Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gorzkie wnioski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 10:52

Tak sobie mysle.... Jak finansujesz pobyt na turnusie rehabilitacyjnym w całości ze swojej kieszeni to jesteś lepiej traktowana niż osoby które mają dofinansowanie.... A co do dofinansowań...w niektórych PCPRach nie ma sensu składać wniosków o dofinansowanie bo i tak przyznają dotacje swoim ludziom ....umiesz liczyć? Licz na siebie!!!!
  • 1

#2 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 27 marzec 2017 - 13:09

Te dotacje są tak mizerne, że nawet sie nie ubiegałam, bo jeszcze jak trzeba jechać z opiekunem to katastrofa. Możesz podać przykład lepszego traktowania?


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#3 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 13:17

Już mówię....jak jesteś kuracjuszem komercyjnym to wszyscy począwszy od pań w recepcji po lekarza są dla ciebie słodziutcy jak miód...a starczy że masz dofinansowanie to traktują cię jak żebraka i zło konieczne..., może trochę ostro jadę ale po prostu takie są fakty....


  • 0

#4 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 27 marzec 2017 - 13:22

A tak konkretniej to co? Lekarz Cię zbadać nie chce czy jak? U mnie sporo ON dostaje dofinansowanie i są zadowolone :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#5 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 13:38

Po prostu oceniam podejście do kuracjuszy komercyjnych i z dofinansowaniem.... Może nie wszędzie jest tak źle, ale nie da się ukryć, że w niektórych przypadkach jest widoczny podział na równych i równiejszych.

Zaś jeśli chodzi o dofinansowanie to lepiej mieć w zanadrzu odłożone pieniążki, bo nie wiadomo, czy dostaniesz dofinansowanie, czy nie....To rosyjska ruletka, że się tak wyrażę.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 27 marzec 2017 - 14:24
połączono ze sobą posty.

  • 0

#6 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 27 marzec 2017 - 13:49

Z dofinansowaniem zawsze tak jest.. Ja tyle lat pisałam o kumpa i zawsze miałam odpowiedź, że z braku funduszy lipa, ale jeszcze wtedy wnioski się składało w PFRONie.


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#7 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 13:50

Toteż wyznaję zasadę...umiesz liczyć? Licz na siebie.


  • 0

#8 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 15:47

Moniczka ja raz tylko bylam na turnusie i byl on finansowany i nie zauwazylam, aby traktowali mnie jakos inaczej niz innych. Nie podajesz zadnego przykladu konkretnego.....lekarz Cie nie zbadal? Dostalas inny obiad niz C co zaplacili? Nie bardzo rozumiem o co sie bulwersujesz. To, ze pracownicy nie chodza usmiechnieci od uca do ucha i nie klaniaja sie w pas, nei znaczy, ze jestes gorzej traktowana. Ci ludzie maja roboty po kokardy, czesto musza uzerac sie z malo przyjemnymi kuracjuszami (niepelnosprawnosci sa przerozne). Oni tam nie sa od slodkiego pierdzenia i usmiechania sie :). Podaj jakies konkretne przyklady tego zlego traktowania.


  • 4

#9 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 27 marzec 2017 - 16:44

A ludzie niepełnosprawni - bez obrazy - czasem się zachowują jak 8 cud świata :)


  • 2
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#10 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 28 marzec 2017 - 10:58

Byłem wiele razy na turnusach, czy to z NFZ, czy z dofinansowaniem z PCPR czy płaconym w całości przez siebie, i jakoś nie zauważyłem innego traktowania, inne jest wyżywienie z dofinansowania z NFZ a jak masz  dofinansowanie z PCPR ale to też nie zawsze. Zresztą jest możliwość dokupienia  posiłków jak komuś mało. Zabiegi są te same i personel wszystkich jednakowo traktuje,


  • 4
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#11 BAR32

BAR32

    Sufler

  • Moderator
  • 355 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 16:08

Tomaszku i tu masz rację. Bywam na turnusach rehabilitacyjnych i nie zauważyłam różnic w traktowaniu, a spostrzegawcza jestem.


  • 0
"...oto słyszę jak w popiół przemieniam się i kruszę,i coraz mniejszy ciałem wierzę we własną duszę.."
/K.K.Baczyński/

#12 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 21:48

Na turnusach nie bywam, ale muszę swoje dwa grosze dorzucić, ponieważ jestem stałym bywalcem od 5 lat w lokalnych ośrodkach rehabilitacyjnych. Leczę się zarówno z dofinansowaniem NFZ jak również prywatnie i zdecydowanie lecząc się prywatnie ma się pewne względy. Przykład? Krótszy czas oczekiwania na zabieg i nie mówię tu o oczekiwaniu na wolne miejsce które de facto z NFZ czeka się rok a oczekiwanie w umówionym już konkretnym dniu i godzinie. Nie oszukujmy się. Ośrodki mają liche stawki z NFZ i każdy klient prywatny jest dla nich skarbem. Odczuwa się to nawet gdy w przyszłości przychodzi się do takiej placówki w ramach NFZ, gdzie wcześniej było się prywatnie.


  • 1

#13 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:23

No z tym oczekiwaniem to masz rację tak powinno być. Płace to i wymagam :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#14 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 18:27

No z tym oczekiwaniem to masz rację tak powinno być. Płace to i wymagam :)

Z NFZ to też płacisz :) No chyba że nigdy nie pracowałaś :D


  • 0

#15 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 04 kwiecień 2017 - 19:43

Z NFZ to jest obowiązek państwa i nawet z głębokim upośledzeniem osoba, że tak powiem ma jakiś standard zapewniony, a nigdy nie pracowała.


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#16 Korner

Korner

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 07 maj 2017 - 09:08

Slavco czytając Twoje posty mam wrażenie, że nie zrozumiałeś w czym rzecz. Nie chodzi o rehabilitację w ośrodku lecz o pobyt w sanatorium. W ośrodkach jest tak samo jak w przychodniach, masz kasę dostaniesz się szybciej, nie masz kasy czekasz.

Przez swoje długie życie byłem tylko raz w sanatorium z NFZ i nie zauważyłem innego traktowania mnie niż "prywatnych". Będąc z NFZ możesz, jeśli chcesz, wykupić sobie dodatkowe ćwiczenia, czy papu. Nie wiem co moniczka_34 ma na myśli pisząc lepiej traktowani bo mnie traktowali jak innych. No ale to już indywidualne odczucia moniczki_34.


  • 0
"Miłość nie zna pór dnia, nadzieja nie ma końca, a wiara nie zna granic. Tylko wiedza i niewiedza skrępowane są czasem granicami."

Gunter Grass

#17 anka78

anka78

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:53

A ludzie niepełnosprawni - bez obrazy - czasem się zachowują jak 8 cud świata :)

Czy ty jesteś osobą niepełnosprawną? Czy wiesz co czują tacy ludzie. Ja jestem po rekonstrukcji więzadeł stawu skokowego i kilku skręceniach po zabiegu, nie mam orzeczenia ale kilkukrotnie będąc unieruchomiona , przechodząc kolejne rehabilitacje, tułając się od lekarza do lekarza po pomoc mając ogranicznia ruchowe rozumiem co Ci ludzie czują nie mogąc gdzieś dojść. Nie pisz że zachowują się jak 8 cud świata niewiedząc jak to jest.
  • 0

#18 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 03:27

Kazdy tu jest niepelnosprawny, albo scisie zwiazany z osobami niepelnosprawnymi (rodzina, partner) bo to portal dla osob niepelnosprawnych. Myslisz, zee tylko ci malkontenci nie moga gdzies dojsc? Uwazasz, ze sa bardziej niepelnosprawni od innych niepelnosprawnych? Prosze Cie anka78. Choroba nie upowaznia nikogo do bycia wrzodem na tylku innych ludzi. Kazdy ma jakies ograniczenia zwiazane z niepelnosprawnoscia, ale wyzywanie sie na innych nie jest ok. 


  • 1

#19 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 13 sierpień 2017 - 19:44

Czy ty jesteś osobą niepełnosprawną? Czy wiesz co czują tacy ludzie. Ja jestem po rekonstrukcji więzadeł stawu skokowego i kilku skręceniach po zabiegu, nie mam orzeczenia ale kilkukrotnie będąc unieruchomiona , przechodząc kolejne rehabilitacje, tułając się od lekarza do lekarza po pomoc mając ogranicznia ruchowe rozumiem co Ci ludzie czują nie mogąc gdzieś dojść. Nie pisz że zachowują się jak 8 cud świata niewiedząc jak to jest.

Wyobraź sobie, że od urodzenia jestem niepełnosprawna - poruszam się na wózku inwalidzkim i wiem jak to jest - stąd mogę napisać to i owo. I wyobraź sobie - też nie mogę sobie gdzieś iść, a mimo to nie narzekam na forum.


Użytkownik Paulla edytował ten post 13 sierpień 2017 - 19:45

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych