Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Oczekiwanie na przeszczep nerki

przeszczep nerki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 daro

daro

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 19:18

Witam jestem osobą na wózku i chcę starać się o przeszczep nerki jakie są wymogi może zna ktoś osoby na wózku po przeszczepie zasięgnąłbym więcej info na ten temat lekarz na dializach twierdzi że skoro jestem na wózku mam mniejsze szanse na przeszczep niż osoba chodząca


  • 0
daro

#2 piotr1072

piotr1072

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 wrzesień 2016 - 15:32

Witam,

Jestem osobą dializowaną od 2000 roku, po jednym przeszczepie nieudanym i poruszam się na wózku i jestem w trakcie badań do ponownego przeszczepu. Nie ma żadnych przeciwwskazań dla osób poruszających się na wózku; znam kilka osób, którzy są po przeszczepie i poruszają się na wózku. Wszystko zależy od badań, bo jest ich trochę i od lekarza, który kwalifikuje czyli chirurg transplantolog i w tym wypadku lekarz, który leczy twoje schorzenie. A lekarz, który tak powiedział na dializie jest niepoważny. Trzeba próbować i walczyć na pewno się uda. Moje badania do przeszczepu to:

  • posiew moczu,
  • kał na krew utajoną,
  • rtg klatki piersiowej,
  • ekg spoczynkowe,
  • okulista ocena dna oka,
  • laryngolog - wykluczenie ognisk zapalnych,
  • urolog - PSA badanie prostaty i pojemność pęcherza,
  • stomatolog - wykluczenie ognisk zapalnych, w naszym przypadku nie wolno mieć leczenia kanałowego zębów - sanacja bezwzględna,
  • usg jamy brzusznej,
  • Doppler naczyń tętniczych: aorty brzusznej i kończyn dolnych oraz dogłowowych oraz Doppler naczyń żylnych kończyn dolnych,
  • Konsultacja kardiologiczna EKG: wysiłkowe, usg serca, ew. koronografia.
  • Gastroskopia, test w kierunku Helicobacter pylori, ew. kolonoskopia.

Takie badania są wymagane we Wrocławiu w Klinice Transplantologii. W razie pytań, proszę pisać i głowa do góry.

Pozdrawiam


Użytkownik kuba edytował ten post 19 wrzesień 2016 - 16:14
Poprawienie stylu wypowiedzi, interpunkcji i literówek

  • 0

#3 daro

daro

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 16:04

Witam,

Jestem osobą dializowaną od 2000 roku, po jednym przeszczepie nieudanym i poruszam się na wózku i jestem w trakcie badań do ponownego przeszczepu. Nie ma żadnych przeciwwskazań dla osób poruszających się na wózku; znam kilka osób, którzy są po przeszczepie i poruszają się na wózku. Wszystko zależy od badań, bo jest ich trochę i od lekarza, który kwalifikuje czyli chirurg transplantolog i w tym wypadku lekarz, który leczy twoje schorzenie. A lekarz, który tak powiedział na dializie jest niepoważny. Trzeba próbować i walczyć na pewno się uda. Moje badania do przeszczepu to:

  • posiew moczu,
  • kał na krew utajoną,
  • rtg klatki piersiowej,
  • ekg spoczynkowe,
  • okulista ocena dna oka,
  • laryngolog - wykluczenie ognisk zapalnych,
  • urolog - PSA badanie prostaty i pojemność pęcherza,
  • stomatolog - wykluczenie ognisk zapalnych, w naszym przypadku nie wolno mieć leczenia kanałowego zębów - sanacja bezwzględna,
  • usg jamy brzusznej,
  • Doppler naczyń tętniczych: aorty brzusznej i kończyn dolnych oraz dogłowowych oraz Doppler naczyń żylnych kończyn dolnych,
  • Konsultacja kardiologiczna EKG: wysiłkowe, usg serca, ew. koronografia.
  • Gastroskopia, test w kierunku Helicobacter pylori, ew. kolonoskopia.

Takie badania są wymagane we Wrocławiu w Klinice Transplantologii. W razie pytań, proszę pisać i głowa do góry.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź jak będę miał pytanie napisze


  • 0
daro


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych