Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prawo jazdy kat. B w Warszawie - jaki ośrodek?

prawo jazdy kategoria B ośrodek warszawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 qbawrobel

qbawrobel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 13:27

Cześć, jestem Kuba. 

 

Podjąłem męską decyzję, że wypadałoby zrobić prawo jazdy. Jestem osobą o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Jaki ośrodek polecacie? Naturalnie interesuje mnie w miarę wygodny dojazd. Praga, Śródmieście, Wola. 

 

Mógłby mi ktoś pokrótce wytłumaczyć jak wygląda cały proces ubiegania się o prawo jazdy w przypadku ON? Tak, wiem że od tego są internety, ale liczę na waszą pomoc tutaj. Najpierw lekarz, czy wycieczka do wydziału komunikacji? 

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady  B)


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:04

Mógłby mi ktoś pokrótce wytłumaczyć jak wygląda cały proces ubiegania się o prawo jazdy w przypadku ON? Tak, wiem że od tego są internety, ale liczę na waszą pomoc tutaj. Najpierw lekarz, czy wycieczka do wydziału komunikacji?

 

Witaj.

Oczywiście najpierw lekarz, który bada Cię pod względem braku przeciwwskazań w zdobyciu prawa jazdy. Szczegółowe procedury znajdują się na tej stronie:

http://mib.gov.pl/2-...cprawojazdy.htm

 

Tutaj zaś masz ranking warszawskich szkół nauki jazdy:

http://www.superpraw...pl/warszawa.htm

 

Pozdrawiam :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 styczeń 2017 - 15:34

Pierwsze jest badanie lekarskie. Bywa tak, że można je zrobić w szkole jazdy, na rozpoczęcie kursu, ale w przypadku ON nie ryzykowałabym pójścia na badanie tak z ulicy. Moim zdaniem warto najpierw wiedzieć, że możesz jeździć, a dopiero potem wybrać kurs. Zatem:

 

Najpierw lekarz, który ma prawo wystawiania pozwoleń na prowadzenie pojazdów mechanicznych. Oraz, ewentualnie, specjaliści wskazani przez tego lekarza, w ramach badań dodatkowych. Gdybym to ja szła na badania, zrobiłabym sobie nawet te specjalistyczne wcześniej (bo wiem jakie byłyby istotne dla mnie) i przyszła z dokumentacją.

 

Tu uwaga osobista: radzę się dobrze zbadać. U mnie wyszło, że dostałam prawko a zdaje się, że nie powinnam (oczopląs mi się w ciągu 10 lat pogorszył – pytanie jakim cudem, skoro jest wadą wrodzoną). Na szczęście nikomu się przez lata posiadania przez mnie prawa jazdy nic nie stało, ale gdybym miała wypadek i potem się dowiedziała, że był taki problem, szlag by mnie chyba trafił.

 

Jest to szczególnie ważne, skoro chcesz jeździć po Warszawie, czyli zapewne także po centrum, w godzinach dużego ruchu.

 

2. Jeśli z badań wyniknie, że samochód prowadzić możesz, to pojawia się kwestia tego, czy musi być dodatkowo oprzyrządowany. Jeśli musi być, musisz sobie wybrać szkołę, która ma samochody oprzyrządowane/przystosowane. A to znaczy, że możesz wybrać tylko niektóre z warszawskich szkół.

 

W Warszawie i okolicach kojarzę dwie szkoły dla kierowców ON – w Konstancinie-Jeziornej (przy CKiR) oraz PIMOT na Jagiellońskiej. Innych nie znam, chociaż wiem, że część oferuje naukę na samochodach przystosowanych (możesz sobie wygooglać).

 

Z tych dwóch, gdybym miała drugi raz wybierać dzisiaj – na przykład gdyby mi się wzrok poprawił i potrzebowałabym ponownego egzaminu – wybrałabym PIMOT, ze względu na położenie w samej Warszawie. Nauka w CKiR była wygodna o tyle, że pojechałam sobie na turnus sześciotygodniowy z pobytem na miejscu, dostosowali mi dobrze samochód i ogólnie sobie chwaliłam, bo mi z wielu powodów na zdrowie wyszło, ale po Warszawie jako takiej jeździłam w trakcie kursu może trzy/cztery razy. A to jednak zdecydowanie za mało, jak się tu mieszka. PIMOT ma lepsze położenie do nauki jazdy miejskiej, a na dodatek pracują tam moi byli instruktorzy z CKiR.


Użytkownik Boginka edytował ten post 16 styczeń 2017 - 15:36

  • 1

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo jazdy, kategoria B, ośrodek, warszawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych