Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gry komputerowe - niepełnosprawni gracze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 viperex76

viperex76

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 15:48

Witam wszystkich
 
Jestem osobą niepełnosprawną, choruję na rdzeniowy zanik mięśni i lubię grać w gry komputerowe. Od x lat nie mogę posługiwać się normalną myszką i klawiaturą co nie pozwalało mi na granie w gry bardziej zaawansowane niż np. literaki na kurniku i na jakiś czas zrezygnowałem ze swojego hobby. Wydałem dużo pieniędzy na pseudo myszki, mini klawiatury, przyciski i piloty, które w rezultacie okazały się dla mnie nie przydatne i długi czas zajęło mi nauczenie się na nowo jak mogę grać w gry komputerowe. Obecnie mogę lepiej lub gorzej, ale grać w swoje ulubione gry. Ostatnio testując czy dam radę grać w jedną z nowych gier wpadłem na pomysł utworzenia na Youtube o grach ukierunkowane na granie osób niepełnosprawnych na którym chciałbym prezentować jak można grać nawet w najbardziej zaawansowane gry, jakie urządzenia i programy mogą w tym pomóc. Nie chciałbym ograniczać się jedynie do moich problemów z korzystaniem z komputera, ale może udałoby mi się zaprosić innych niepełnosprawnych do współpracy, którzy mogliby podzielić się swoimi doświadczeniami i jak sobie radzą w świecie gier.
Na początek nagrałem dwa krótkie filmy jak gram za pomocą urządzenia SmartNav, programu do głosowej obsługi komputera oraz klawiatury ekranowej i chciałbym prosić o Waszą opinię, czy taka tematyka mogłaby kogoś zainteresować i/lub komuś pomóc. W czasie w którym straciłem możliwość grania z myszy i klawiatury bardzo chciałbym móc znaleźć w internecie rzeczowe informacje pomocne w powrocie do grania, a nie tylko oferty sklepów ze sprzętem dla niepełnosprawnych. Wiem, że nie jest jedyną osobą niepełnosprawną, która czerpie radość z grania w gry komputerowe i może nie potrzeba nikomu tłumaczyć co i jak można zrobić, więc jestem ciekaw Waszych opinii. Czy prezentując tego typu filmy mógłbym kogoś zainteresować i/lub komuś pomóc?
 
Moje filmy możecie znaleźć tutaj:
Link usunięto
 
Pozdrawiam
Viper
 
Z poniższego linku _Aniolka_:
"...2. podawanie w poście linka do swojego bloga czy kanału na YouTubie, jest niestety reklamą. O ile odpowiedź jest ważna i coś wnosząca merytorycznie do dyskusji - jesteśmy w stanie zaakceptować taki link do bloga, tak już niekoniecznie jest akceptowany link do videobloga z proponowanym filmem. Jeśli już koniecznie chce się linkować do blogów, to podawaj tylko jego nazwę jako zwykły tekst bądź zamieszczaj uwagę - "Dla zainteresowanych więcej informacji na PW..."

  • 1

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 listopad 2016 - 16:45

Więcej do poczytania:

http://www.ipon.pl/f...um/#entry221710


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 koperss

koperss

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 26 listopad 2016 - 22:03

Moja niepełnosprawność nie przeszkadza mi w czymkolwiek przy komputerze, ale na pewno jest dużo ludzi, których to interesuje. Zresztą przypuszczam, że niektórymi usprawniającymi pracę urządzeniami mogliby się zainteresować nawet zdrowi. Tylko wiesz co, moim zdaniem nie powinieneś skupiać się na grach komputerowych, ale na pracy w jakichś edytorach tekstu, pisaniu, wiesz, ogólnie wszystko, co może pomóc. Zarówno programy jakieś, jak i urządzenia. No ja bym był zainteresowany i mogę zostać Twoim subskrybentem czy jak tam się to nazywa na yt. ;)


  • 0

#4 viperex76

viperex76

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 23:53

Dzięki za uwagi :) W najbliższym czasie zamierzam zrobić filmik o tym jak piszę bez klawiatury za pomocą programu Dasher. Program jest mały i prosty, ale można za jego pomocą pisać tak szybko jak normalnie na klawiaturze. Za suba dziękuję :)


  • 0

#5 viperex76

viperex76

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 02:02

Zobaczyłem, że link do mojego kanału też już został usunięty i chciałem coś tej miłej Pani moderator napisać, przemówić do rozsądku, ale rezygnuję. Nie chcę żeby mój post został usunięty, ponieważ reklamuję otwartość umysłu na nowe technologie. . Po prostu opuszczam opuszczam to absurdalne forum udać się do miejsc, gdzie blogi i videoblogi są nowoczesnym źródłem informacji i gdzie ktoś widząc, że ktoś coś robi I chce się z tym podzielić nie patrzy na to przez pryzmat $$, a dostrzega wartość merytoryczną tego przedsięwzięcia. 

 

Zastanawiam się tylko w jakim dziwnym miejscu na ziemi przyszło mi się urodzić, gdzie jak podzieliłem tym co robię na forum o grach komputerowych zarzucono mi promowanie na ludzkiej litości i 'poradzono' podzielenie się moimi zainteresowaniami wśród swoich czyli na forum dla osób niepełnosprawnych, a jak podzieliłem tym tutaj I zaprosiłem do dyskusji to okazało się, że tu też nie jestem mile widziany. Na żadnym zagranicznym forum takie historie mnie nie spotkały. Chyba napiszę list do prezesa drogi mlecznej z prośbą o wyjaśnienie.

 

Zainteresowanych moim kanałem na YouTube zapraszam na priv :)

 

Pozdrawiam!

Viper


  • -1

#6 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2016 - 12:06

Z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładam, że rejestrując się tu nie przeczytałeś dokładnie regulaminu, w którym w punkcie 10 jasno stoi napisane, że dopuszczamy wklejanie linków w postach, pod warunkiem, że jest to niezbędne do zadania pytania lub udzielenia odpowiedzi. Ten zapis może być potencjalnym źródłem konfliktu między autorem a modami, dlatego też po publikacji Twojego posta, miła Pani moderator podesłała Ci link do informacji, która wisi w części z Uwagami, Problemami, Sugestiami i Komunikatami a zawiera uwagi doprecyzowujące zasady linkowania na tym forum i które powinieneś sobie przeczytać przed opublikowaniem posta z linkiem. W czym Twój vblog ma być lepszy od tego, w którym reklamowane są noże dla leworęcznych ;), czy kolejny niepotrzebny gadżet. Sorry, ale taki mamy klimat ;) i ta zasada dotyczy wszystkich - nie ma równych i równiejszych. Jak nie zgadzasz się takie zasady - nie musisz pisać. A jak już mocno chcesz reklamować swojego vbloga, zapraszam do działu Partnerzy.
Dalszą dyskusję uważam za bezcelową.

 

Pozdrawiam


  • 0

#7 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 listopad 2016 - 12:09

Dodam tylko od siebie, że dalsza dyskusja na temat regulaminu forum będzie skutkowała definitywnym zamknięciem wątku. Nie zawaham się tego uczynić. Pozdrawiam.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#8 viperex76

viperex76

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 14:15

@Narrator

Prawda, nie przyszło mi do głowy, że link do filmów Youtube na pokazujący jak osoba niepełnosprawna gra w gry będzie traktowany na równi z reklamą noży w sklepie Mango (znowu pewnie coś zareklamowałem). 40 lat żyję i takich rzeczy nie widziałem. Nie widziałem nigdy żeby filmy na YouTube z przydatnymi informacjami związanymi z tematyką forum były usuwane. No cóż, Wasze forum Wasz regulamin, a moje prowo się z nim nie zgadzać. Dlatego napisałem, że forum opuszczam i zapraszam na priv, ale jak ktoś do mnie coś 'mówi' to czuję się zobowiązany odpowiedzieć. Dodam jeszcze, że może noże dla leworęcznych może Panu nie są potrzebne, ale leworęcznych mogłyby zainteresować.

 

@_ANIOLEK_

Miła Pani, ma Pani władzę taką to może Pani usuwać co chce, tylko proszę wprowadzić nowy punkt w regularnie mówiący o tym, że krytyka działań moderatorów i zasad panujących na forum jest niedozwolona. Od razu jeszcze odpowiem na nadchodzący zarzut braku związku z tematyką działu ... mój pierwszy post był W 100% związany tematyką działu.

 

Żegnam.


  • 0

#9 viperex76

viperex76

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 14:54

Miałem się już nie odzywać, ale znalazłem coś ciekawego. W wątku poniżej mojego o tytule Testy Programów komputerowych znajduje się kilka linków do producentów programów komputerowych. To nie jest reklama? Pogubiłem się w tej logice, może powinienem nazwać swój wątek Testy gier komputerowych?


  • 0

#10 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2016 - 15:11

Po pierwsze.
@Narrator, orator, widz, to tzw. rangi.
Po drugie.
W uwagach na czerwono w pierwszym tekście masz wykładnię - bezpośredni link do konta na YT jest reklamą - obojętnie czy to jest niepełnosprawny gracz, niepełnosprawny podróżnik, niepełnosprawny kucharz czy rzeczone noże tylko dla leworęcznych. Za każdym razem taki bezpośredni link będzie usuwany. Tam też masz sugestię jak tę sprawę załatwić - napisałbyś w kolejnym swoim poście: imię nazwisko disabled gamer czy nazwę swojego profilu na YT - nie było by problemu. Można było napisać PW z pytaniem jak tę kwestię załatwić, tylko trzeba było chcieć.  
W rzeczonym wątku były aktywne linki... Zostały zamienione na nieklikalne
 

@_ANIOLEK_
Miła Pani, ma Pani władzę taką to może Pani usuwać co chce, tylko proszę wprowadzić nowy punkt w regularnie mówiący o tym, że krytyka działań moderatorów i zasad panujących na forum jest niedozwolona.

 
Punkt 4 Regulaminu:
Administrator oraz moderator są ostateczną instancją na forum i nie należy podważać ich decyzji dotyczących administrowania forum ani prowadzić do bezsensownej wymiany zdań próbując dojść swojej racji.
 
Ponieważ dyskusja zaczyna się przeradzać w bezsensowną wymianę zdań - zamykam wątek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych