Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy kupić królika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Boguslogin

Boguslogin

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 19:12

Hej,

Proszę  doradźcie mi, bo nie wiem co robić.

Od kilku miesięcy myślę żeby kupić króliczka takiego do akwarium ze sklepu zoologicznego. Chcę kupić, bo samemu nudno a i uratowałbym takiego królika przed wężem i to też mnie motywuje. Jednak mam obawy, że polubię go, a on kiedyś odejdzie ze starości, mam tez obawę czy dam rade zajmować się nim; niby to nie jest trudne, ale czasami sam ze sobą mam kłopot, a takiemu królikowi trzeba wymienić trociny, zdobyć jedzenie iść do weterynarza, to są obowiązki. Jak myślicie kupić czy lepiej nie ryzykować?


Użytkownik kuba edytował ten post 02 styczeń 2017 - 13:58
Poprawiono styl wypowiedzi

  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2016 - 19:37

Boguś,

Kupno jakiegokolwiek zwierzaka jest to dosyć ważna i odpowiedzialna decyzja. Tak więc rozważ wszystkie za i przeciw. Owszem, będzie raźniej, ale zastanów się czy będziesz w stanie się nim opiekować - karmić, sprzątać w klatce, w ogóle zajmować się nim. O ile Ty możesz mieć gorszy dzień - nie będziesz miał ochoty z nim się zabawiać, nie będziesz miał co na obiad czy kolację, czy nie będzie Cię stać na kupno sianka, trocin czy piasku dla Niego, za długo też poza domem nie możesz być - zwierzak Twoich kłopotów nie zrozumie - jest uzależniony od Ciebie i ufa Tobie bezgranicznie, czy Ci się będzie podobało czy nie - musisz najpierw zadbać o Niego. A brać zwierzaka, by za miesiąc, dwa, trzy szukać dla Niego nowego domu, to szkoda.


  • 0

#3 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:02

Wiesz Kuba, królikowi w razie czego nie trzeba szukać nowego domu, jeśli wiesz co mam na myśli... :cool:
 

Spoiler


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:54

Wiesz Kuba, królikowi w razie czego nie trzeba szukać nowego domu, jeśli wiesz co mam na myśli... :cool:

 

Wiem, tylko jest jeden drobniutki problem - im zwierzak jest dłużej w domu - tym coraz bardziej się z nim zżywasz i... wiesz o czym dalej myślę.... ;)


  • 0

#5 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2017 - 14:23

Kuba to prawda, jeszcze jeśli królik jest u Ciebie 2 dni to spoko. Lecz gdy zaczniesz się przyglądać jak on funkcjonuje co dzien, nie ma bata że się poczujesz jakies chemii do uszatego. Miałem tak z chomikiem. Miałem go tylko przechowac do tygodnia. Spoko, ale już mam piątego chomika :-):-)
  • 1

#6 Gość_corina_*

Gość_corina_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:37

Królik to nie rybka,nie trzyma się go w akwarium !.Najlepiej jak kica sobie po domu w najgorszym wypadku jest potrzebna duża klatka 120/50 cm koszt grubo ponad 100zł.Królika nie trzyma się na trocinach bo mu szkodzą,to bardzo delikatne stworzenia.Nie znoszą być brane na ręce,są płochliwe,trzeba dużo cierpliwości żeby takiego zwierzaka oswoić i cieszyć się jego obecnością bo to przekochane zwierzaki.Radze przed zakupem wejść na stronę Schroniska dla królików w Toruniu lub na faceboku Zakróliczeni i poczytać,dużo poczytać zanim weźmie się królika do domu i zrobi z kolejnej żywej czującej istoty zabawkę.

Jeśli za poważnie potraktowałam temat to sorry ale sama mam królika wspieram schronisko dla nich i czasami ręce opadają jak potwornie źle są  traktowane.


  • 0

#7 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:43

Jeśli za poważnie potraktowałam temat to sorry ale sama mam królika wspieram schronisko dla nich i czasami ręce opadają jak potwornie źle są  traktowane.

 

Bardzo dobry post, bo zanim podejmie się odpowiedzialną decyzję, trzeba mieć jakieś pojęcie, choćby blade, na co się porywamy. Boguś jak na razie ma dobre chęci. Jednak jakikolwiek zwierzak nie jest kaprysem, ani zabawką, która jak się znudzi czy zacznie sprawiać kłopoty, anihiluje się w ten czy inny sposób z naszego życia.


  • 1

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 styczeń 2017 - 13:03

Jeśli za poważnie potraktowałam temat to sorry ale sama mam królika wspieram schronisko dla nich i czasami ręce opadają jak potwornie źle są  traktowane.

 

Takie potraktowanie tematu, a co za tym idzie wrażliwość jest bardzo potrzebna. Szczególnie w przypadku zwierząt, wszystkich zwierząt.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 Gość_VANPELIS_*

Gość_VANPELIS_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:04

Temat na nasze możliwości? Mhm. A ja zapytam tak przewrotnie i nie w temacie choć też o kupnie mowa ma jest a mianowicie: Czy kupić Człowieka? Pyta królik królika...


  • 0

#10 nietypowa50

nietypowa50

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:39

Boguś,
Kupno jakiegokolwiek zwierzaka jest to dosyć ważna i odpowiedzialna decyzja. Tak więc rozważ wszystkie za i przeciw. Owszem, będzie raźniej, ale zastanów się czy będziesz w stanie się nim opiekować - karmić, sprzątać w klatce, w ogóle zajmować się nim. O ile Ty możesz mieć gorszy dzień - nie będziesz miał ochoty z nim się zabawiać, nie będziesz miał co na obiad czy kolację, czy nie będzie Cię stać na kupno sianka, trocin czy piasku dla Niego, za długo też poza domem nie możesz być - zwierzak Twoich kłopotów nie zrozumie - jest uzależniony od Ciebie i ufa Tobie bezgranicznie, czy Ci się będzie podobało czy nie - musisz najpierw zadbać o Niego. A brać zwierzaka, by za miesiąc, dwa, trzy szukać dla Niego nowego domu, to szkoda.


Post zawierający sam cytat niezgodny z naszym regulaminem. 
Do usunięcia, chyba, że autorka zdecyduje się na dodanie treści.
Moderator


  • 0

#11 koktajlowa

koktajlowa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 06:59

Królik to fajne zwierzątko, tylko lepiej byłoby go nie wypuszczać samopas, a szczególnie jak ma się kable na podłodze. Znajomy miał królika i tyle kabli od ładowarek i innych sprzętów mu poszło w głowie się nie mieści. Poza tym zwierze to nie zabawka, trzeba o nie dbać.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych