Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kursy online


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pier1987

pier1987

  Podpowiadacz

 • Użytkownik
 • PipPipPipPipPip
 • 169 postów
 • Skąd:Słupca

Napisano 16 październik 2016 - 16:41

Edukacja staje się dostępna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki możliwościom, jakie stwarza nauka online. Nie wychodząc z domu możemy poznać podstawy bioinformatyki na uniwersytecie w Toronto i dowiedzieć się jak zostać brytyjskim monarchą poprzez kanał youtube CGP Grey.
Poniżej znajdziemy kilka wybranych stron z kursami online i edukacyjnych kanałów wideo:

Khan Academy (www.khanacademy.org) jest projektem non - profit o międzynarodowym zasięgu. Obecnie, dzięki pracy wolontariuszy – tłumaczy, jest już częściowo dostępna w języku polskim. Nauka online jest całkowicie bezpłatna i obejmuje kursy z matematyki, innych nauk ścisłych, ekonomii i finansów, nauk humanistycznych i sztuki, informatyki. Edukacja opiera się na lekcjach w formie wideo i na części praktycznej.

Code Academy (www.codeacademy.com) to strona, na której bezpłatnie możemy nauczyć się kodowania czyli tworzenia stron internetowych i aplikacji. Różne języki programowania poznajemy za pomocą prostych, praktycznych ćwiczeń, które stopniowo przechodzą w coraz trudniejsze. Strona dostępna jest tylko w języku angielskim. Społeczność Code Academy zrzesza 24 miliony ludzi na całym świecie.

edX (www.edx.org) jest projektem edukacyjnym, za którego stronę merytoryczną odpowiadają między innymi najlepsze amerykańskie uczelnie. Korzystanie z edX jest całkowicie bezpłatne, zakres tematyczny kursów jest bardzo szeroki - od architektury i projektowania wnętrz, przez inżynierię, odżywianie, prawo, nauki społeczne i statystykę. Nauka odbywa się poprzez wideo z lekcjami, quizy sprawdzające wiedzę i dyskusje online z innymi uczącymi się. Każdy z kursów jest określony w czasie, ma datę rozpoczęcia i wyznaczony czas trwania. Kursy dostępne są w języku angielskim.

Coursera (www.coursera.org) jest stroną, na której znajdziemy bezpłatne kursy online przygotowane przez zagraniczne uczelnie i instytucje z całego świata. Kursy dostępne są po angielsku i w wielu innych językach (bez języka polskiego). Edukacja prowadzona jest w wielu obszarach wiedzy, znajdziemy tam medycynę, sztukę, fizykę i wiele innych. Kursy łączą teorię z ćwiczeniami z wybranego tematu.

Blogerzy wideo upowszechniają wiedzę z różnych dziedzin tworząc autorskie kanały popularno-naukowe dostępne w serwisie www.youtube.com. Jednym z nich jest SciFun - kanał o astronomii i fizyce, często pokazujący zjawiska fizyczne za pomocą doświadczeń i eksperymentów, badający zagadnienia i zadający pytania, których nie znajdziemy na szkolnych lekcjach fizyki. Kanał CrashCourse zawiera wideo z lekcjami z historii, literatury, biologii, chemii, ekologii. Mini - wykłady są przygotowane w języku angielskim, z animacjami ilustrującymi omawianą treść. CGP Grey prezentuje krótkie filmy, również świetnie ilustrowane, które poruszają nieoczywiste kwestie wymagające wyjaśnienia, czerpiąc przy tym z różnych nauk. Dostępne są z polskimi napisami.

Czy podoba Wam się forma nauki online? Czy znacie jakieś ciekawe, edukacyjne kanały na youtube lub strony internetowe?


 • 1

#2 Marta S

Marta S

  Gawędziarz

 • Użytkownik
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 771 postów
 • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 19 październik 2016 - 06:31

Myślę, ze kwestia nauki on line ma  swoje plusy nie dlatego, że podoba się bardziej niż edukacja stacjonarna. Jest to przede wszystkim forma umożliwiająca naukę bez pomocy osób trzecich i bez barier architektonicznych. Minusem jest brak bezpośredniego kontaktu z innymi uczestnikami i wykładowcami. Najbardziej zaawansowane technologie nie zastąpią tradycyjnej formy w stu procentach. Niemniej jednak dla wielu z nas jest to konieczność.


Użytkownik Marta S edytował ten post 19 październik 2016 - 06:33

 • 1

Moje szóste poetyckie dziecko drukiem i e-bookiem -  Skrzydła i Drzazgi do nabycia u mnie lub u wydawcy Ridero.eu


#3 piotrmarkowski2

piotrmarkowski2

  Widz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 15:13

Jeżeli tylko masz ochotę się czegoś nauczyć, na pewno gdzieś w sieci kryje się kurs, który pozwoli Ci daną umiejętność opanować. Sęk w tym, by w zalewie wątpliwej jakości poradników dotrzeć do tych naprawdę wartościowych. Dlatego przygotowałem listę źródeł, z którym sam korzystam/korzystałem i z czystym sumieniem mogę je zarekomendować.
Jeżeli znasz inne miejsca w sieci, gdzie można znaleźć rzetelną wiedzę na jeden z wymienionych niżej tematów, napisz do mnie – stwórzmy razem bazę jakościowych platform.

CodeAcademy
Jedna z najbardziej znanych witryn tego typu, na których nauczysz się podstaw kodowania – HTML, CSS, JavaScript, ale nie tylko. Liczba kursów ciągle się zwiększa, a całość jest w pełni interaktywna i prowadzi adepta za rękę przez każdy element procesu.

Learn Code The Hard Way
Serwis zbiera kilka książek uczących różnych języków programowania. W przypadku Ruby on Rails dostępna jest darmowa wersja HTML, podobnie z Pythonem.

Kursownik
Potrzebujesz polskich źródeł? Ta skromnej wielkości, ale wysoce merytoryczna baza poradników pozwoli Ci poznać podstawy HTML i CSS, zakodować pierwszą stronę www czy wgłębić się w Photoshopa. Kilkadziesiąt godzin dobrego materiału.

Udemy
Udemy to platforma z kursami online, na której możemy nauczyć się całego spektrum rzeczy, w tym wielu przydatnych dla marketera, programisty czy grafika. To serwis komercyjny, ale mnóstwo treści jest dostępnych nieodpłatnie.

PSDTuts
Jak nazwa wskazuje – całe mrowie tutoriali dotyczących Photoshopa. Learning by doing to najefektywniejsza metoda, a w przypadku grafiki komputerowej rozpoczynanie przygody od kopiowania pewnych rozwiązań, by pojąć, jak są robione brzmi to dobra metoda.

Skillshare
Kolejny serwis z kursami, przede wszystkim skupiony z obszarów grafiki komputerowej i fotografii, ale znajdziemy tam również poradniki DIY czy na temat gotowania.

Coursera
Interesuje Cię wiedza uniwersytecka – od teorii muzyki po statystykę? Bierz udział w kursach udostępnianych przez uczelnie z całego świata, kompletnie za darmo.

To zaledwie wierzchołek góry lodowej, omawiający pojedyncze źródła dla różnych umiejętności. Mógłbym wskazać jeszcze kilkadziesiąt stron (od edX począwszy, na Khan Academy skończywszy), ale na chwilę obecną mija się to z celem.
Wejdź i zobacz, co powyższe serwisy mają Ci do zaoferowania i w jakiej formie. Część oferuje jedynie wideo, inne interaktywne formy. Sprawdź, co Ci odpowiada. Potem znajdź samodzielnie ciekawe źródła i podeślij je mnie!
Pamiętaj: jeżeli chciałbyś nauczyć się dowolnej rzeczy, za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj. Nie zwlekaj więc – do dzieła! Trzymam kciuki

Użytkownik kuba edytował ten post 05 styczeń 2017 - 16:13
Poprawa czytelności tekstu

 • 0

#4 Martusiek

Martusiek

  Statysta

 • Użytkownik
 • PipPip
 • 18 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 09:57

Wszystko zależy od samozaparcia. Część osób wyciągnie więcej z kursów online niż wielogodzinnych zajęć stacjonarnych. Wszystko jest kwestią bardzo indywidualną niestety...


 • 0

#5 Andrew Waqq

Andrew Waqq

  Widz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 09:48

Motywacja, zmotywowanie samego siebie jest moim zdaniem jak najbardziej podstawą sprawą w tym zakresie


 • 0

#6 pier1987

pier1987

  Podpowiadacz

 • Użytkownik
 • PipPipPipPipPip
 • 169 postów
 • Skąd:Słupca

Napisano 10 luty 2019 - 10:11

Warto odwiedzić tą stronę polecam darmowe kursy na Udacity. Jest też wiele innych serwisów jak Udemy, edX, CodeAcademy, Bootcamp i wiele innych.

https://medium.freec...st-d9dd13600b04


 • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych