wersji.

 

Mi jeszcze się wydaje,że randki są za mało transparentne. Nie widać zalogowanych użytkowników na przykład.Tylko są widoczni użytkownicy którzy założyli nowe konta.

 

Masz rację, przez to randki wyglądają jakby były opustoszałe. Tym zajmiemy się jak tylko uporamy się z błędami.

 

Dla mnie ogólnie kolorystyka jest zbyt jaskrawa, za dużo naćkane jest tych kolorów. Może gdyby te wszystkie kolory były bardziej stonowane to byłoby lepiej.

 

Kurczę, rzecz w tym że chcieliśmy żeby w końcu strona miała żywe kolory, mieliśmy dość tych monochromatycznych skórek. Nie wykluczam że w przyszłości wygląd się zmieni, ale na razie lepiej się przyzwyczajaj...

 

 

Forum skacze raz w dół, raz do góry, ciężko czytać, teraz w trakcie pisania tak samo

 

SOA #1. Przetestowałem pod Firefoxem, Operą, Chrome, Konquerorem, Vivaldi i Rekonq. Pod żadną z tych przeglądarek takie podskoki nie występują.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 21 maj 2017 - 15:09

Ja używam IE


  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#7 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 21 maj 2017 - 15:34

Miałam ten sam problem co tomaszek i też na IE.

Obecnie używam Chrome i jest ok.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#8 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2017 - 19:08

A u mnie wszystko działa. nawet za bardzo dziala :P


  • 0

#9 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 22 maj 2017 - 12:47

Kurczę, rzecz w tym że chcieliśmy żeby w końcu strona miała żywe kolory, mieliśmy dość tych monochromatycznych skórek. Nie wykluczam że w przyszłości wygląd się zmieni, ale na razie lepiej się przyzwyczajaj...

 

Tak też myślałam ;) Spoko, wszystko można przeżyć. Na marginesie - u dołu strony mamy dane kontaktowe Stowarzyszenia. Wszystko jest dobrze, oprócz numeru telefonu, który jest do poprawki. Jak dla mnie jest to dość ważne, bo w razie potrzeby wprowadza w błąd. W końcu dane te widnieją na stronie głównej i ktoś zupełnie nowy może wziąć to za pewnik. Przynajmniej istnieje takie ryzyko ;) Pozdrawiam.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#10 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2017 - 13:22

Kurczę, rzecz w tym że chcieliśmy żeby w końcu strona miała żywe kolory, mieliśmy dość tych monochromatycznych skórek. Nie wykluczam że w przyszłości wygląd się zmieni, ale na razie lepiej się przyzwyczajaj....

 

Żywe kolory mogą być, ale warunek aby były właściwie skontrastowane.


  • 1

#11 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 23 maj 2017 - 20:13

Owszem, na naszym Portalu jest dużo żywych kolorów, a może niektórzy uznaliby, że jaskrawych. Byliśmy przez kilka lat przyzwyczajeni do innego wyglądu i teraz musi upłynąć trochę czasu zanim zaakceptujemy zmiany.

Zauważcie, że na Portalu jest więcej "światła" czyli białej przestrzeni, więc nie jest napaćkane. Dzięki temu kolory nie kłują w oczy. Jednym słowem IPON stał się bardziej przejrzysty.


  • 0

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 czerwiec 2017 - 17:25

Kochani,
nie chcę tworzyć nowego wątku dlatego podpinam się pod już istniejący. Doszły mnie słuchy, że wiele użytkowników ma problem w korzystaniu ze strony IPON w komórce w systemie android. Najczęściej na androidzie widoczna jest taka strona IPON-u:

Spoiler


Na dole należy użyć przycisku "pełna wersja". Bez tego zastosowania każda próba otworzenia strony IPON kończy się tak:

Spoiler


Tylko po zastosowaniu "pełnej wersji" strona powinna śmigać bez zarzutu, czyli tak:
Spoiler


Nie widać całej strony, ale jak najbardziej wszystko działa. Na koniec prośba do Naszych Adminów. Panowie jest bardzo duży problem z ustawieniem sobie nowego hasła, przy pomocy procedury odzyskania hasła. Prośby w tej sprawie są wysyłane na Biuro Ipon-u, ale być może, jakaś cześć z nich ląduje w spamie lub koszu. Osoby czekają po kilka dni lub tygodni, aby móc ponownie się zalogować na Iponie. Nie chodzi o wieczne torpedowanie Was wiadomościami, ale trzeba coś z tym zrobić i to na już. Takie zawirowania powodują, że osoby w ostateczności rezygnują z posiadania konta na Iponie. Są też osoby, które dokonały próby odzyskania hasła, zalogowały się za pierwszym razem z nowym hasłem, ale przy kolejnej próbie napotkały na przeszkodę w postaci "nieprawidłowe dane". Problem jest tak naprawdę wyjątkowy, bo dotyczy Nas Wszystkich.
Dlatego bardzo proszę o reakcję i pomoc w tej sprawie. Dziękuję i pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 08 czerwiec 2017 - 19:14

Prośby w tej sprawie są wysyłane na Biuro Ipon-u, ale być może, jakaś cześć z nich ląduje w spamie lub koszu

 

W ciągu ostatniego tygodnia przyszły aż dwie (i żadna nie wylądowała w spamie czy koszu - sprawdziłem to) . Natychmiast ustawiłem nowe hasło ludziom którzy o to poprosili.

 

Osoby czekają po kilka dni lub tygodni, aby móc ponownie się zalogować na Iponie.

 

To zamiast czekać, czy narzekać na Facebooku niech napiszą do nas żebyśmy ustawili im hasło.

 

Są też osoby, które dokonały próby odzyskania hasła, zalogowały się za pierwszym razem z nowym hasłem, ale przy kolejnej próbie napotkały na przeszkodę w postaci "nieprawidłowe dane".

 

Tu pomaga wyczyszczenie ciasteczek: https://ipon.pl/pomo...e.php?article=7


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#14 Sylwik_21

Sylwik_21

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 19:26

Nie przekonuje mnie nowy wygląd Ipon

może świeższy ładniejszy ale problemowa obsługa.

A to hasła miałam złe, a to historia poginęła randek.

Wszystko powinno być proste, intuicyjne...a tu tak

ehhh


  • 0

#15 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 12:39

Nie jestem informatykiem, ale mam okazję również w pracy obserwować działanie dużych, rozbudowanych portali i możecie mi wierzyć: nie jest to proste. Napiszę więcej, jest to niezwykle skomplikowane i nie ma bata: na początku, po uruchomieniu, zawsze jest dziesięć tysięcy problemów, z którymi trzeba sobie poradzić. W firmie robi to sztab informatyków, a IPON tworzą faceci, którzy nie pracują zawodowo w tej branży.

Zawsze w początkowej fazie będzie dziesięć tysięcy rzeczy do poprawy. Jako użytkownicy musimy uzbroić się w cierpliwość.

Jeśli naprawdę sami nie dajemy sobie rady z obsługą portalu, to piszmy bezpośrednio na adres: biuro@ipon.pl . Bez tworzenia złej atmosfery i "szeptania" po kątach.

Nie stwarzajmy niepotrzebnie złej atmosfery. Wszystko da się rozwiązać i jestem pewna, że z biegiem czasu wszystko zacznie prawidłowo działać, a my z przyjemnością będziemy korzystać z naszego portalu :D .

Pamiętajmy, że IPON tworzymy my sami. Bez ludzi portal byłby tylko internetową wydmuszką.


  • 0

#16 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 21:24

Takie zawirowania powodują, że osoby w ostateczności rezygnują z posiadania konta na Iponie.

 

Nie przekonuje mnie nowy wygląd Ipon może świeższy ładniejszy ale problemowa obsługa.

 

Pewnie posypią się na mnie gromy, jednak wyrażę swoją opinię na ten temat. Z pewnością nowy IPON jest trudniejszy w obsłudze niż stary, przynajmniej teraz, na początku. Jednak odwrotnie niż piszący powyżej nie uważam tego za wadę, wręcz przeciwnie, cieszy mnie to. Podniesienie stopnia trudności w korzystaniu z portalu, może zadziałać jak sito, które zatrzyma osoby, z nazwijmy to delikatnie, niższym IQ. Zapewne trochę zmniejszy się liczba stałych użytkowników, ale w zamian za to, podniesie się trochę średni poziom intelektualny.

Proszę nie zrozumieć mnie źle. Nie mam nic przeciwko ludziom niepełnosprawnym intelektualnie, ale mam nadzieję że dzięki temu będę otrzymywać na randkach mniej wiadomości od neandertalczyków którzy "szukajom rzony" (pisownia oryginalna). Polska gramatyka, składnia i ortografia, o interpunkcji nawet nie wspominając, była przez nich zgwałcona chyba na wszystkie sposoby. Teraz jest ich nieco mniej, co dla mnie przynajmniej jest dużym plusem nowych szat IPON'u.


  • 0

#17 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2017 - 09:57

. Z pewnością nowy IPON jest trudniejszy w obsłudze niż stary

 

Hmm, trudniejszy? Jak? Przecież wystarczy chwilę posiedzieć nad tym, żeby go poznać. Jeśli osoba, która chodzi na wtz potrafi przywrócić hasło, to każdy to zrobi.

Uważam, że na naszym portalu jest dla WSZYSTKICH miejsce.


  • 1

#18 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 czerwiec 2017 - 12:33

....(...)..., że dzięki temu będę otrzymywać na randkach mniej wiadomości od neandertalczyków którzy "szukajom rzony" (pisownia oryginalna). Polska gramatyka, składnia i ortografia, o interpunkcji nawet nie wspominając, była przez nich zgwałcona chyba na wszystkie sposoby. Teraz jest ich nieco mniej, co dla mnie przynajmniej jest dużym plusem nowych szat IPON'u.

 

Zbyt uproszczone podejście jakie prezentujesz. Moim zdaniem, problem jest bardziej złożony. W dobie, gdzie powszechnym zjawiskiem staje się widok "nosa wlepionego w telefon" w celu wystukania SMS-a, tudzież prowadzenia płonnej konwersacji poprzez komunikator czy nawet poprzez portal społecznościowy, to pośpiech i niedbalstwo sprzyja gubieniu znaków specjalnych typu "ą", gdzie są zastępowane "om, oł" i temu podobne kwiatki w tekstach. W takiej konkretnej sytuacji, można podeprzeć się programem online typu ortograf.pl .... Pozostaje kwestia chcenia tego, bądź nie, i samej świadomości robienia błędów. Nawet, jak świadomość jest, to i tak niechlujstwo bierze górę. Inaczej sytuacja ma się, gdy ktoś nie ma nawet ukończonych 8 klas podstawówki i gdy do tego dojdzie dyskografia lub dysekcja, to o błędy najszybciej. Ba, nawet osoba niewidoma, robi błędy nieświadomie - nie widzi, więc jest to utrudnione. Bardzo często niesłusznie takie osoby kojarzy się – świadomie bądź podświadomie – z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Gdyby "styl pisowni i interpunkcji" był jedynym wyznacznikiem "odsiewu", to w rzeczywistości więcej osób by dotknął niż tylko osoby niepełnosprawne intelektualnie. Dlatego, obstaję przy tym, że każdy ma prawo tutaj być. Tworzenie dodatkowych "sztucznych podziałów" nikomu nie przysłuży się... Brakuje mi tu jakiegoś marginesu tolerancji..., właśnie dla takich osób.
Na koniec uważam, że naturalna selekcja i tak nastąpi, bez czyjegokolwiek udziału. Bowiem użytkownik ma możliwość zdecydowania w każdej chwili o swojej bytności na tym Portalu.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#19 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2017 - 15:24

A ja Wam powiem, że siła przyzwyczajenia ma swoją moc :) Ma to swoje odbicie w określonym schemacie postępowania - jeśli ktoś jest nauczony, że tu i tu ma kliknąć — wyskoczy to, czy tamto, to w nowej rzeczywistości trudno jest mu się odnaleźć i boi się eksperymentować, jak i samemu poszukiwać rozwiązania.  Ale to nie oznacza, że pisząc jednak jakieś treści, trzeba uważać co się pisze - internet tego raczej nie zapomina.
Ja mam nadzieję, że post Aribeth wywoła jakąś refleksję i ludzie postarają się bardziej przyłożyć do pisania mimo swoich ograniczeń związanych z dysleksją, dysgrafią, dysortografią. Są do tego narzędzia, chociażby wspomniane przez Aniołka czy wtyczki językowe do przeglądarek. Poza tym, myślę, że to nie wstyd do tego się przyznać. Bo o ile czasem można przymknąć oko na fotki, tak na słowo pisane nie za bardzo się da. Przy szybkim pisaniu podczas rozmowy każdemu może się zdarzyć literówka, ale to idzie na bieżąco poprawić. Ponadto, jeśli rozmowa jest ciekawa i jest to dialog, to nieco inaczej wygląda jak takie ciągnięcie kogoś za język. Nie jestem jakimś purystą językowym, ale na randkach jest to wystawianie świadectwa o sobie, na forum wystawianie opinii o nas. Faktem jest, że gros postów nadaje się do moderacji, bo
 

Polska gramatyka, składnia i ortografia, o interpunkcji nawet nie wspominając, była przez nich zgwałcona chyba na wszystkie sposoby.


na forum jest gwałcona nadal czemu mówię stanowcze nie niechlujstwu i staram się poprawiać takie potworki. Najprościej byłoby pisać uwagi na czerwono o błędach, ale też wątpię czy odniosłoby to pożądany skutek czy raczej ludzie by się obrażali i przestali pisać posty w ogóle... Ale słowo pisane - słowem pisanym, nie wspominam już o poziomie zaczepek czy to na randkach czy czacie. Czy naprawdę nie ma innego sposobu jak zadawanie magicznych pytań w stylu co tam albo jak tam? Albo po cześć, jaki jest Twój numer telefonu? Wiem, że jest określony dekalog pytań "na dzień dobry", ale bez przesadyzmu. Jest tyle tematów do rozmowy. A może ja za wiele oczekuję?


  • 0

#20 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 12 czerwiec 2017 - 11:01

 Ba, nawet osoba niewidoma, robi błędy nieświadomie - nie widzi, więc jest to utrudnione. Bardzo często niesłusznie takie osoby kojarzy się – świadomie bądź podświadomie – z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

 

Na nowej wersji Iponu można powiększyć czcionkę i to naprawdę nie jest już żaden problem. Jeśli ktoś jest upośledzony intelektualnie to trudno, ani jego wina ani zasługa ale to nie upoważnia go do pisania "muj" bo komputer poprawia błędy.

 

 

...że pisząc jednak jakieś treści, trzeba uważać co się pisze - internet tego raczej nie zapomina.

 

No niestety,nie zapomina i pamiętajcie o tym wszyscy,którzy wejdziecie w ten wątek i pomyślcie sobie wtedy czy warto pisać post.

 

 

 A może ja za wiele oczekuję?

 

Kuba,pisałeś co prawda o randkach ale ja to odniosę do forum traktując ipon całościowo.

Nie,nie oczekujesz zbyt wiele, jesteś jednym z najlepszych forumowiczów i dajesz dobry przykład, a nie tylko gadasz/piszesz.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: randki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych